Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolnak még mindig...

Miért gondolnak még mindig sokan nosztalgiával a Kádár rendszere?

Figyelt kérdés
Sokan éltek a rendszerben,de fogalmuk sincs annak a működéséről.
2014. aug. 20. 18:46
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem a rendszerre gondolnak nosztalgiával, hanem arra, hogy akkor még nem volt drog, meg nem volt ilyen nagy a bűnözés, mint most. Ilyen szempontból szerintem is jobb volt.
2014. aug. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
94%

kedves Kérdező !

te feltettél egy kérdést, a 2. válszolo meg felelt valamit,tehát semmi okod azt mondani rá,hogy nagyon,nagyon buta ! ez a baj a fórumokkal,hogy az emberek egymást szidják és nem a választ gondolják át !

különben meg,akármilyen hibái voltak is, NEKEM jó volt,és a szüleimnek is, az átlagnál jobban kerestem a szállodaiparban...jaa és fiatal voltam,nem zavart engem a Kádár,meg a rendszere..igaz nem jártam discoba,és rendesen felöltöztünk a zenekarok koncertjeire,nem drogoztunk...1970-ben érettségiztem,és képzeld internet se volt !!

ne szidjátok egymást,ha más véleményen vagytok !

2014. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
29%

nagyon vicces ! a Rákosi rendszerben SEM volt itt citrom termesztés..próbálkozás se,bár ismerek valakit Pécsen,akinek a melegházában terem most is, ez a citrom ügy a TANU cimű nagysikerű magyar filmben volt látható és csak a kifigurázás a humor miatt,nem pedig mert valóság volt, megvan a youtuben,nézd meg

kedves Traktoros...igazad van, a közmunka elég vacak időtöltés, emészti az emberek idegrendszerét..érdekes miért tudtak a romák dolgozni akkoriban ?

2014. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

Mai embereknek is olyan igényeik lennének mint akkor most is megélnének fizetésből de itteni válaszolóknak is van számítógép,vagy okos telefon plusz internetje amire pl régen nem kellett költeni.

Régi rendszer ne a mai luxusba képzeljétek el,mert elég rossz képet ad.

2014. aug. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

naaa hát ebben igazad van,és mindenki tudja,hogy nem forog visszafele a kerék,de itt az volt a kérdés,miért volt jobb,mint most...

még gimnazista koromban is egy pár cipőm volt és szinházba is matrózbluzban mentünk..na és ?

most mást diktál a világ,ehhez Kádárnak semmi köze,az osztrákok is jobban éltek ABBAN az években

most meg a sok disszidens felveszi az otthoni éveiért a nyugdijat,miközben 2000 euro az osztrák nyugdija

sőt,mikor magyaro-ba meg..ingyen utazgat,mert elmúlt 65 éves..jól van ez ?

2014. aug. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
Itt most érvek és ellenérvek ütköznek a kádárizmusról, de kérdem én, szükségszerű volt ez? Úgy értem, élhetett volna az akkori generáció egy független és semleges magyar államban. A nyugatiakhoz mérten valószínű, hogy abban az esetben is jelen van a lemaradás, de nem akkora mértékben. Most nem tisztem ítéletet alkotni ebben a kérdésben, de megkérdezném: lehetett volna jobb is? Alakulhatott volna jobban is?
2014. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

igen,szerintem alakulhatott volna jobban is,meg persze szükségszerű volt a változás DE: az állami vagyon hirtelen

szétkapkodása,megrészegitette azokat,akik a közelben ültek,jó időben jó helyen voltak és ma ők az ,,oligarchák,, nagy milliomosok, a tsz-ek szétlopása meg kifejezetten rosszul sült el,mert akihez a gépeik kerültek azok lettek a nagygazdák..ez vajon mire volt jó?

na persze,annak a pár embernek,a falusi lakosság régen kifejezetten jól élt,de ma miért nem műveli a saját kiskertjét se ? sajnos a szétrablás volt a lényeg,meg a marhanagy szabadség !!

a többi szoc országban is hasonló lett a helyzet,a lengyelek azért mégis ügyesebbek ott sok minden jobban működik,mint nálunk..talán nincs ez a csúnya egymásra köpködés,jobban húznak egy irányba

2014. aug. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
100%

2014-08-20 20:31-nek!


Tehát a te gondolatmeneted alapján az átlagember meg is dögölhet? Azért mert ma valaki diplomásként a versenyszférában jól keres, vagy egy kisebb rétegnek sikerül nyereséges vállalkozást üzemeltetni még nem jelenti azt, hogy ez jó rendszer. Akárki akármit mond ebben a Kádár rendszer összehasonlíthatatlanul más volt. Egy kisebb réteg korlátozásával, 6-7 millió embernek adtak tisztes megélhetést, lakást, tervezhető életet. És igenis lehetett külföldön üdülni, finomabb volt az élelmiszer. Az autót évek múltán kaptad meg de ki tudtad fizetni. Most esélyét se látom annak hogy új kocsit vegyek, még egy Suzukit se. Lakásról nem beszélve. Becsületesen dolgozok és 100-120 ezret keresek. Mihez kezdjen az rengeteg sorstárs aki hasonló helyzetben él? Persze lehet lopni, csalni két három munkahelyet vállalni de egyetérthetünk abban, hogy nem ez lenne a normális egy állítólagos jóléti társadalomban (nincs ez még féljóléti se)

2015. márc. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim válasza:
46%
Akik azt írják, hogy félre lehetett tenni a melós bérből, és házat lehetett belőle venni, azok nagyon nagy tévhitben vannak. Csak azok tudtak félretenni, akiknek volt lehetősége lopni a munkahelyről. Tudok olyanról, aki pl. konyhán dolgozott, és naponta hordta haza az alapanyagokat, vagy a kész kajákat, így erre már nem kellett áldozni, a fizetést valóban félre lehetett tenni, és bizony összejött egy családi ház ára. A kőműves az építkezésről lopta a cementet, téglát, szerszámokat, a bútorgyári asztalos hordta haza a fát, hígitót a konzervgyárban, csokigyárban, ruhaboltban dolgozó meg a keze ügyébe akadó készterméket vitte haza. Hosszan lehetne sorolni, mi ment az országban, de azért nem mindenki tudott, annyit lopni, hogy lakást tudjon venni, meg aztán minek, ha az állam kiutalt egyet. Bizony, sokan visszasírják a Kádár-rendszert, az emberek általában lébecoltak a munkahelyen, kész csoda, hogy a Kádár-rendszert olyan hosszú ideig fenn tudták tartani. Egy gazdasági nonszensz. Piacgazdaságban egy vállalkozó olyan munkaerőre van szüksége, aki profitot termel. Ha nem vagy hasznos a munkáltató számára, repülsz. Bár most épp munkaerő hiány van, állítólag, a munkáltató sem ugrálhat ahogy szeretne. Egyébként anno a Tv-ben nagyban ment az agymosás, a teljes média cenzúrázva volt, a vezetőség annak örült, ha az emberek nem okosodnak,művelődnek, inkább gyermeki létben voltak tartva a lakosság a rendszer által. Háát, a kenyér már sohasem lesz 3.5 Ft.
2022. júl. 8. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!