Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A facebook kommentjeiden, a...

A facebook kommentjeiden, a témákhoz való hozzászólásaidkor figyelembe veszed, hogy a munkáltatók megnézik és az átlagos, közönyös embert alkalmazzák?

Figyelt kérdés

Pár ismerősöm említette, hogy amikor interjúra ment egy céghez, elmondta neki a barátja aki a cégben volt titkár, azt hogy a vezetőnek nem tetszett a jeletkező facebook stílusa és véleményei dolgokról. Hozzáteszem, nem tudta, hogy a titkára az egyik jelentkező barátja és éppen azért ajánlotta a titkára a meghírdetett állást, mert együtt dolgozhatnak. Nem akarta előre mondani, mert attól tartott azért nem veszik fel, mert esetleg félne a főnök, hogy a munkahelyi dumcsi a munka rovására menne, ezért nem említette meg. Meglepetésre az interjúk végén leszűkítve 5 emberre a potenciális alkalmazandók listáját a barátja is benne volt, mert igen jó véleménnyel volt a főnök az illető személyiségével, kommunikációjával és munkatapasztalatával. Azonban ami ezek után jött az elég meglepő volt. A facebookon és más társas oldalon megnézte az 5 ember profilját, hozzászólásait és mindent amit lehetett, majd ezek után azért vetette el őt, mert a politikai hozzállása, látásmódja a politikáról, gazdaságról, életről stb nem tetszett neki. Így olyat választott amelyiknek a profilja és kommentjei a főnök világszemléletéhez nagyon hasonló volt.


Te szoktál figyelmet fordítani a facebook kommentjeidnél, arra hogy ne legyél túl értelmes és semleges politikai, gazdasági (ne hangoztasd hogy magyar élelmiszereket részesíted előnyben pl)nézetek szerint kommentelj ? A másik nagy bajt abban látom, amit ez a lány mond 7:00-től az interjúban [link] most függetlenül, hogy ez egy M.f video és egy beteg ember készítette, de már 3. ilyen barátokkal előfordúlt esetről tudok, ahol a munkáltató az ilyen semmitmondó, nem túl értelmes (ne lásson bele a munkahelyi rendszerbe), átverhető amolyan zombi, agyatlan droidot keresnek főleg, aki semmivel nem törődő, nem szolidáris a társaival, így nem érdekli az sem, ha a vezetőség egy kollegájával jogtalan dolgot tesz vagy követel meg.


A video többi része nem vonatkozik a témához, de ezekben a cikkekben szintén ezt olvasom, csak kevésbé lényegretörően és figyelemfelkeltően van megfogalmazva, hogy ne fordítsunk kellő figyelmet rá, elsikkkad az információ komolysága [link]



Már nagyarországon is ! "egyes munkaadók állítólag elkérik jelentkezőik jelszavát, hogy azok közösségi oldalain “belső ellenőrzést” végezhessenek. Ez a gyakorlat természetesen sérti az álláskeresők jogait, azt azonban bármely munkaadó nyugodt szívvel megteheti, hogy külső szemlélőként néz utána jelentkezője közösségi aktivitásának."


[link]


[link]


a facebook kommentjeiden, a témákhoz való hozzászólásaidkor figyelembe veszed, hogy a munkáltatók megnézik és az átlagos, közönyös embert alkalmazzák? Pl van olyan, hogy lényeges, komoly témában nem kommentelsz vagy olyanhoz, amelyből kitűnik, hogy értelmes, analizálóan gondolkodó ember vagy, akit érdekelnek a társadalom fontosabb problémái ?


2014. aug. 21. 09:42
1 2
 1/16 Sün!! ***** válasza:

Közösségi oldalakon nyilván normális stílusban és az értékeimnek megfelelően kommentelek. Sosem érdekelt még eddig, hogy másnak tűnjek mint ami. Tisztában vagyok vele, hogy a munkaadók főleg álláskeresésnél megnézik pl a facebookot. Helyesnek is gondolom.


A munkaadó joga eldönteni a felvételi követelményeket, ezért nem látok kivetnivalót abban, hogy politikai szimpátia vagy világnézet alapján dönt. Megteheti.


Amit mondasz, én is megfigyeltem. Vannak olyan munkakörök, ahova nem atomfizikusok kellenek, csak aranyos hangú telefonemelgető emberek. És így tovább, gondolom nem kell ezt tovább ragoznom. Nyilván az sem csak szóbeszéd, hogy a főnök nem feltétlenül fog magánál okosabbakat, jobbakat a céghez hozni vagy egy középvezető alá nem annál képzettebbeket fog választani. Ez a megfelelő munkahelyi légkörhöz elengedhetetlen.

2014. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem elítélendő amit, a főnök vagy hr-es csinált.

Én ilyen szempontból szabad ember vagyok, mert nincs főnököm és nem is lesz. Ettől függetlenül nem használom a facebookot ilyenekre és amúgy se nagyon. Általában a szélsőséges nézetek és az indulat kommentek a problémásak.

2014. aug. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nyilván utánanéz annak aminek tud, bolond is lenne ha nem tenné. Egy dolog hogy valakit alkalmaz munkára, de azt a valakit be kell engedni a cég telephelyére, óhatatlanul is üzleti titkok birtokába jut, akár értéket kell bízni rá, egy idióta le tudja terhelni még a többi munkavállalót is. Kinek van szüksége egy kötekedő okostojásra?


Olyanról még nem hallottam, hogy elkérik a jelszavát és nincs is az a helyzet hogy én bárkinek kiadjam.

2014. aug. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egyébként én mindig mondtam, hogy a multinacionális tőke diktatúrát épít. Nagyon kevés a valódi különbség egy multi és egy komcsi állami cég között. Ha több lenne az egyéni cég és kevesebb a nagyvállalat, akkor bizonyos szempontból mindenki szabadabban pofázhat.
2014. aug. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Már ne haragudj, de aki úgy állítja be a profilját, hogy egy idegen megtudja nézni a hozzászólásait, akkor ne csodálkozzon rajta. Aki úgy lövi be, hogy a nem ismerősök csak üres lapot látnak, még képeket csak max a profilképet, azt nem lehet így megfogni. Csakis úgy, hogy ha ismeri az illetőnek a baráti körét, és talál közöttük olyat, aki publikusnak állította be a saját idővonalát, majd ott esetleg talál egy hozzászólást a jelentkezőtől.

De ez hosszú és piti keresgélés, nem hiszem, hogy szenvednének vele.

2014. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Az a munkáltató aki egy FB-s oldal alapján dönt egy munkavállalóról, az olyan is. Annak és annál nem jó dolgozni.
2014. aug. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem veszem figyelembe. Még a saját főnökömet is leszarom, nemhogy a másét.
2014. aug. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Korlátozni kell, ki férhet hozzá az adatlapodhoz, és ki mit láthat.

Amúgy ha a leendő főnök kérdezi, nem vagy fent faxbukon, oszt kész...

2014. aug. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 MolotovPunk ***** válasza:

Nem vagyok fent fosbukon.Gyakorlatilag le fingom azt az oldalt.Semmi szükségem rá.

Tehát nekem ettől nem kell paráznom.

Mellesleg attól,hogy valaki azt hazudja,hogy nincs fent még megtalálhatják...Munkáltató ugyanúgy kutakodhat.

Aki igazán nincs fent,azt viszont tuti nem találják meg.

(Legalább is ott biztos nem.)

2014. aug. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyok különösebben aktív a facebookon, idegenek bejegyzéseihez nem szólok hozzá, de ettől függetlenül próbálják csak meg megnézni, hogy mit írok, úgy van beállítva a profilom, hogy ne lehessen rám keresni, és illetéktelenek ne láthassák a dolgaimat. Idegeneket pedig nem veszek fel ismerősnek, innentől kezdve a céget b***nák meg, ha bármit is kiderítenének. Ha meg az állásinterjún jelszót kérnének, tanulhatnának tőlem néhány új káromkodást.
2014. aug. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!