Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest teljesen átlagos...

Budapest teljesen átlagos európai nagyváros, nem?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan fikázzák Budapestet, s igazából nem igazán értem, hogy miért.

Tény, hogy ez a város sem tökéletes, de a világon egyetlen hely sem az!

Ott van erre talán példának Berlin, ami a világ negyedik vezető országának a fővárosa, még sincs pénze arra, hogy megépítse az U55 és U5 metró összekötő szakaszát, ráadásul a város hihetetlenül el van adósodva.

Budapest szerintem sokat fejlődött 1990 óta, s semmivel sem jobb/rosszabb, mint az európai nagyvárosok, egyszerűen csak más. Budapest egyetlen hibája, hogy Magyarországon van, így a fizetések rosszabbak a nyugat-európai átlagnál.

Ti mit gondoltok?


2013. okt. 17. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Azt hogy gusztustalanul tele van kutyapiszokkal, hogy szerencsétlen csöves probléma 25 éve nincs megoldva, hogy nincs nyilvános WC sehol és ég az ember pofája, ha egy külföldi péntek este megkérdezi a belvárosban vagy bárhol hogy hol van WC. Nehogy már étterembe kelljen bekuncsorogni, hogy valaki a dolgát tudja végezni. Nevetséges!


Alapvető dolgok nincsenek megoldva a városban.


(Amúgy jó hely, szeretem összességében.)

2013. okt. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
NEM, sokkal koszosabb, rendetlenebb, elhanyagoltabb hely, mint a legtöbb (nyugat)európai nagyváros.
2013. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Más nagyvárosokban legalább a Belváros, és azok a helyek, ahol turista forgalom van, tiszták, rendezettek. Nincs szétdobálva a szemét, nincs kutyapiszok, a villamoson, buszokon sem udvariatlanok az emberek. Pesten pedig csak et van.
2013. okt. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
A kosz és pesti atmoszféra legalább a patkányokat távol tartja. Ha egyszer kitakarítanák úgy rendesen Budapestet és mi magyarok sem szemétlerakónak használnánk tényleg gyönyörű nagyváros lenne belőle.
2013. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sem rosszabb, mint a környékbeli nagyvárosok.

Valamiben rosszabb, valamiben jobb. Szép város és a tömegközlekedés is jó a berlini vagy lisszaboni viszonyokhoz képest.

Párizsban, Londonban, Brüsszelben még nem jártam, de úgy hallottam az utóbbi időkben ezek is eléggé lecsúsztak, sok kerület teljesen elgettósodott, nagy a bűnözés.


Mellesleg Budapest és környéke az egyetlen része az országnak, ami még fejlődik. Lassan már a közép-magyarországi régió adja az ország gazdasági teljesítményének felét.

2013. okt. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Dublin koszosabb, de vannak péntek.szombat este nyilvános wc-k felállítva.

London szerintem a legrosszabb...

Róma viszonylag normális, bár azért kosz ott is akad, és, ahogy le vannak grafitizve a metrók kívülről:D

Prága, vitt nálam mindent, nincs kosz, nincs csőves a helyi bkv-n, tiszta tömegközeledés, és nagyon kulturált. Hozzájuk képest kb. 10 évvel, de inkább 20-szal vagyunk elmaradva.

2013. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Még az is lejjebb viszi a szintet, hogy magyarok élnek benne!
2013. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Büdöspest az ország szégyenfoltja.
2013. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem Budapest egyáltalán nem olyan rossz.


Például Marseille, az elég gettós ,rossz a közbiztonság.Gyakorlatilag a francia Ózd vagy még rosszabb.

Párizs is csúszik lefelé.


Egyes olasz nagyvárosok még sokkal koszosabbak, mint Budapest.

2013. okt. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Marseille-t az arabok, afrikaiak lepik el, azért olyan gettós és azért életveszélyes, Olaszországot meg a románok és a romák bár a kettő néha egy és ugyanaz.
2013. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!