Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tanyát venni hogy lehet? Arra...

Tanyát venni hogy lehet? Arra is vonatkozik a földtörvény? És az eladó visszaléphet, ha pl az állam érvényesíteni akarja az elővásárlási jogát?

Figyelt kérdés
2014. aug. 21. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak az utolsó kérdésre válaszolnék. Szerintem igen, de ha benne van az adásvételi szerződésben, hogy az eladő és a vevő milyen esetekben léphet vissza, akkor ez sima ügy. Lehet, hogy ilyen konkrétumot nem lehet beleírni, hogy "ha az állam érvényesíteni akarja az elővásárlási jogát, akkor az eladó visszaléphet" de valahogy ügyesen megkerülhető.

Ha olyan dolgokra gondolsz, hogy az adó csökkentése érdekében minimális értéken akarjátok a tanyát eladni, megvenni, de valójában rendes árért, de ha attól féltek, hogy így az állam a minimális árért lecsapna rá, és mindketten póruljártok, akkor szerintem erre a következő a megoldás:

(sarkított példa)


szerződés:

tanya ára: 5 HUF

a vevő a vásárlás mellett kötelezettséget vállal arra, hogy megvásárolja a tanyáhozt tartozó ingóságokat (használt szerszám, haszongépjármű, stb)

100 millió forint

használt cikkek eladásánál nem tudom, hogy mennyi az az összeghatár éves szinten, amennyi egyáltalán nem is adóköteles. ezt meg lehet írni, hogy ezeket a cuccokat a vevő évekre lebontásban mit mennyiért köteles megvenni, addig meg az eladó ingyen kölcsönadja.

Ez csak egy hirtelen játék a gondolattal, nem tudom, hogy törvényes-e, nem is buzdítok senkit ilyesmire (sőt, mindenkit jogkövető magatartásra sarkallok). Komoly eladási vásárlási szándék esetén ügyvéddel kell konzultálni, és minden felmerülő kérdést alaposan körbejárni. :)

2014. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, itt úgy van, hogy megvesszük a tanyát, meg a möggötte lévő 20 Ha legelőt. De külön a tanyát nem, mert azzal semmit nem érünk el. És mivel két helyrajzi szám, így pl ha egyiket engedik, másikat nem, akkor nem megyünk semmire. És itt ugye akkor vissza kell lépni. De ugye az eladó meg azért nem mer belevágni, mert a földet nem akarja eladni, csak a tanyával együtt. A földre meg lehet, hogy más is lecsapna, mint elővásárlásra jogosult. Így nem igazán tudjuk, hogy mi a dolog menete.
2014. aug. 21. 17:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értek a dologhoz, de szerintem ebben az esetben az a megoldás, ha a két helyrajzi számot összevonja, és így egyben adja el. (Persze ennek az összevonásnak van némi költsége, de azért szerintem nem olyan vészes). Szerintem ügyvédnél kellene érdeklődni. Ha nincs elálási jog, akkor az összevonás lesz a megoldás, ezzel a tulaj nem veszít, mert eladja az egészet, legfeljebb ti csúsztok le az egészről.

Azért nem nem tudom, hogy adózási és egyéb szempontból melyik szerencsésebb, ha a tanya és a legelő egyben van vagy külön. (talajterhelési díj, stb.) lehet-e egyáltalán két ilyen típust összevonni... Ügyvéd!

2014. aug. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!