Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az esztergom-budapesti érsek...

Az esztergom-budapesti érsek miért nem legfőbb közjogi méltóság Magyarországon?

Figyelt kérdés

#Magyarország #Budapest #Esztergom #közjog #méltóság #legfőbb közjogi méltóság #közjogi méltóság #esztergom-budapesti érsek #mgyar legfőbb közjogi méltóság
2014. aug. 23. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Mert a katolikus egyház nem egyenlő magyar állam.
2014. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csakhogy ő Magyarország vallási vezetője.
2014. aug. 23. 20:42
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

"Csakhogy ő Magyarország vallási vezetője."


Magyarország világi állam, így nincs vallási vezetője!

2014. aug. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Bár ahogy elnézem, a Fityesz haarosan változtat ezen is.
2014. aug. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem a magyarországi vállasok vezetője, csak a magyar katolikus egyházé. A többi vallásé nem.
2014. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Bocs. vallások.
2014. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Mert Magyarországon hivatalosan különválasztott az egyház és az állam.

.

"Csakhogy ő Magyarország vallási vezetője."

EGYIK vallási vezetője! - csak a katolikusoké!

A többi keresztyény egyháznak már nem vezetője, ugyanúgy nem a muszlimoké, vagy akár a zsidó vallásúaké!

Lehetne még sorolni, kiké nem...

2014. aug. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Magyarországon nincs államvallás, így csak a katolikusok egyházi vezetője. Pl. én református vagyok, az én egyházamat nem vezeti, a vallásomat pedig legfeljebb Isten vezeti. (Most nem szeretnék ateistákkal vitatkozni, ennek a kérdésnek nem ez a lényege...).
2014. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értelmezem a kérdező jogi szempontból vizsgálódik, kár belekeverni mást.


Tény és való, 1946-ban Mindszenty József esztergomi érsek, magyar hercegprímás még legfőbb közjogi méltóságként léphetett fel, mert Magyarországnak nem volt örökös királya, a kormányzó és az altöttingi emigráns kormány akadályoztatva volt működésében. A megszállt ország gyakorlatilag sorsára volt hagyva.


Mindszenthy nem vallási vezetőként, hanem közjogi méltóságként lépett fel, erre a magyar jog lehetőséget biztosított.

2014. aug. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Való igaz, az érsek a magyar katolikus egyház feje. Én arra gondoltam, hogyha már király nincs az országban, szükség lenne egy ceremoniális és konzervatív, valódi hatalommal azonban nem bíró személyre, aki a nemzet egységét fejezi ki (a köztársasági elnök véleményem szerint nem felelne meg ennek) és ennek az érsek felelne meg a leginkább (nem az elnök).
2014. aug. 23. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!