Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az esztergom-budapesti érsek...

Az esztergom-budapesti érsek miért nem legfőbb közjogi méltóság Magyarországon?

Figyelt kérdés

#Magyarország #Budapest #Esztergom #közjog #méltóság #legfőbb közjogi méltóság #közjogi méltóság #esztergom-budapesti érsek #mgyar legfőbb közjogi méltóság
2014. aug. 23. 20:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%

Egyrészt nincs szükségünk "egy ceremoniális és konzervatív, valódi hatalommal azonban nem bíró személyre". Teljesen felesleg, mi a lótúrót nyerünk vele? Brandet építünk rá, mint a Britek a királyi családra? Nohiszen...


Másrészt a nemzet egységét miért olyasvalaki jelképezze, aki vallási vezető? Mert én például határozottan elhatárolódom a népírtó (és népbutító) római katolikus vallástól, az én nemzetemet (mert a magyar akkor is az, ha nem katolikus vagyok, ha tetszik ha nem) egységét pedig így nehezen tudná kifejezni.

2014. aug. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
ez itt nem irán, ne akarj vallási fanatikusokat vezető pozicióba ott van Balog Zoltán a szófo'ó lúzer főpap így is túl sok kárt okoz
2014. aug. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Való igaz, az érsek a magyar katolikus egyház feje. Én arra gondoltam, hogyha már király nincs az országban, szükség lenne egy ceremoniális és konzervatív, valódi hatalommal azonban nem bíró személyre, aki a nemzet egységét fejezi ki (a köztársasági elnök véleményem szerint nem felelne meg ennek) és ennek az érsek felelne meg a leginkább (nem az elnök).


kérdező,

1. Szent István koronafelajánlása óta Magyarország örökös államfője Szűz Mária. A világ egyetlen országa, aminek nem csak patrónája, hanem reginája, azaz királynője is egyben. Ezért hívják Magyarországot (és egyedül Magyarországot) Regnum Marianumnak.


2. "valódi hatalommal azonban nem bíró személyre"

Már ne is haragudj, de ennek mi értelme lenne?

Egy közjogi méltóság ne kiherélt báb legyen.


A szekularizáció a legnagyobb marhaság, mert az erkölcsöt szétválasztották a hatalomtól. Meg is látszik, hová züllött a politika.



Mellesleg volt már rá többször példa, hogy ideiglenes államfő volt esztergomi érsek.

pl. Fráter György pálos szerzetes, esztergomi érsek egy ideig kormányzó is volt.


Minden csak szándék kérdése.

2014. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!