Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mely mondatok merítik ki a...

Galopp001 kérdése:

Mely mondatok merítik ki a "zsidózás/cigányozás fogalmát?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kiváncsi, hogy mit jelent maga a szó, hanem a jelentését mely mondatok hívják életre. Természetesen a példamondatok idézőjelesek legyenek, a félreértések elkerülése végett, valamint, hogy ne tűnjön gyűlöletkeltésnek. Köszönöm!

2014. aug. 24. 13:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

A libsik szerint az, hogyha bármilyen negatívumot írsz róluk.


Tehát, például azt mondom, hogy a múltkor egy cigány megkéselt valakit a négyeshatoson.

Nekik ez már cigányozásnak számít.


Ha rajtuk múlna, minden olyan bűntettet elhallgattatnának, meg nem történté nyilvánítanának, amit cigány követ el.


De, ha valaki cigánynak mond valami csúnyát, na azzal tele kell kürtölni mindent.

2014. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Félre ne értsetek. Az "egy cigány késelt" , az nem egy kollektív ítélet, de a minden cigány késel, már az. Kérdés az, hogy akkor melyik a kirekesztő? Ha mindkettő, akkor kizárhatjuk azt, hogy cigány ember valaha is késel/késelhet. Mert ugye cigány emberek vannak. De így elvesszük tőlük a késelés jogát. Kicsit szarkasztikusan fogalmaztam, de értitek a problémámat?
2014. aug. 24. 14:02
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
tetro mert ilyenek a cigányok. Én láttam a 4-6-on hogy valakit hívtak, elővette a mobilját és a cigányok kikapták a kezéből.
2014. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
20%

"Tehát, például azt mondom, hogy a múltkor egy cigány megkéselt valakit a négyeshatoson. "


Igen, ez cigányozás, mert egy késelés esetén lényegtelen hogy a támadó milyen származású, bűnt követett el, bűnhődjön mindentől függetlenül! Felesleges odatenni a cigány jelzőt a mondatba, mert így csak szimpla rasszista szöveged nyomatsz, holott a történetben a késelés a lényeg, nem az hogy ki tette.

2014. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
23%

szerintem az ezekkel az alakokkal jobb vigyázni kinézetű arcokat megismerni akár cigány akár nem...

viszont aki szeretne kitörni a mélyszegénységből, és történetesen cigány, az nagyon rossz helyzetben van az ilyen "miértnemlehetkimondanihogycigányvolt" idióták miatt

2014. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
ötödiknek: viszont, ha cigány volt az áldozat, akkor azt rögtön világgá kell kürtölni... Ez a kettősmérce, amit gyűlölök. Ha ez így van, akkor jogosnak érzem, hogy a támadók származását is említsék meg. Mert különben nagyon elhallgatás/manipulálás érzetet kelt az egész.
2014. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
30%
mutass már egy hírt ahol ki volt emelve a cigány áldozat és az indíték nem volt rasszista...
2014. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Napfonat ***** válasza:
31%

Nem minden cigány bűnöző!!! 7-es nincs igazad!

Ahogy az sem igaz, hogy minden zsidó cionista! Tulajdonképpen a zsidók elenyésző kis része cionista! És a cigányoknak is csak kisebbik része bűnöző!


Az általánosítás gonosz dolog! Amerre csak mész, Magyarországon kívül mindenhol általánosítanak! Nyugaton a magyarokat cigánynak vagy pincéreknek nevezik, Szerbiában fasisztáknak, Romániában, Ukrajnában és Szlovákiában pedig még meg is verik a magyart. Miért? Általánosítás, történelmi és egyéb sérelmek!


Kérdező. Ha a zsidók vagy cigányok számára sértő kijelentést teszel, az zsidózásnak és cigányozásnak minősül! Ha ez a válasz nem elégít ki, képzeld el, hogy határon túli magyar vagy, és a többségi társadalom képviselőinek megnyilvánulása sértő lenne e rád nézve.

"Pl. nézzétek, ott egy magyar! Kapjuk el, mert ő egy rohadt fasiszta". Na, ez már kőkemény magyarozás lenne! Vagy: "tegnap elütöttek egy idős nénit Újvidék belvárosában. Az elkövető egy ittas magyar volt".

2014. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%

és az sem igaz hogy minden jobbikos idióta


ja de...

2014. aug. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Napfonat, értem a problémádat. De én azért szeretném lokálisan a cigányságot és zsidóságot érinteni, mert ők magyar állampolgárok, de más easszhoz tartoznak. A külhoni magyar álla.polgárok ugyanazon rassz tagjai, mint pl. a szerbek, ukránok...stb. Ha egy cigány valakit megöl, már nem lehet többé cigány, mert nem engedik neki a liberális jótevők. Akármilyen büszke volt az napig a cigány mivoltára- ami jellemző náluk- aznap már csak egy magyar lesz. Indirekt írtam, szerintem észleld az áthallást.
2014. aug. 24. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!