Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mely mondatok merítik ki a...

Galopp001 kérdése:

Mely mondatok merítik ki a "zsidózás/cigányozás fogalmát?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kiváncsi, hogy mit jelent maga a szó, hanem a jelentését mely mondatok hívják életre. Természetesen a példamondatok idézőjelesek legyenek, a félreértések elkerülése végett, valamint, hogy ne tűnjön gyűlöletkeltésnek. Köszönöm!

2014. aug. 24. 13:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
tizenegyes. én nem állítottam hogy minden cigány bűnöző. tanulj meg olvasni azt javaslom
2014. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Napfonat ***** válasza:

14-es, tényleg, bocs, 6-osnak szántam! Korábban ő a 7-es volt!

Kérdező. A zsidóság nem tartozik más rasszhoz! Csak más etnikumhoz! Ahogyan a cigányok is az europid rasszhoz tartoznak, mint mi magyarok! Azért, mert sötétebb a bőre, még nincs lapos orra meg göndör haja, mint az afrikaiaknak! Ugyanabba a rasszba tartozunk mind.


Az utolsó két mondatodat pedig tényleg nem értem, légy szíves magyarázd meg.

2014. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Amúgy remélem mindenki érti itt az iróniát/szarkazmust, mert csak ezeket használva tudok semleges/konstruktív maradni. Komolyan érdekel ez a dolog, és a végére akarok egyszer járni. Mindenkinek elhiszek mindent. Ti is legyetek egymással konstruktívak légyszi, ne az menjen az egyik oldalon, hogy minden cigány bűnöző, a másikon meg a mocskos nácizás. Tenkjú! ;)
2014. aug. 24. 14:45
 14/23 A kérdező kommentje:
Napfonat, tehát Indidekről beszélünk, mint rassz-jegyről. Fontos a behatárolás. Nekik is ezt tanítják a Ghandi gimiben. Fogadjuk el. Vagy fogadjuk el azt, hogy nem rassz, viszont akkor rasszizmus sincs. Miért cigányozok, ha egy cigány meglopott? És miért nem, ha egy cigány prímás elhúzza a nótámat? Amit nem értetél az az, hogy ha ők büszkén vállalják a cigányságukat- ami jellemzően minden cigányra igaz, akkor mi miért nem adjuk meg nekik a tiszteletet minden körülmények között? Miért játszunk az önérzetükkel? Meg a miénkkel? Zeneakadémiát végzett cigányprímás. Leütött egy cigány. Mi a különbség? A zeneakadémista ha büszke arra, hogy cigány,-mert az, akkor a bűnöző is legyen büszke.
2014. aug. 24. 15:03
 15/23 anonim ***** válasza:
41%

"Mely mondatok merítik ki a "zsidózás/cigányozás fogalmát?"


Jajj ne, visszatért a főprovokátor!

Aki sosem akar megbántani senkit, mégis 20-30 hozzászólás után az lesz a vége, hogy: "igenis van cigánybűnözés, és igenis ki kell irtani őket". Te vagy az, aki mindenkit lepontozol aki nem szidja agyon a zsidókat meg a cigányokat.


Nem tudom mi lehetett a szándékod a kérdéssel, de ne várd, hogy itt elkezdjük szidni őket szitokszavak tömkelegével idézőjeles mondatokban.

2014. aug. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Ma vagyok itt először, és egy előítélet fogad po t egy olyan kérdés alatt, ami ezt hivatott vizsgálni. Congratulation maestro! :)
2014. aug. 24. 16:06
 17/23 A kérdező kommentje:
Aki provokációt sejtet a kérdés mögött, azt kérem, hogy olvassa végig a válaszokat, majd próbáljon alkalmazkodni a textushoz. Ha nem megy, nem kell erőltetni semmit. A cigányozás mikéntjét -mint olyat- szeretném megérteni pontosan, talán közösen rájövünk, hogy mo a gong ezzel, ami erősen kettéosztja a társadalmat, még a liberálisok zsebében is kinyílik a bicska. Pedig liberálisok. Én meg csak egy éket akarok verni a két tábor közé, de remélem megértitek, hogy a fenti kérdésem marketing-jellege erősen javasolt, ha egy érdemi diskurzust akarok indítani.
2014. aug. 24. 16:21
 18/23 anonim ***** válasza:

Milyen hülye szó már az, hogy "cigányozás" és "zsidózás"?


Amerikában - ahol nagyobb hagyománya van a demokráciának, mint kishazánkban - mindig megemlítik az elkövetők származását, már csak a könnyebb felderíthetőség érdekében is. (Itthon bemondják a hírekben, hogy keresnek egy embert piros pulóverben, nem túl hatékony.)


A fentiek alapján tehát nem értek egyet azzal, hogy a hírekben ne mondják be az elkövető származását, mert mindegy hogy ki követi el bűnt, mert:

1. Könnyebb megtalálni az elkövetőt.

2. Joguk van az embereknek tudni, hogy kik az elkövetők, pl. Miskolcon az utcai rablások 100%-át romák követik el. Ha nem tudjuk, akkor hasonlóak vagyunk a fejét homokba dugó strucchoz, így kezelni sem tudjuk a problémát.


Arra, hogy mi a gyűlöletkeltés, van ez idézet: "Az igazság kimondása gyűlölködésnek tűnik azok szemében, akik nem tudnak szembenézni vele." Hozzáteszem: és az érintettek is gyűlölködősnek minősítik az igazság kimondását ahelyett, hogy magát a problémát számolnák fel.

2014. aug. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 tetro ***** válasza:
0%

18.40

akkor ha valaki itt leírja azt, hogy egy cigány késelt a négyeshatoson, akkor azért teszi, hogy könnyebb legyen megtalálni a tettest?

2014. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
igen
2014. aug. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!