Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az átlag magyar honplogár az...

Az átlag magyar honplogár az itt repekedő minimum 200 ezres nettó fizuk alapján több nyelvet "fluent" beszélő többdiplomás (piacképes persze! ), többéves szakmai tapsztalattal rendelekző emberke lenne?

Figyelt kérdés
2014. aug. 24. 23:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
64%

20/20


Annyira tudtam :).

2014. aug. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

(OFF leszek, de muszáj megkérdeznem)


Kedves 20-as!


"3 anyanyelv: magyar, horvát, német"


Wow, ezt hogy hoztad össze? Anya anyanyelve, apa anyanyelve plusz környezet nyelve? Egyszerre tanultad, vagy egymás után? Mindegyiket egyformán jól beszéled? Melyiket használod a legtöbbször?

Nyelvészetet tanulok, ezért érdekelne.

2014. aug. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Napfonat ***** válasza:
35%

Eddigi életem során természetesen a magyart használtam a legtöbbször, de az elmúlt 4 évben a németet. A horvát pedig a környezet nyelve.

Anno Horvátországban magyar nyelvű ált. isk.-ba jártam, ill. kétnyelvűnek csúfolt középiskolába, ahol a tantárgyaknak több mint a fele volt horvátul.

Szerencsére Németországban rengeteg a délszláv, tkp. nemcsak a nagyvárosokban, hanem minden kis porfészekben jelen vannak nagy számmal, és az utóbbi időben igen sok magyarral is lehet találkozni!

Így óriási szerencsém van, hogy mindhárom nyelvet továbbra is használhatom párhuzamosan.

Magyarul tanultam meg beszélni, majd első osztálytól a horvátot, negyediktől a németet tanultam. Mindkét szülőm magyar, tehát otthon nem, csak rokonokkal beszéltünk németül és horvátul. Mára már azonban mindhármat anyanyelvi szinten beszélem.

Természetesen a magyart beszélem a legjobban.

2014. aug. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem volt bunkó. :)


Kérdező, aha, jah. Ilyen az átlag honpolgár, mert aki a statisztikát összeállítja, ilyeneket lát. Bezzeg ha itt olvasgatna......

2014. aug. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!