Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem képes az újjáéledésr...

Miért nem képes az újjáéledésre az MSZP (és a baloldal)?

Figyelt kérdés

Számomra meglepő, hogy egy olyan párt, ami a nem túl távoli múltban többször is ért el 40% feletti eredményt, nem képes megreformálni saját magát. Mi lehet ennek az oka? Az egyik legkiépültebb szervezettel rendelkezik tudtommal, s 1990 óta tagja az Országgyűlésnek, tehát nem lehet azt mondani rájuk, hogy most csöppentek bele az egészbe.

Mi lehet az oka annak, hogy az egykori kormánypárt mégis ennyire amatőr 2010 óta és fokozatosan csúszik lejjebb és lejjebb?


2014. aug. 27. 01:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
semmi se tart örökké
2014. aug. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert egész egyszerűen fingjuk nincs, h merre vannak arccal.

2014-ben leállni kampányolni antirasszizmussal Magyarországon(kb olyan, mint 2010-ben válság közepén a melegek házasságával foglalkozni, ugye LMP)???

Meg is látszott, mert utána meg már elkezdtek ők is cigányozni, csak épp az se jött be, sőt még buktak is rajta, ha jól tudom.

Aztán most szerintem lövésük nincs, h a szokásos anyázáson kívül mit tegyenek.

Szal jobb is, ha nem nyernek választást, mert eléggé elveszett egy csapat.

2014. aug. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
A baloldal újjáéledésének feltétele az MSZP kimúlása, elképzelhető, hogy erre már mások is rájöttek a baloldalon, lásd DK, Gyurcsány, mint a megújult baloldal demokratikus vezetője, és igyekeznek mindent megtenni az MSZP mielőbbi kimúlása érdekében, hogy a szavazataikat ismét egy pártban gyűjthessék össze.
2014. aug. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a Fityesz megvette őket.

Már más is mondta ezt itt és előtte én is gondoltam már rá és teljesen ésszerű.

Szerintem kapnak pénzt Orbánéktól, hogy újra és újra bohócot csináljanak magukból.

2014. aug. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1: talán tényleg megvették őket.

2: nem látják be, hogy amíg köztük vannak a régi embereik bármilyen fontosabb poszton, addig a fenének sem fognak kelleni.

3: szerintem azt se tudják, mit lenne jó csinálniuk, bekötött szemmel vezetnek.

2014. aug. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A fővárosban tényleg menő lehet harcolni a zsidókért, cigányokért, homikért, de Budapesten kívül elég nevetséges ez az egész, sőt már a pesti ismerőseim is egyre inkább csak jókat röhögnek rajta.


Szerintem ezek a jóemberek le vannak ragadva abban a belpesti, liberális rétegben, ahol ez még komoly, politikai téma és nem bírnak elszakadni tőle. Ez így eléggé gáz, mivel teljes mértékben el vannak szakadva a szélesebb néprétegektől, ami azért még inkább ciki, mert pont ők a baloldal és nekik kéne képviselniük ezt a népet.


Annyit tudok mondani, hogy ezek inkább liberálisok, semmint hogy baloldaliak lennének. Kár, hogy annak nevezik magukat...

2014. aug. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A pártok jönnek mennek, kérdező.


A Fidesz is eleinte 7-8 százalékot ért csak el, utána volt csak ugrásszerű növekedésük.

Vagy, a Jobbik is a semmiből jött és ért el olyan eredményt, amilyet.


Ugyanúgy működik, mint a cégeknél.Mindig vannak versenyképes és kevésbé versenyképes vállalatok.A versenyképesek feltörnek, a kevésbé versenyképeseknek leáldozik a csillaguk.

2014. aug. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak annyi a gond, hogy amikor nem voltak hatalmon, akkor "ők jobban tudnák", amikor meg hatalmon voltak, akkor nem tudtak semmit. Ezek után, nem hiszem, hogy túl sokan rájuk szavaznának, bár a mai helyzetben ki tudja...
2014. aug. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert kezdenek eltűnni azok a 80-90 éves öregek, akiknek nem volt annyi belátóképességük, hogy ne szavazzanak az mszp-re. Plusz semmi jót nem tettek az országnak, csak még jobban tönkretették. Nem hogy kormányozniuk nem szabadna, de börtönben lenne a helyük. Most akkor miért szavazzak rájuk? Persze hogy csúszik lejjebb, ők is tettek érte, hogy megutálják őket. De kérdező, erre te is rájöhettél volna. Egyszerűen utáljuk őket, elegünk van a rabló bandából, és ez így van rendjén.
2014. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!