Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon nem lenne jobb...

Magyarországon nem lenne jobb a technokrácia?

Figyelt kérdés

Technokrácia: Kormányzati formáció, melyben a vezető beosztású, műszaki és gazdasági szakemberek csoportja irányítja egy ország gazdasági életét. A döntéseket nem politikai, hanem tudományos alapon hozzák meg


Valamint minden területen csak az arra alkalmas, rendes végzettséggel rendelkező emberek végeznének vezetői munkát.

Ma a parlamentben olyan emberek is vannak, akiknek csak sima érettségijük van, ráadásul a legtöbb poszton olyan ember van, aki teljesen alkalmatlan a pályára, nem is érdekli az egész, és csak a pénzre hajt, semmi másra.


Miért nem lenne ez jobb?


Mi a véleményetek erről? Kivitelezhető lenne? Mert Magyarországon sok nagyon jó és neves egyetemi képzés van például.



2014. aug. 29. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Miért akarod, hogy éhen haljanak a semmittevő gazemberek ??
2014. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

nem, mert a műszaki és a gazdasági szakemberek nem értelmiség, hanem szellemi dolgozók, végrehajtó hivatalnokok, és a leglényegesebb dolgokhoz nem értenek, mint a szociológia, a pszichológia, a kultúra vagyis nagyjából ami az ember.


"Valamint minden területen csak az arra alkalmas, rendes végzettséggel rendelkező emberek végeznének vezetői munkát.

Ma a parlamentben olyan emberek is vannak, akiknek csak sima érettségijük van, ráadásul a legtöbb poszton olyan ember van"


1, és azt ki mondja meg hogy ki az alkalmas

2, az alkalmasság hogy függ össze a végzettséggel.(főlerg hogy nem csak egyféle alkalmasság létezik, aminek lenne egy receptje)

3, Magyarországon semmiféle neves jó egyetemi képzések nincsnek, hanem egy nulltartalmú botrány az egész. (én nég yegyetemen voltam, és mindegyik ugyanolyan gyenge, és a színvonaltalanságot sznobizmussal próbálja elleplezni) A magyar diplomások egyáltalán nem tudják ugyanazt, mint az uniós társaik, hanem sokkal használhatatlanabbak, és nem is feltétlenül a szakmai rész miatt, hanem egész egyszerűen elmaradottan gondolkoznak, és nem úgy ahogy a modern társadalmakban kellene. Magyarországon pont az a probléma, hogy az egyetemi képzés ontja magából a félértelmiséget, akik önérzetileg értelmiségnek érzik magukat, de kulturális színvonalul messze elmarad az értelmiségi lét színvonalától. Mindenre alkalmatlanok, és azért igyekeznek mindent szarnak beállítani hogy a saját alkalmatlanságukat elkendőzzék vele.


ezek ilyen buta tinis felvetések. Ha tini vagy, akkor a legfontosabb, hogy kb érettségire eljuss kb egy felsőfokú, de minimum egy erős középfokú nyelvtudásig, és ne ilyen hülyeségekkel foglalkozz.

2014. aug. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

"nem, mert a műszaki és a gazdasági szakemberek nem értelmiség"


gondolom a műegyetem nem volt a 4 egyetemed között...

2014. aug. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Marczell ***** válasza:
100%

"A döntéseket nem politikai, hanem tudományos alapon hozzák meg"


A nap vicce :d Biztos hogy a közjó és nem pedig a nyerészkedés hajtaná őket!

2014. aug. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem.
2014. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

'gondolom a műegyetem nem volt a 4 egyetemed között...'


Amíg vannak igazi egyetemek csak a hozzád hasonlók mennek műre.

2014. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vajon az előző csak trollkodik, vagy nem tudja mi az a Műegyetem...
2014. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De, igen. Én technokrata párti vagyok. A demokrácia hanyatlásáról és hibáiról Platón is írt és ő is ezt az államformát tartotta kívánatosnak. A demokrácia a sötét emberek uralmát jelenti. Az ő szavazata is annyit ér, mint egy értelmiségié.


https://www.youtube.com/watch?v=FQ1xIYMVpzc

2014. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazán nem kivitelezhető.."a jó név", leginkább csak véleményvilág, ráadásul elsősorban az oktatási rendszer saját véleménye önmagáról. Ez belterjes zárt világ. Különösebben nem érdekli a valóság :).

Ott is találnánk ugyanilyet: csak a pénzre hajt, csak a pozícióra hajt, csak a hírnévre hajt..csak tanár, de régen látott már világot...és olyat is akinek a gondolkodási színvonala alulmúl egy "normális" érettségist akár.


Ettől függetlenül jobb lenne ha nem lenne csak éretségis döntéshozó. Még ha nem is túl jó az egyetem, jobb mint a semmi. Legalább valamennyire lenne rálátásuk a világra.

2014. aug. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
első vagyok. De igen a BME-n is voltam.
2014. aug. 31. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!