Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rosszabbak a külföldi...

Miért rosszabbak a külföldi tulajdonú magyarországi cégek mint a magyar tulajdonú magyarországiak?

Figyelt kérdés

Mármint a mostanában divatos ideológia szerint. Hisz mindkettő Magyarországon tevékenykedik, itt gyárt, itt ad magyar embereknek munkát, megélhetést, ide fizet adót, itt forgatja vissza a profit egy részét fejlesztésbe.

Most az nem mindegy, hogy a profit fennmaradó részéből Karcsi gazdagszik, vagy Hans vagy John?


2014. aug. 29. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Ha még ezt sem látod át akkor neked tényleg fölösleges bármit is magyarázni.
2014. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

2 hónapja váltottam internetszolgáltatót a Telekomra, kedvezményes áron kínáltak nagy sebességű internetet, meg is rendeltem.

Előtte egy kisebb magyar tulajdonú cég volt a szolgáltatóm.

A Telekom kedvezményesebb áron kínálta ugyanazt a nagy sebességű internetet , mint a régi szolgáltatóm, így váltottam.


A Telekomnak nagyon jó a marketingje, de igénytelen , ótvar, szar cég, akik pocsék szolgáltatásokat nyújtanak.


Amikor bekötötték az új internetet, akkor elrontották, szólni kellett nekik, hogy jöjjenek ki újra és csinálják meg.

Itthon munkához, kutatásokhoz szükségem van az internetre.


Az internet rendszeresen szakadozik, elmegy, nem megfelelő sebességgel fut.


A múlt héten is fel kellett őket hívnom, mert akkor meg abszolút nem volt internet.

Ma is felhívtam őket, mert most meg szakadozik.


Az előző szolgáltatómnál 1 évben 1-2 alkalommal fordult elő az, ami a Telekomnál havi szinten.


A legrosszabb , hogy voltam olyan hülye, hogy aláírtam nekik egy 2 éves szerződést.


Legjobb lenne, ha visszavinnék az egész putri Telekomot Németországba, ahonnan hozták.

2014. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Az egyetlen dolog ami számít az a szolgáltatások vagy termékek minősége. A tulajdonos nem fo9ntos.
2014. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező te pont olyan sötét vagy, mint amilyennek kinézel.
2014. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

Miért lennének rosszabbak? Ők legalább bejelentik a dolgozóikat, és ki is fizetik a kialkudott bért. Magyar cég ezt ritkán teszi meg.

A profitot mind a kettő kiviszi külföldre, nem itthon költik el, vagy beruháznak belőle.

Egyik kutya, másik eb.

2014. aug. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

A kérdés nem egyértelmű?


"Miért rosszabbak a külföldi tulajdonú...!!"


Hát azért mert külföldi tulajdonú.

2014. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Próbálok pártatlan lenni, de amiket fel szoktak hozni ellenérvként a "multik" ellen:

-Nagyon nagy a hajsza, a munkásoknak kvázi az életük a munka.

-A munkások jóval kevesebb pénzt kapnak mint a multi anyaországában a munkások.

-Az "outsource" nevű jelenség. Tehát egy multi képes rá, hogy olcsóbban megfizethető munkaerővel bíró országokba költözzön mint a komáromi Nokia. Ez egyébként nyugaton is gond, hogy helyben egyre kevesebb a gyár, mivel főleg Ázsiában gyártanak sok mindent.

-A kis és közepes vállalkozások képtelenek versenyezni a multikkal, így sok munkahely elveszik, és a multiknak adatik a piacokon monopólium.

2014. aug. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

"Hát azért mert külföldi tulajdonú."


Ennyi. És ha valaki még ebből sem ért vásároljon egy P9-et és végezzen magával mielőbb, mert nem erre a világra való, az biztos.

2014. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
És amit még a többiek nem írtak: "de egyértelmű", hogy Hans a megszerzett milliárdjait nem itt fogja elkölteni, hanem a saját országában és az sem mindegy a gazdaságnak.
2014. aug. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%
Hát matekból egészen biztos hogy többször bukott.
2014. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!