Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elmondaná nekem valaki, hogy...

Elmondaná nekem valaki, hogy a sok hazafi miért az országot elhagyó fiatalokat gyűlöli és miért nem azokat, akik nyomorban tartják ezt a helyet és rákényszerítik őket a távozásra?

Figyelt kérdés
2014. aug. 30. 11:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
14%

Azért, mert ha mindenki így gondolkozna, h oda megyek, ahol épp jó akkor nem lenne ez az ország meg nem lenne Németország se meg semmi.

Jól nézett volna ki, ha Petőfi is inkább átszökött volna a határon....

A szökevényeknek csak a szájuk van, a munka meg büdös.

2014. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Azok nem fordulnak a saját népük ellen, akik a közpénzekből nyúlják le a százmilliárdokat, amivel ellehetetlenítik az ország működését?


Ők a megmentők, igaz?

2014. aug. 30. 11:34
 3/29 anonim ***** válasza:
26%

"Azok nem fordulnak a saját népük ellen, akik a közpénzekből nyúlják le a százmilliárdokat, amivel ellehetetlenítik az ország működését? "


De igen. Viszont a kérdésed nem az itthon sikkasztókról, hanem a disszidensekről szólt, elnézést hogy én erre válaszoltam.

2014. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
41%
Azért, mert ők tudják, hogy a "hazaffy" nem jelent semmit, ellentétben a hazafi-vel!
2014. aug. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
74%

Van egy kis fogalomzavarotok. A "diszidens" az volt aki a kommunista rendszer alatt szokott ki es mar nem terhetett vissza. Aki most kint el az messze nem disszidal, hanem kulfoldi munkavallalo, akar mikor vissza is johet.

Egyebkent szerinted nekunk akik kint dolgozunk mi a francert kellene az "orszag erdekeit" a sajat es csaladunk erdekei ele helyezni?

A masik pedig az hogy a kint dolgozok egyreszt nem keves penzt kuldenek haza, az itthoni csaladtagok segitesere, ezzel is porgetve a magyar gazdasagot (bar nektek ahogy latom halvany fogalmatok sincs a gazdasag mukodeserol), masreszt pedig legalabb nem itthon veszik fel a segelyeket.

2014. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%

"miért nem azokat, akik nyomorban tartják ezt a helyet és rákényszerítik őket a távozásra?"


Ők kik? Az éppen aktuális kormány? Az eddigi kormányok? Ha elolvasol néhány "mélymagyar hazafi" írást, őket ugyanúgy, vagy még jobban gyűlölik. Már ha az országot elhagyókat egyáltalán gyűlölik.

2014. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%
Bár számomra senkiházzy az aki azt leírja, hogy "mélymagyar hazaffy", de nem gyűlölöm azt aki a jobb kereset reményében külföldre megy. Többre vágyik, többet vállal. Nyugaton magasabb az életszínvonal nem tegnap óta. Én is külföldön dolgozom, de itthon költöm el a pénzem jórészt. Sok gond van itthon, de nyomor nincs. Attól még lehet valaki hazafi, hogy külföldön él vagy dolgozik. Az ország nem azonos Orbán Viktorral vagy Gyurcsány Ferenccel.
2014. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
73%

Ezek akik "hazaarulozzak" a kulfoldon dolgozokat jo reszuk csak irigy.

A kulfoldi ervenyesuleshez sok minden kell (nyelvtudas, piackepes szakma) es sok mindenrol le kell mondani, sokan 30+ evesen mentek ki, itthon hagyva mindent amit addig felepitettek es itt nem csak anyagi dolgokra, hanem emberi kapcsolatokra is gondolok.

2014. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

Nem gyűlöljük a kivándorlókat.


Én is nacionalista vagyok, meg az egész család is, mégis Ausztriában dolgozok én is, meg jó néhányan, igaz mi nem élünk kint, hanem ingázunk.


Az osztrákoknak csak a pénze kell, bevallom őszintén , nem kell sem az ideológiájuk, sem a szakállas nőjük, semmi egyéb.

Fizetnek 2100 eurót, nekem annyi elég.

2014. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

"De igen. Viszont a kérdésed nem az itthon sikkasztókról, hanem a disszidensekről szólt, elnézést hogy én erre válaszoltam."


A kérdésem második fele éppen hogy az itthon sikkasztókról szólt, szóval jobb lenne, ha megtanulnál szöveget értelmezni, mert jelenleg ez így elég gyatra teljesítmény.

Ugyanakkor arcod akkora van, mint egy két tonnás malomkő.

Bár meg sem lepődök, rengeteg olyan embert ismerek, akiről ezt el tudom mondani...

2014. aug. 30. 12:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!