Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor melyik nyelvet...

Most akkor melyik nyelvet érdemesebb tanulni nekünk magyaroknak?

Figyelt kérdés

Jelenleg(még) az angol világnyelv,még ha némileg veszített is a dominanciájából,a német az leginkább itt Európában erős.Azt is mondják,hogy lehet hogy nem ártana ismét elővenni az orosz-nyeltankönyveket,de volt aki a kínaira,s az arabra tette le a garast. Ajánlották a cigány(lovári) tanulását is,mondván,hogy itt közép-kelet,és délkelet-Európa nagyrészén úgy legkésőbb száz éven belül a cigány nyelv és kultúra lehet majd a meghatározó,de volt aki a jiddist,s a hébert propagálta nekem.

De hallottam olyan benyögéseket is,hogy nekünk magyaroknak a szomszédos országok nyelveit kell(ene)jobban,mert ha esetleg feloszthatják az országot,akkor legalább ebből ne legyen gondunk.

Egyébként is rokkantnyugdíjasként már letettem arról,hogy valaha külföldön fogok dolgozni,nos nekem ki mit ajánlana megint????


2014. szept. 8. 15:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
orosz tényleg jó mert egyre több jön ide mo-ra.
2014. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Magyar nyelvet. Itt egész jól el lehet boldogulni vele, és azért is jó, mert magas színvonalú ismerete alkalmas a hazai hülyeségek kiszűrésére.

Az persze más, ha valaki a munkája érdekében, vagy utazásai alkalmával kívánja hasznosítani. Akkor előbb azt kell megnézni, az adott szakma merrefelé kötődik leginkább, vagy hogy merrefelé kívánunk utazni.

2014. szept. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Egyik tanárom remekül megfogalmazta milyen nyelveket érdemes tanulni:

-Angolt, mert világnyelv.

-Németet, mert német befolyási övezetben vagyunk.

-Franciát, mert a franciák nem hajlandóak más nyelven beszélni. (illetve, mert az EU-ban ez a leginkább használt nyelv)

2014. szept. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Én valamelyik skandináv nyelvet ajánlanám, bár csak akkor ha elképzelhetőnek tartod, hogy kiköltöznél. Skandináv országok minden jóban az élen járnak, nagyon élhető országok. Meg ugye a dán-norvég-svéd 3-as meg is érti egymást, bár amikor beszélgetnek, átváltanak valami egyszerűbb nyelvre, de megértik egymást.
2014. szept. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az EU-ban angolul, de még németül is többen beszélnek, mint franciául.
2014. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
#3 vagyok, természetesen a franciával kapcsolatban az EU intézményi struktúrájára gondoltam, nem az EU tagállamokra.
2014. szept. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 hollófernyiges ***** válasza:
91%
A kérdés az, hogy az angol mellett milyen nyelvet érdemes tanulni. Az amerikai -fúj- dominancián túl az angol a "közös nyelv", egy lengyel meg egy nicaraguai vagy egy norvég és egy japán is angolul fog beszélni minden valószínűség szerint. Ha azt nem beszéled akkor hátrányban vagy.
2014. szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Természetesen a magyar nyelvet.
2014. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Orosz, esetleg kínait. Nyugat, kelet összecsap nemsokára, és a győztes nyelvet kell tanulni. Egyértelmű, hogy Amerika ideje leáldozóba van.
2014. szept. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

'Orosz, esetleg kínait. Nyugat, kelet összecsap nemsokára, és a győztes nyelvet kell tanulni. Egyértelmű, hogy Amerika ideje leáldozóba van.'


Ej, várd még ki a végét....

2014. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!