Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor melyik nyelvet...

Most akkor melyik nyelvet érdemesebb tanulni nekünk magyaroknak?

Figyelt kérdés

Jelenleg(még) az angol világnyelv,még ha némileg veszített is a dominanciájából,a német az leginkább itt Európában erős.Azt is mondják,hogy lehet hogy nem ártana ismét elővenni az orosz-nyeltankönyveket,de volt aki a kínaira,s az arabra tette le a garast. Ajánlották a cigány(lovári) tanulását is,mondván,hogy itt közép-kelet,és délkelet-Európa nagyrészén úgy legkésőbb száz éven belül a cigány nyelv és kultúra lehet majd a meghatározó,de volt aki a jiddist,s a hébert propagálta nekem.

De hallottam olyan benyögéseket is,hogy nekünk magyaroknak a szomszédos országok nyelveit kell(ene)jobban,mert ha esetleg feloszthatják az országot,akkor legalább ebből ne legyen gondunk.

Egyébként is rokkantnyugdíjasként már letettem arról,hogy valaha külföldön fogok dolgozni,nos nekem ki mit ajánlana megint????


2014. szept. 8. 15:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kinit egyértelműen de Arab is szóba jöhet.
2014. szept. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Kínai*
2014. szept. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%
Akármilyen nyelvet megtanulhatsz, mert a magyar logikus nyelv és szinte minden nyelv tele van magyarhoz hasonló dolgokkal, mert a történelem során át adtuk sok népnek és legtöbb esetben nem fordítva. A magyar a világ egyik legősibb nyelve így könnyebb a nyelvtanulás.
2014. szept. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem átadtuk, hanem az összes többi nyelv ebből alakult ki. A Kárpát-medencében egy közös ősnyelv volt a jégkor végén, mivel egyetlen nép élt itt, egyetlen ősember csapat. Ők spicceltek aztán szét a világ négy égtája felé az özönvíz után ezer évvel és a világ különböző tájain kialakították saját nyelveiket. De a szülőnyelv az a magyar.
2014. szept. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez egy érdekes kérdés. Én az angol mellett tanulnék franciát és oroszt. Most a svédet tanulom, ami elég hasznos, mert emellett a nyelv mellett kicsit megértem a norvégot (csak írásban, mert a kiejtésük más), a dánt nem annyira. Az izlandit egy kicsit.
2014. szept. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves 14. a 13. vagyok

Tudom, hogy a magyar volt az ősnyelv és ezért mondom, hogy átadtunk egy csomó mindent minden kultúrának sőt...

Például mondjuk, hogy a nyelvünket a finnugoroktól vettük ez nem igaz, mert arra is mentek magyarok és keveredett a nyelv tehát valamilyen szinten mi adtuk át így értettem.

2014. szept. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Tehát az eddigi kommentek úgy 90%-ában az angolt ajánlják,a skandináv országok népei állítólag az anyanyelvük mellett zömmel(úgy nagyjából 80-90%-ban)szintén az angolt beszéli,akárcsak a benelux-államok népei is. Tehát az angol,ha tetszik,ha nem egyeseknek,dominál! De mi a helyzet pl: a cigány nyelvvel,mert azt is ajánlották,meg a szomszédos nemzetek nyelveit,azon apropóból,hogy 1/-itt ebben a térségben állítólag hamarosan a cigány nyelv,és kultúra lehet majd a meghatározó,2/-előfordulhat,hogy Magyarországot ismét feldarabolják,s szétosztják a minket körülvevő országok között,s esetleg életmentő lehet,ha ki-ki a lakóhelyéhez legközelebbi szomszéd nyelvén megtanul beszélni-írni-olvasni,s így még lehet esély arra,hogy talán nem fogják kiírtani a magyarságot teljesen mindkét esetben,de ezen esetekben viszont az asszimilációt segítenénk elő,s azt ugyebár nem igazán akarjuk! Mi a véleményetek minderről???
2014. szept. 18. 13:49
 18/18 A kérdező kommentje:

Az még hihető,hogy a mai magyar nyelv őse lehetett az egyik legősibb beszélt nyelv valamikor a földön,de mi a bizonyíték,hogy az összes ma ismert,s ma is beszélt nyelvnek is az lehetett az alapja?

Nem túlzás ez egy kicsit?

Hol vannak az ezt megdönthetetlenül,s támadhatatlanul,megmásíthatatlan bizonyítékok?

2014. szept. 18. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!