Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek van igaza : Az új...

Kinek van igaza : Az új tankönyvek szemléletének vagy a multinacionális trendiségnek? Melyik helyes?

Figyelt kérdés

[link] Ezzel kapcsolatban igaza van a tankönyvnek vagy sem ?


Spec ebben igaza van a könyvnek, hiszen a CNN-en nézik legtöbben a háborúkat és a CNN az élőben közvetített háború annagrammája.


Chat és gyorsétterem hol van benne? Abban igaza van, hogy a trendinek kikiáltott ócska, egészségtelen vackokat fogyasztjuk pl Coca-cola, fanta stb, ezek drágák, viszont nem párosúl egészséges összetevőkkel. Ebben igaza van, ne azt együk, amit trendinek állítanak be aluliskolázottak, hanem ami egészséges.


Nem azért iszod a Coa-Colát mert egészséges, hanem mert 'trendi'. Ezzel akarsz felvágni, hogy neked telik rá és egyben mások előtt magad jobbnak mutatni, közben becsapod magad, mert semmi egészséges sincs benne és nem innád, ha nem mondanák az MTV-n hogy trendi ez a moslék.


Te hogy látod?



2014. szept. 8. 18:57
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
93%

Az új irodalom könyvek teljes mértékben rosszak. Teljesen nyugat ellenesek és most ne abba menjünk bele, hogy a nyugat jó, vagy rossz, hanem abba hogy ezzel egy 7.-esnek miért kell foglalkoznia.


"Lehet hogy a Fidesz elkezdte kinevelni a következő békemenet generációt, ez az agymosás kezdete, hogy örüljenek az illiberális demokráciának"

2014. szept. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
91%

Aközött van egy kis különbség, hogy azt mondom:

"Léteznek tolvajok a villamoson, figyeljünk oda értékeinkre"


vagy ha azt mondom


"Gipsz Jakab lop-csal-hazudik" és közben elhallgatom, hogy Gipsz Géza is ugyanúgy lop-csal-hazudik.

Ez nem a háború ellen szól, a CNN ellen, mert a CNN nyugati.

Ez nem a számítógépes játékokról szól, hanem "valami microsoftos játék" (Ami egyébként nem Microsoftos lenne? Tudtommal tulajdonnév...)

Nem az egészségtelen életmódról, és táplálkozásról szól, hanem a Coca-Coláról.

Érted már a különbséget?


Attól függetlenül, hogy nem a kedvencem a 444.hu, teljesen jogos kérdéseket tesznek fel.

2014. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
76%

Javítás:


Ez nem a számítógépes játékokról szól, hanem "valami microsoftos játék" (Ami egyébként nem Microsoftos lenne? Tudtommal tulajdonnév...), a Microsoft ellen szól.

2014. szept. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
95%
Elolvastam az egész kérdést és válaszolni akartam rá, de aztán végig gondoltam a dolgot és inkább hagyom az egészet.
2014. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
87%

17 éves vagyok, tehát vlszeg releváns lesz a válaszom.Szóval, én nem azért iszok coca colat mert "trendi", hanem azért mert finom :D bármennyire is meglepő, mellesleg én még nem találkoztam olyan emberrel aki azért inná mert vagány vagy mert "én megtehetem, hogy coke-ot igyak", ezt nem tudom miből gondoltad, hogy így van..Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy manapság inkább energiaitalt iszunk, én személy szerint azért mert finomabb:D nyílván az se egészséges, mint ahogy a cola sem az de senki se halt még bele napi 2,5 dl energia italba vagy fél liter colába.


"ha nem mondanák az MTV-n hogy trendi ez a moslék."

Én ezt inkább sikeres reklámozásnak nevezném...


Aztán ugye itt van ez a CNN-es dolog, hát arról nem tehet a csatorna, hogy most feszült időket élünk meg, ha a 19. században is lett volna TV, szerinted a népek tavaszán mik lettek volna a hírekbe?


MTV-t is kritizálta a "tananyag", szerintem inkább azzal van a gond, hogy egyes szülők nem tudják elmagyarázni a gyereknek, hogy nem az az élet amit a Geordie Shoreban/Jersey Shoreban lát! Én is megnéztem az összes részét ezeknek a sorozatoknak plusz kb az összes híres MTV szériának és mégse lettem alkoholista/agresszív/semmirekellő, tudom, hogy nem élhet így mindenki.


A játékok kritizálásán csak nevetni tudok :DDDD Bizonyított tény, hogy a játékok javítják a reflexeket és a probléma megoldóképességet, ráadásul angolt is lehet gyakorolni.


Ja hát a másik szinte vérlázító baromság, az a Nike cipős dolog. Én elhiszem, hogy unalmas már az airmax meg minden, de ettől függetlenül a Nike egy sikeres, jó márka nem értem mi a gond vele. Meg pl. ha a Nike nem megfelelő a könyvszerzőnek, akkor mi Lacoste? Puma?


Az egész szövegnek a megfogalmazása, szóhasználata, és az egész mondanivalója elég zavaros,régies. Én mint fiatal kb 100% propagandának látom.

2014. szept. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
48%

"Ami egyébként nem Microsoftos lenne? Tudtommal tulajdonnév..."


Helyesen Microsoft-os, mert tulajdonnévből képzünk melléknevet.

2014. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
88%

Ezt a könyvet olyan írta, aki legalább végtelen sok ideje nem tartózkodik ebben az országban. Vagyis a bolygón. Vagyis az Univerzumban.

Azért eszünk mekiben és iszunk kólát (már aki), mert OLCSÓ és FINOM. A coca-cola meg a fanta nem drágábbak, mint a rostos narancslé. Sokszor olcsóbbak. A legcsóróbb lecsúszott csöves az országban megengedhet magának egy liter kólát. És az ízfokozóknak köszönhetően sokkal jobb ízűnek érezzük. Persze mindjárt jön végtelen ember, aki nem szereti a kólát, mert rossz íze van, de alapvetően az emberi ízlésre lettek ezek kalibrálva. KI iszik azért kólát, mert az a trendi? 1 évesek? Mi ez? Komolyan, valami szellemileg visszamaradott kitalált lény kitalált véleménye egy másik Univerzumból. Kb ennyire hiteles. Microsoftos játékok... anyám....

Arra gondoltak a kedves hülye vadbarmok, hogy azért játszunk játékokat, mert...

vigyázz, jön a megfejtés...


élvezetesek

Bravó.

Több ezer munkaórája van a játékfejlesztőknek (nem, nem microsoft) abban, hogy élvezetesre fejlesszék a gameplayt, egy szép világot, jó zenével, izgalmas küldetésekkel. És amúgy bizonyították, hogy a számítógépes játékok nem butítanak. Csak úgy mellesleg. Ez egy elég ellentmondásos ügy volt Amerikában kb. 1700-ban. B+ Jó, nem 1700-ban, 1970-ben.

Nevetséges, az informatikus a legmenőbb szakma? És HETEDIKESEK azok aztán biztos a szakmájuk alapján ítélik meg a társaikat. Nekem is informatikus végzettségem volt hetedikben, azért voltam népszerű.

Gyökerek.


Komolyan, ebben a világban él az, aki ezt írta? vagy LSD-n volt?

Nevetnék egy jót az egészen, ha ezt nem a mi gyerekeinknek "tanítanák".

Gyökerek. Felháborító, hogy még nem lőtték a Dunába az összeset.

Az meg külön vicc, hogy faxon keresztül is dolgozhatunk. LOL

Mi????????

És ezt egy tankönyvben...


*nem vagyok ideges*

2014. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:

"A legcsóróbb lecsúszott csöves az országban megengedhet magának egy liter kólát."


Egyelőre.

De hamarosan jönnek a munkaaalapú fizetések.

2014. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%

"Komolyan, ebben a világban él az, aki ezt írta? vagy LSD-n volt?"


Én inkább úgy az '50-es évek első felére tenném a gondolatvilágát.

2014. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

Nem olvasom el a cikket, ismerem a hírt.

Ahogy olvastam a véleményed nagyon látszódik, hogy te vagy soha nem ittál még kólát és irigykedsz a "gazdagokra" akiknek futja rá, vagy magadból indultál ki és mondtad, hogy mások véleménye, a trendiség miatt iszod.

Mert egyáltalán nem igaz, legalább is az én ismertségi körömben, hogy menő dolog kólát inni. Én és az ismerőseim is csak azért isszuk mert finom, pedig teljesen tisztában vagyunk azzal, hogy mennyire egészségtelen. Ugyanakkor nem naponta fogyasztunk és nem is literszámra. Egyszerűen finom és kész. Ha szar lenne nem lenne ilyen sikeres.


A másik nagyon feltűnő dolog, hogy neked az ég világon soha senki nem mesélt a szocializmusról és a hidegháborúról. Tudod akkor tanították azt, hogy vacak, agymosó nyugat, szabad és sikeres SZU.


Ennek az írásnak, ami teljes mértékben az író szubjektív véleményén alapul, pedig semmi keresnivalója egy tankönyvben, pláne nem egy irodalomtankönyvben.

2014. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!