Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egészségügy, jó lenne?

Egészségügy, jó lenne?

Figyelt kérdés

A tb-t megszüntetni és helyette csinálni egy állami alapbiztosítást. Ez nem a fizetés egy bizonyos százaléka lenne, hanem egy bizonyos összeg mindenkinek, pl. 5000 ft.


Utána mindenki köthetne magánbiztosítást, amilyen összegben szeretne és természetesen biztosítástól függene, ki milyen szintű ellátást kap.


Előnye ennek, hogy több pénz jut az egészségügybe, színvonalasabb is lesz stb.



2014. szept. 14. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha jól tudom most se a fizetés bizonyos %-a, hanem fix ~7k. Most te írtál 5-t. Mi a különbség akkor? Most is lehet magánbiztosítást kötni.
2014. szept. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetlen esetben lenne jó, ha egyik sem lenne kötelező és mindenki maga dönthetné el előre fizet biztosítást vagy az orvosnak perkel.
2014. szept. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én okos a lényeget lehagytam. Ah alap biztositast nem kell fizetni, ha van más biztosításod.


Illetve a betegeket is szét lehet választani. Alap és másmilyen biztosításnak más más korház. Pl misi-t aki egy átlagos villamosmérnök és fizet 20 ezret havonta nem ott vizsgálják és kezelik, mint pl. egy olyan embert akinek csap alap biztosítása van, hanem egy jobb rendelőbe, ahol pl bőrfotelok vannak, nincs sor stb. Ha műtik, akkor nincs várólista, egyágyas tv-s hűtős fürdős kórterem, jobb berendezések stb. Az alapnak maradna, ami most van, vagy picit rosszabb. Minnél jobb biztosítás, annál jobb és luxusabb ellátás. Annál kevesebb várólista stb.

2014. szept. 14. 17:42
 4/9 BlackSword ***** válasza:
Ez most is így van... csak az alap biztosításod a tb, ami mindenkinek ugyanannyi, és a maszek, meg amikor magánrendelésre mész, illetve az a bizonyos boriték...
2014. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akinek pedig nincs biztosítása így járt? Egyébként ez van az USA-ban is és összeomlóban van, arról nem beszélve, hogy emberek ki vannak rekesztve kezelésekből. Egyébként ez itthon nincs kihirdetve, de ez megy lassan már itthon is, nagyon sok kezelést nem támogat a TB.
2014. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes, az én munkabéremből 8,5% egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulékot vonnak (4%, 3%, és 1,5%), és nem konkrét összeget. Az egészségügyi szolgáltatási járulékot az fizeti, aki nem biztosított (pl nincs munkahelye), kiegészítő tevékenységet folytató ev, és tv. A többieknek a bér bizonyos %-a.

Egyébként ezen én is gondolkodtam, hogy az egészségügy minősége szempontjából lehet, hogy jobb lenne a kérdező által felvetett megoldás. Én is úgy gondoltam, hogy aki a

2014. szept. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

hogy aki többet fizet, miért ugyan azt a szar ellátást kapja, mint aki kevesebbet, és ha piaci alapokra fektetnék a biztosításokat, valóban a kórházak fejlesztésére lehetne fordítani. lennének közkórházak, de ezek jobb alapellátást adnának, mint amilyeneket most nyújtanak az egészségügyi intézmények.

Viszont valóban sok szegényebb ember nem kapna magfelelő ellátást, pl gyógyszerét finanszírozná az egészségügy, de mondjuk egy beavatkozást már nem, ez nem biztos, hogy jó lenne.

A mostani rendszer viszont ebben a formában fenntarthatatlan, már most is akinek lehetősége van rá, inkább megfizeti a jobb ellátást.

2014. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a tb állami alpbiztositást jelent te agyas

és ne álltasd magad a bőr fotelt nem tudja megfizetni a villamosmérnök annál jóval többe kerül a sima gipsz és egyebek ezért finansziroza az állam az ellátást mert ha nem te vagy bill gates az érzéstelenitést se tudod megfizetni nem hogy mást

2014. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem jó.

Az egészségbiztosítás két részből áll, és Te csak az egészségügyi ellátásokra gondoltál.

A táppénz, GYED, terhességi gyermekágyi segély is innen van fizetve, mi több, a megváltozott munkaképességűek ellátásai is... ezt nem lehet csak magánbiztosításból kijárulékolni (tagdíjazni).

Itt meg is bukott az elképzelésed.

2014. szept. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!