Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha népszavazás kezdeményezése...

Ha népszavazás kezdeményezése céljából aláírást gyűjtenék, aláírnátok?

Figyelt kérdés

Nekem egy ideje van egy ötletem és azt szeretném kérdezni, ha népszavazás kezdeményezése céljából aláírást gyűjtenék, aláírnátok e. Természetesen nem egyedül gyűjteném az aláírást, hanem becsatlakoztam egy fiatalokból álló párt alapításába és ha a pártunkhoz csatlakoznának még sok sok városból mások is, akik tenni akarnak, akkor belekezdenénk a gyűjtésbe.


Mi is az ötletem?


Az hogy 2-3 külföldi, magán könyvelői céget megbízni Magyarország teljes átvilágítására. Átvilágítani a

NAV-ot, a kormány kiadásait, az MNB-t és mindent. Az a cég, amely a legnagyobb hibát, csalást, sikkasztást leplezi le, az a hiányzó összeg egy bizonyos százalékát kapja fizetségül, így a cégek érdeke lenne a mindnél nagyobb hiány leleplezése. Természetesen a bűnösöket utána felelősségre vonnánk és teljes vagyonelkobzás + börtön.


Előre is köszönöm mindenki válaszát!



2014. szept. 15. 18:50
 1/4 szántóvető ***** válasza:
a BKV évtizedek óta köztudottan veszteséges.nem kicsit,nagyon.erre mi a terved?kinek a hibája ez ill. ki a bűnös?állítólag képtelenség nullszadósra kihozni.máv ugyanaz.
2014. szept. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tuti nem írnám alá..te is csak olyan politikus lennél mint a többi ez biztos, hiába ellenkezel(még nem, de fogsz, na jó így már nem biztos, de valószínű)
2014. szept. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen nagy cégeknél minden fillérre pontosan van vezetve. Nem úgy lopnak hogy kinyitják a széfet és belemarkolnak a húszezresekbe. Hanem a saját cégével köt szerződést valamivel, a piaci árnál valamivel drágábban, esetleg pár fedőcég közbeiktatásával.


Úgy lehetne átvizsgálni teljesen, ha mellé a szerződéskötési időpontok piaci helyzetét is vizsgálnák vele.


És ezt a költséget ki finanszírozná? Az aláírók?

2014. szept. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat?


1-es. Igen a BKV veszteséges, de nem ezt vizsgálnák, hanem történt e bűncselekmény (sikkasztás)


2-es. Lehet. Ha én is országgyűlési képviselő lennék, lehet hogy én is olyan lennék, mint akiket ma le szeretnék váltani. Aki azt mondja, hogy ő biztos nem, az hazudik. Miért? Mert addig el telik minimum 4 év és az sok idő, lehet hogy megváltozik a jelleme. Ha meg ott ül a parlamentben, honnan tudhatja 100%-ig, hogy ő nem csábul el? Sehonnan! Az újoncok, akik politikai karriert szeretnének, csak egy valamit ígérhetnek 100%-ig. Hogy megvan a lehetőség, hogy becsületes politikus lesz.


3-as. "Úgy lehetne átvizsgálni teljesen, ha mellé a szerződéskötési időpontok piaci helyzetét is vizsgálnák vele."


Pontosan, mindent részletesen kivizsgálni! Pont azért külföldi mamutvállalatokat bízni meg erre a célra, mert bármit előkotornak a szőnyeg alól és kiváló kapcsolatrendszerük van. Megvesztegetni meg lehetetlen lenne őket, hogy ezt nézzék el, mert teljesítmény alapján kapják a díjazást.


Azt meg hogy a költségeket kik fizetik? Az aláírásgyűjtés az egyértelműen önkéntes alapon. Aki segíteni akar, az gyűjt aláírásokat és kész.


A könyvelői cég pénzét meg a magyar állam fizeti, de adná az isten hogy fizetnünk kellene, mert akkor az állam 1000-szer több pénzt kapna vissza + sok ember mehetne a börtönbe is.

2014. szept. 15. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!