Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt légy szíves magyarázza el...

Ezt légy szíves magyarázza el nekem valamelyik liberális?

Figyelt kérdés

Nem ítélek el valakit a bőrszíne vagy vallása alapján mindössze azzal van a bajom amikor kifejezetten a bőrszíne vagy a vallása miatt nem lehet elítélni. Tehát mondjuk Pistikét megveri Józsi akkor kijön a rendőrség és megbünteti Józsit viszont ha Józsi cigány akkor már nem jönnek ki olyan nagy lendülettel vagy egyenesen felmentik.

Vagy másik példa hogy valaki sikkaszt mondjuk András. Andrást elítélik mert sikkasztott stb. Viszont ha ezzel vádolunk meg egy bizonyos vallású embert akár többet az már antiszemitizmus.

Mielőtt kifakadnátok adok egy linket: [link]


vagy azért nem léptek, mert attól tartottak, hogy rájuk sütik a rasszizmus bélyegét



2014. szept. 16. 11:48
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
87%

igen, ez engem is irrital...

egyebkent azert, mert fosik mindenki, hogy le lesznek rasszistazva. mostvolt egy olyan angliaban, hogy 2 pakisztani rengeteg gyereket eroszakolt meg. szoltak roluk a zsaruknak, de azok nem foglalkoztak vele. utolag azt mondta az egyik zsaru, hogy felt hogy lerasszistazzak, ha kiderul hogy artatlanok

2014. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
52%

Vannak, akik elfogultak a kisebbségekkel szemben.


A liberális demokráciában, a demokrácia mértékbe attól függ, hogy mennyire kivételeznek a vallási, illetve etnikai kisebbségekkel.

Az egyik oka, amiért a liberális demokrácia rossz, egy bukott dolog.

Persze, hívei állandóan hangoztatnak jól hangzó mantrákat, mint "szabadság" "szabadnak lenni"...stb.

De ezek ugyanolyan hamis szólamok, mint amikor a szovjet kommunisták azt mondták ,"Magyarország már szabad állam mert felszabadítottuk".

2014. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt linkeltem be..
2014. szept. 16. 11:53
 4/53 A kérdező kommentje:
Hát szerintem a szabadság nem egyenlő azzal hogy egyes csoportok legálisan bűnözhetnek mert ez a szokásuk.
2014. szept. 16. 11:54
 5/53 anonim ***** válasza:
ja tenyleg, bocs, nem neztem meg a linket
2014. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
Addig lehet valaki szabad amíg a törvényeket emberi jogokat stb. betartja. Amint ezt megszegi mindenkire vonatkozik a törvény. Nem csak a fehér emberre aki nem zsidó stb. hanem mindenkire.
2014. szept. 16. 11:56
 7/53 anonim ***** válasza:
55%

"Hát szerintem a szabadság nem egyenlő azzal hogy egyes csoportok legálisan bűnözhetnek mert ez a szokásuk."


Igen, de ezt magyarázd el el liberálisnak, akik szerint ez csak multikulturális önkifejezés.


közöttük a pedofília is sokkal elfogadottabb, mint nálunk, nem liberálisoknál.

Sőt, ők ezt szexuális irányultságnak tekintik.

2014. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 tetro ***** válasza:
29%

Kérdező, alapvető tévedésben vagy.

"Tehát mondjuk Pistikét megveri Józsi akkor kijön a rendőrség és megbünteti Józsit viszont ha Józsi cigány akkor már nem jönnek ki olyan nagy lendülettel vagy egyenesen felmentik. "

Ez egy urban legend. Ráadásul a tények ellene szólnak. Konkrét kutatás van arról, hogy a cigányok azonos súlyú bűncselekmények miatt magasabb büntetést kapnak. Gondolom te ezt nem olvastad, de azt is gondolom, hogy a te állításodat a véleményeden kívül semmi sem támasztja el. Innentől parttalan a dolog.

Az hogy ha Andrást elítélik sikkasztás miatt az mitől lenne antiszemitizmus? Hiszen nem is tudjuk alapból a vallását, sőt a normális embereket nem is érdekeli. De ha te zsidózni kezdesz, belekeverve egy sikkasztási ügybe az elkövető vallását, ami egyáltalán nem releváns, akkor azt mégis miért teszed?

Ennek a linknek mi köze van az általad leírtakhoz?

2014. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
83%

Én liberális vagyok és úgy mondom, hogy igazad van.


Én azt mondom, hogy az ember had csináljon azt az életével amit akar, addig amíg másban vagy másnak kárt nem okoz. Emiatt támogatom a melegházasságot, a legális füvezést kijeljölt helyeken stb. Viszont elismerem, hogy pl. van cigánybűnözés és támogatom azt is hogy a rendőrök kapjanak olyan jogpkat, mint amerikában. Ha rátámadnak, lőhessen, ha a bűnözőre szorosabban teszi rá a bilincset, ne függesszék fel azonnal stb.


Összegezve vannak normális liberálisok is!

2014. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 tetro ***** válasza:
48%

11.59

"közöttük a pedofília is sokkal elfogadottabb, mint nálunk, nem liberálisoknál. "

arra azért kíváncsi lennék, ez a bölcsesség honnan származik.

2014. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!