Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek hajlamosabbak egy...

Az emberek hajlamosabbak egy olyan pártra szavazni, amiről azt gondolják, hogy erős, mint egy olyanra, amiről azt érzik, hogy gyenge, még akkor is, ha az elveiket tagadják meg vele?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a gyengébb párt közelebb áll hozzájuk ideológiailag, viszont súlytalannak érzik a maga pár százalékos támogatottságával, ezért egy olyanra szavaznak, ami távolabb áll tőlük világképben, de megvan nekik a tuti 23-30%.


Gondolok most itt arra, hogy 2010-ben nagyon sokan szavaztak a Fideszre és nem is azért, mert annyira fideszesek lettek volna, csak már annyira gyűlölték az MSZP-s kormányt, hogy minden áron meg akartak szabadulni tőle, így a legerősebb ellenfeleikre voksoltak (Fidesz), hogy tuti le legyenek váltva.


Idén ugyan ez volt, sokan féltek tőle, hogy visszajönnek a liberálisok és ezért mentek el Fideszre szavazni, holott lehet, hogy a Jobbik, az LMP vagy valamelyik kisebb párt közelebb áll hozzájuk.



2014. szept. 18. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Így van, a magyarok a szavazásból is tippmixet csinálnak.


És ezt tényleg komolyan mondom. El se tudjátok képzelni, hogy mennyi embertől hallottam már azt, hogy "ezek úgyse kapnak ennyi szavazatot, inkább szavazok arra, amelyik tud nyerni" "ez nem elég nagy"


NAGY..érted... hát mitől lesz nagy? Idióták...

2014. szept. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Igen, jól látod.


A magyarok többségében van egy olyan hajlam, hogy a nyertes oldalon szeretne állni. Szerencsére egyre több olyan emberrel találkozom, akik már nem így gondolkodnak.

2014. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezen én is elgondolkodtam tavasszal. Előttem állt a dilemma, hogy szavazzak, vagy csak ellenszavazzak. Elgondolkodtam, hogy utóbbit tették sokan 2010-ben is, és nem lett jó vége /az én álláspontom szerint/. Végülis arra jutottam, hogy nem szeretném pofánköpni magam, és oda szavaztam, ahova az elveim és az értékeim húztak.

Nem ez az általános, attól félek. Sőt, ami rosszabb, hogy az embereknek már képük sincs a lehetőségekről...

2014. szept. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!