Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest-vidék ellentét létezik?

Budapest-vidék ellentét létezik?

Figyelt kérdés
Amikor felemlegetik környezetembe mindig olyan erőltetettnek tűnik...

2014. szept. 25. 21:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
66%

" De valóban vidékpártiak kezdik Budapestet szidni."


Látván a 21-es befirkantást most sem a "vidékpártiak" kezdték. :)

2014. szept. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
35%

"pár hozzászóláson értetlenkedek ,persze ugyanazok a dolgok jönnek elő mint korábban:

Budapesten kívül minden vidék....igen, de ezen mit kell értetlenkedni?

valami ellentét megvan, a különbség hogy a vidékiek jelentős része mégis idejön Pestre az utált helyre utált emberek közé.

Egy kollégám korábban községben élt, ki van akadva hogy itt nem összetartóak az emberek. Ez is sajátosság. Nem fogja fel hogy náluk kb mindenki mindenkit ismert ha az alkesz út közben elesett megfogták hazacipelték mert tudták hol lakik. Igen majd hozzányúlna Pesten valaki egy vadidegen gyanús fetrengő alakhoz.

A vidékiek részéről van egy bizonyos frusztrádió,komplexus amit kivetítenek ránk...szal Bp termeli a GDP 40%-át, magasabbak a bérek, persze drágább az élet, értékesebbek az ingatlanok...na ugye nyilván azért mert itt mindenki lop csal hazudik...

Nálunk a suliban annyi lealacsonyító kifejezés volt max hogy :"hát Pistike ennyi tudással Mucsaröcsögén még menő lennél ,de ez itt csak karót ér."

a vidékiek szája viszont habzik a gyűlölettől

"


Jól el vagy te tájolva kisfiam! :D Mire fel kellene "irigykedni"?


Ám most is a te szád habzik, idáig mindenki kerülte a másik fél fikázását, de hát mit is várjon az ember a hozzád hasonlótól. :)

2014. szept. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
81%

Ez a 40%-os gdp csak egy tünet, nem pedig teljesítmény. Azért termeltek annyit, mert odavezet minden autópálya, oda lobbiznak minden pénzt stb, írtam előző oldalon.


Ha ezek szépen el lennének osztva, kerülnének munkahelyek vidékre is, máris nem 40%-ot termelnétek. Mert ezt úgy állítjátok nagy arccal, hogy ti ezt megérdemlitek, pedig igazából okos fiatal rengeteg van vidéken is, sok neves egyetemmel (ja ez a másik, mennyi pénzt is kap egy vidéki egyetem a pestihez képest?), csak mivel nagy vízfejűség van, ezek a fiatalok felköltöznek pestre, és megint ott termelnek, mivel nem találnának olyan jó fizetést, meg LEHETŐSÉGET egyáltalán.


Ok okozat.


A helyzet az, hogy mindkét fél jól járna a normális elosztással, mert jelenleg pest európai szinten él, vidék 80%-a (20% északdunántúl), románia szinten él. És ez nem vicc. Nézzétek meg a ksh átlagbér táblázatát megyékre bontva.

Na tehát ha a vidéki ember is kapna annyi lóvét mint a pesti, tudna költeni, ami plussz adóbevétel amiből jutna a pestieknek is. Mindkét fél jobban járna.

Helyette nő a szakadék. Előbb utóbb csőd lesz a vége, mert fenntarthatatlanul szegényedik vidék és NÉPTELENEDIK.

2014. szept. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Én nekem Dunántúlon annak rokonaim, ott még egész jó a szinvonal (Szombathely és környéke) mondjuk az már majdnem Ausztria.

Debrecentől hátrébb viszont tényleg elég rossznak tűnik a helyzet.

2014. szept. 26. 07:28
 25/33 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy vidék 80%-a, mert kicsit jobban élnek győr tatabánya székesfehérvár vonalon. De ők se közelítik meg azt ami a fővárosban megy.


A többi rész, főleg az ország déli része totálisan néptelenedik, szegényedik, nincs erre semmi, pedig pl SZTE-ről is sok okos diák kerül ki, de nem tud mit kezdeni a diplomájával, mert még arra is csak bruttó 150-et akarnak adni...inkább felmegy pestre, és kap kezdőként 250-et bruttóban

2014. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Ezért mondom, hogy nézzétek meg nyugodtan a ksh megyékre lebontott átlagbéres táblázatát...


És abba még nincs is benne a közmunkás réteg. (írták)

Ha jól emlékszem, pl békés megyére nettó 125-t írtak, ami azt jelenti, hogy a mediánbér (amit legtöbben megkeresnek) kb 85-90 nettó lehet, ami hát valljuk be....hónap végéig esetleg. De hogy magára költsön az ember...esélytelen.

2014. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
8%

Megdöbbenve olvasom hogy állítólag én kezdtem el a fikázást. Pedig mintha úgy olvasnám hogy egy nálam is korábbi kommentelő azzal hetvenkedett mennyire menő manók voltak amikor rasszista rigmusokkal fejezték ki tiszteletüket a fővárosiak felé...erre még a kérdező rá is tett egy lapáttal amikor megszakadt a szíve mondván bárcsak ő is ott skandálhatott volna. Tehát elvileg ezek a hozzászólások giccsparádéba illő ömlengések az én mondandómhoz képest,bár vagyok annyira gyarló hogy inkább arra gondoljak inkább elfogult emberek szelektív ingerküszöbe van a háttérben.


De az a poén hogy az engem leszólók sem értenek egyet:az egyik kikéri magának hogy mire fel kéne irigykednie a másik levezeti hogy csak azért mert Pestnek jut ki minden jó....


No ez utóbbira kitérve ne tegyünk úgy mintha Bp csak az utóbbi években, évtizedekben hagyta volna le a többi települést. Ez nagyban geopolitika. Budapest nem csak a mai de a történelmi Magyarországon is kb az ország közepén volt jó fekvéssel...miért jobb a nyugati határ mellett élőknek mint a keletieknek? mert a nyugatiak átruccanhatnak több zséért az osztrákokhoz az osztrákok meg sok pénzt költenek náluk. A keletiek hova ruccanhatnának át? Inkább tőlük veszi el a melót a megkevesebbért güriző román, ukrán. Ez is geopolitika csakugye a vidék iek úgy vannak vele hogy nem vesznek össze inkább együtt utálják a Pestieket mert ott mégjobbak a mutatók.

2014. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
67%
Hát igen, kedves előző, leborulunk nagyságod előtt, hisz nem mindenkinek adatik meg, hogy hozzád hasonló pesti lakótelepi panelproli legyen.
2014. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
#28 Pesten nem csak panelprolik élnek...Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy vidéki mindenki traktorral jár, meg térdig gázol a lószarban.
2014. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
30%
Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten.
2014. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!