Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez az ellentét a...

Mi lehet ez az ellentét a kutyám és a párom között? Létezik ennyire egygazdás kutya? Vagy az az egyetlen megoldás, ha elajándékozom?

Figyelt kérdés

Komoly válaszok érdeklnek,lehetőleg hozzáértőktől,több éve kutyákkal foglalkozóktól.Ugyanis nagyon komoly a problémám.

4,5 éves,törzskönyvezetlen,de elvileg fajtatiszta ivartalanított kan németjuhász kutyám van.Kölyökkora óta én nevelem.Falkavezérséggel 100% (kutyasuliban megerősített tény!),hogy nincs probléma.Sétáltatom renszeresen póráz nélkül,részt vettünk ÖV-képzésen is,nagyon jó házőrző a kutyám.Rokonaimra,családtagjaimra,gyerekekre sohasem morog,egy rossz mozdulata sincs!Ha szólok neki,AZONNAL odajön hozzám és nem mozdul,amíg engedélyt nem adok rá.Egyet füttyentek neki,és ott van!


Kutyaiskolába járok vele,már látta nem kontár,házhoz jövő kutyakiképző is,de nem tudott segíteni.Pedig ismerem,nagyon jó szakember!


A baj az,hogy a kutyám iszonyúan féltékeny a páromra,akivel 1 éve költöztünk össze.A gondok akkor csúcsosodnak ki,amikor pl. együtt lát minket,esetleg hozzámér vagy ilyesmi.A kutyám ilyenkor elkezd morogni,és szabályosan támad a páromra! Próbálkoztunk már mindennel,erélyes fellépéstől elkezdve,odacsapásig (persze nem agyonverés,ne erre tessék gondolni).Szakember segítségét is kértük,eredménytelenül.Mind a ketten próbáltunk fellépni ellene,én mint falkavezér és ő is,mint a falkában felette álló tag.A kutyám már harapta is meg a páromat,amikor nem voltam ott,de ha rászólok,azonnal békénhagyja.Ő bármit tesz,semmi sem változik.Sajnos :(


Tanácstalan vagyok,teljesen.Ennyire féltékeny? Egygazdás ennyire? Mi lehet a baj? A kutyás ismerőseim is értetlenül állnak a helyzet előtt,pedig sokat tapasztaltak is vannak jópáran.A kutyám alapvetően pedig nem bánt senkit,családtagjaimat imádja,keresztlányomat is,pedig vele is sokat foglalkozom.


Nagyon szeretem a kutyámat,de a párom az életem.A kutyám védett már meg támadástól is,de a párom testi épségét nem veszélyeztethetem.Nagyon szeretem,de végső megoldásként mit tegyek,ha helyzet mindezen tények ellenére sem változik? Ajándékozzam el? Menhely?


Amúgy én vagyok a nő,párom a férfi.10 éve vagyunk együtt.


Csak komoly és értelmes válaszokat várok!


2012. okt. 16. 00:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokták még meg egymást, legyenek többet együtt.
2012. okt. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos tény, hogy a német juhászok, mint minden őrző-védő fajta nagyon egy gazdás mert ugye a falkának csak egy vezére lehet.

A párod egyrészt behatolt a területére másrészt a kutya szerintem féltékeny is. Most vívja a harcát, hogy az új falkataggal szemben megtartsa az eddig elfoglalt pozícióját.

Mellesleg nagyon megérzik az ember kisugárzását. A párodban már biztos benne van némi félsz is, ami még ront a helyzeten.


Szerintem nézd meg ezt az oldalt érdekes lehet. Ne mondj le a kutyusról mert láthatóan nagyon szeret, neki te vagy a család a falka. Mi lesz vele idegen helyen?


[link]

2012. okt. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Én se mondanék le a kutyáról, hiszen számára Te vagy a minden! Azt írod 10 éves ismered a párod. Akkor Ő az összeköltözés előtt is találkozott a kutyussal ugye? Akkor milyen volt a kapcsolatuk?


Szerintem is egyébként masszív féltékenységről van szó. Nekem kis bolognesem van 8 éves 6 hetes kora óta van velünk. És a mai napig, ahogy hazaérünk és puszit adunk egymásnak, vagy csak 3 átöleljük egymást iszonyú ugatásba tör ki, hogy Ő nehogy kimaradjon a buliból.

2012. okt. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Lepasszolnád másnak a kutyádat, akiről tudvalevő, hogy csak téged ismer el? Én a pasimért se válnék meg a dögeimtől. Tartsd kint a kutyát, amíg a párod megvan, néha etesse a pasid, hogy lássa, hogy tőle is kaphat enni, de semmiképp se mondj le róla. Szerintem is csak idő kérdése, majd lenyugszik, beletörődik.
2012. okt. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk ugyanez volt, csak nem német juhász kutyája volt a páromnak, hanem rotija. Olyan szelid volt utcán, hogy póráz nélkül sétáltak, nem foglalkozott senkivel, akár meg is lehetett volna simogatni, de azt nem engedte a párom idegennek. Pont, ahogy leírtad. Amikor odaköltöztem a páromhoz, kb. öt éves volt a kutyu, de engem soha el nem viselt. Majd nyolc évig éltünk úgy, hogy velem sosem barátkozott meg, pedig én szerettem nagyon, próbáltam nyitni felé, de nem hagyta. Végül úgy oldottuk meg a problémát, hogy igyekeztem megtartani a három lépés távolságot, és idővel megszokta, hogy ott vagyok a házban. Nem ugatott meg, ha látott az udvaron, de közel sosem mehettem a területéhez. Ugyanez volt a gyerekkel is. Meg igyekeztünk nem hergelni ölelkezéssel, mert akkor bedühödött. Bár ő kinti kutya volt, meg lehetett oldani. 13 éves korában ment el. :(
2012. okt. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A páromnak egy spánielje volt (vagyis van) mielőtt megismerkedtünk. Az ő kutyája is borzasztó féltékeny volt rám, megsimogatni végképp nem hagyta magát. Kb. fél évvel az összeköltözésünk után lett egy pici havanesenk ami az én kutyusom lett. Ma 4 év után ott tartunk, hogy a kiskutya teljesen megváltoztatta a nagyot. A morózus öreguras kutyából, és hizelgő, játékos kutyus lett, aki most 8 éves korára labdázik (kicsinek sose érdekelte), és bújik hozzám állandóan, hogy simogassam.
2012. okt. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik kutya jó hatással lehet, de egy ilyen problémás esetben mégsem lenne jó ötlet beszerezni. Az sem mindegy, hogy milyen suliba jártok, mert sok iskola nem a kutya-gazda vizsonyra helyezi a hangsúlyt. Én első verzióként elküldeném a párodat a kutyával kutyasuliba, ilyen alaptréningre. Nem baj, ha a kutya már tudja a feladatokat, de a pároddal való közös munka segíthet a helyzeten. Én erre az időre hanyagolnám a kutyát, nem gyakorolnék vele, nem simogatnám, nem én adnám neki a kaját stb, tehát minden kontaktust elkerülni. Azt kell vele éreztetni, hogy a párod fölötte áll a rangsorban. Ennek legjobb módja a kaja lehet. Csináljon a párod egy kötődési tréninget a kutyával. Tehát nem otthon, hanem séta közben feladatokra kapja a napi kajáját, a párod kezéből. Te is ott lehetsz, de max. a párodnak adj irányelveket, a kutyával itt sem foglalkozz, ha megy oda hozzád, zavard el. Remélem, beválik.
2012. okt. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét olvastad?

Az egyik eset ugyanerről szól.

Az oké, hogy te vagy a falkavezér, de azt honnan veszed, hogy a kutya a párod is elfogadta? A falkában is van egy alfa hím és egy alfa nőstény, hiába vagy te vagy az alfa nőstény, ha a kutyád az alfa hím és nem a párod.


Ezen változtassatok, olvassátok el a könyvet!

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. okt. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Megkérdezhetem, melyik kutyasuliban mondták, hogy nincsenek ragsorproblémáitok?


Ha nem lennének, a kutyádnak eszébe sem jutna még csak csúnyán nézni sem a párodra.

És ha tiszta lenne a kommunikációtok, onnantól, hogy max. kétszer rászóltál, amikor mondjuk megmorogta a párod, ez nem fordulhatott volna elő többször.


Sajnos nagyon sok kutyasuliban a régi módszerekhez ragaszkodnak annak ellenére, hogy a tudomány ezeken már jóval túlhaladt.

Sokkal jobban ismerjük már a kutyákat.


A másik probléma, hogy jártatok ŐV-re... a fentiek alapján lefogadom, hogy ez is csak kontár bohóckodás volt.

Attól még, hogy valakiről bizonyos körökben azt mondják, hogy nem kontár kiképző/csibész/segéd, még lehet az.

Általában csúnyán bele szoktak rondítani az ilyen kiképzők a kutyába...

Ha nem így lenne, szintén fel sem merülhetne, hogy a kutyád így viselkedjen.


Az, hogy első szóra behívható, tök jó, de igazából így önmagában nem jelent semmit.

Valóban, a behívás megtagadása főbűnnek számít, és ha ezt egy kutya sosem tagadja meg, már azt hiszi az ember, hogy ő a "falkavezér". (Megjegyzem egy ember soha nem lehet falkavezére egy kutyának, alapból nem is falkának hívják ezt az együttélési formát, csak ez most a divat, hogy így nevezzük...)


A másik:

Egy kutya NEM LEHET FÉLTÉKENY. Ilyen egyszerűen nincs.

Az ilyen antropomorfizációkból születnek a gigászi félreértések.

(pl. amikor ülsz a fotelben, a kutyád meg odajön, és az öledbe hajtja a fejét

- de cukiiii... azt akarja, hogy megsimogassam... mert szereeeet... (gondolja a homo sapiens sapiens).

Mit csinál valójában a canis familiaris?

Bepróbálkozik. Bepofátlankodik a személyes teredbe, tesztelve a kedves "falkavezért", hogy valóban "falkavezér-e".

Egy alfa ilyenkor olyan durván odavág, hogy a kedves canis familiaris behúzott farokkal takarodik el.

Mit csinál a gazdi? Megsimogatjaaaaa...

Perszee! "Jól látod kiskutyám, tényleg t.ketlen vagyok, mától te vezetsz!"

(Ne ijedj meg, ez nem azt jelenti, hogy sosem simogathatod meg...:D csupán ha a kutya magától jön oda, el kell küldened. Utána viszont odahívhatod, és dúlhat a szerelem.:))


Ez csak egy példa volt arra, mennyire félre tudjuk érteni egymást.



Ahogy kispalkee írta, én is elmennék a helyetekben egy másik kutyaiskolába.

Mit veszthetsz?...

Ha a mostaniban úgy sem tudták megoldani a problémáitokat...


Előre szólok, semmi szükség elajándékozni a kutyádat.

Egy nagyon tuti kiskutya ő, csak a kommunikációtokat és a tényleges rangsort kell helyrebillenteni.

(Ezzel megjegyzem óriási terhet fogsz levenni a kutyusod válláról, aki a középfok végére igen látványosan meg fog változni - pláne, ha tükör ŐV-re is jártok majd, ahol helyrerakják benne, mi micsoda, mi a zsákmány, és mi a védős ugatás például...

De Ti is egészen másképp fogjátok látni Őt, megtanultok az Ő fejével gondolkodni, az Ő szemével látni a világot...)



www.kutyasuli.hu

(Telefonos egyeztetés után ingyenesen felmérik a kutyádat. A tanfolyamok pedig garanciálisak, ha nem vagy megelégedve, a második részletet nem kell kifizetned - ilyen még nem volt:))

2012. okt. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek, remélem meg tudjátok oldani...

Szerintem is másik suliba kllene vinnetek, illetve etesse a párod, és ha a kutya morog a párodra, ne szólj hozzá 2 napig. Fordítsatok hátat neki és kész. Kapja meg a kajáját, a párodtól, de ne szóljon hozzá, ne simogassa meg.

2012. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!