Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden évben elmegy az országb...

Minden évben elmegy az országból a nemzeti össztermék 30%-a az EU-ba, de csak 1%-os GDP-t kapunk, miért éri meg nekünk uniós tagoknak lennünk?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, olvastam, hogy számokkal megalapozva az EU szabályos struktúrákkal és egyebek miatt és tulajdonviszonyok miatt, nekünk nincs lehetőségünk, hogy beérjük a centrum országokat mivel Minden évben elmegy az országból a nemzeti össztermék 30%-a, ugyanakkor támogatás címén csak 1%-ot kapunk vissza az összterméknek. Bővebben egyebek közt itt kifejtik http://www.youtube.com/watch?v=0j0TLwj-NQY 47:25-nél mondja, hogy hol vannak erről számok valami Tax Justice Network cég számolta ezt ki [link] lehet nem pont ez a honlapja, ehhez nem értek, de szeretném ha érthető módon elmagyaráznátok miért éri meg az Uniós takság?
2014. szept. 30. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Mert így legalább van aki kilopja a szemünket.
2014. szept. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem közgazdaságilag tájékozatlan, mi több alja szemét emberek írásaiból tájékozódnál, akkor nem kérdeznél ekkora butaságot.
2014. szept. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Honnan vetted, hogy megéri? Ki állított ilyet?
2014. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
55%

"Minden évben elmegy az országból a nemzeti össztermék 30%-a az EU-ba"


Ezt a forrást meg tudnád nevezni? Mármint valami hivatalos adat, például költségvetési törvény, vagy ilyesmi, nem valami szedett-vedett weboldal, amit bármelyik Pistike összehoz.

2014. szept. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kérdező!


Magyarország kb. 9000 milliárd Forintot fizetett az EU-nak, és kb. 35 000 milliárd Forintot kaptunk az EU-tól.


Szerintem ezek után elég egyértelmű, hogy megéri-e az EU-ban lenni. Konkrétan, ha nem lenne EU, már rég csődbe ment volna az ország.


A kétsebességűség az egy probléma, de nem emiatt. A kétsebesség okozója a fiskális és versenyképességi különbségek.


Kedves kérdező, ne hallgass drábik jánost. Ő egy tipikus kókler, aki abból él, hogy a tájékozatlan és jóhiszemű embereket félrevezető botránykönyveket ír.


drábik jános, bogár lászló, ezt a két ürgét érdemes kihagyni a youtube-os művelődésedből

2014. szept. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

Rákattintottam a youtube-os linkre, gyorsan be is zártam. Nincs több kérdésem!

Kérdező: a számok, amiket írtál, nem valósak, megéri nekünk az EU-tagság, nélküle nagy bajban lennénk.

2014. szept. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

A 30% az micsoda?

Ha az EU-ba irányuló magyar exportot nézzük, az a magyar GDP 60-70%-a lehet, de ehhez jelentős import is párosul.


Ha az évente kivitt profitot nézzük, akkor az a GDP 4-5%-a lehet, de itt meg azt is figyelembe kell venni, hogy ehhez beruházások is kapcsolódnak.

Kamatokra is valószínűleg kiáramlik külföldre 4-5%, de ez mögött is befektetett külföldi tőke van, csak itt hitelek formájában.


Az EU költségvetését tekintve kb. 2-3% GDP arányosan az a többlet, amit kifizetnek Magyarországnak.


Az EU tagságnak megvannak az előnyei és hátrányai is, de én úgy gondolom már nincs értelme visszafordulnunk. A rendszerváltás után kellett volna a V4 és környező országoknak összefogni, megalakítani egy saját uniót, hogy kedvezőbb helyzetbe kerüljünk, közösen jobbak legyenek a tárgyalási pozícióink. Hosszabb idő kellett volna, hogy vállalataink alkalmazkodni tudjanak az új környezethez, csak ezután kellett volna a piacot teljesen megnyitni a nyugati tőke, áruk, szolgáltatások számára. Azonban most már a környékbeli országok mind EU tagállamok vagy oda tartanak, így már nincs értelme kilépni. Egyedül úgy sem boldogulnánk és ha elszigetelődnénk, még sebezhetőbbé válnánk.

2014. szept. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha nem lennénk a tagja már rég kilóra vásároltuk volna fel Nyugat-Európát.
2014. szept. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Honnan vetted, hogy megéri? Ki állított ilyet?

"

Minden évben elmegy az országból a nemzeti össztermék 30%-a, ugyanakkor támogatás címén csak 1%-ot kapunk vissza az összterméknek. Bővebben egyebek közt itt kifejtik http://www.youtube.com/watch?v=0j0TLwj-NQY 47:25-nél mondja, hogy hol vannak erről számok valami Tax Justice Network cég számolta ezt ki [link] lehet nem pont ez a honlapja, ehhez nem értek, de szeretném ha érthető módon elmagyaráznátok miért éri meg az Uniós takság?


"Magyarország kb. 9000 milliárd Forintot fizetett az EU-nak, és kb. 35 000 milliárd Forintot kaptunk az EU-tól. "


Ezt a forrást meg tudnád nevezni? Mármint valami hivatalos adat, például költségvetési törvény, vagy ilyesmi, nem valami szedett-vedett weboldal, amit bármelyik Pistike összehoz.

2014. okt. 19. 19:06
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért éri meg az úniós tagság, mert nem vagyunk egy ipari nagyhatalom. Nincsenek gázmezőink, olajmezőink, urán, vagy vasércünk, még szaros hegyeink sincsenek, hogy valamiről lecsordogáljon a víz. Vagyis, energetikailag kiszolgáltatott ország vagyunk. Csak mezőgazdasági termékeket tudunk külföldre eladni, vagy a munkaerőnket.


Azért jó úniós tagnak lenni, mert ha nem lennénk azok, akkor nem érkezne beruházás az országba, mert a környező úniós tagországokban kedvezőbb lenne a befektetési klíma (hasonló szabályok, pénz, vámmentesség, stb), vagyis itt nőne a munkanélküliség. Ráadásul a munkanélküliek beragadnának az országba, nem tudnának külföldön dolgozni (merthát ugye EU-n kívülről nehéz elhelyezkedni. külföldön) Ennek eredményeképpen lenne egy rakás munkanélküli aktív korú, akit tök kevés dolgozó tartana el. De hogy el lehessen őket tartani, keményen meg kellene adóztatni a dolgozókat, mivel az országnak semmilyen olyan cucca nincsen amit jó áron el lehet adni külföldre, és fedezni belőle a szociális hálót. Ez társadalmi feszültséget okozna, elsöpörné a hatalmi elitet, az új meg belépne az únióba.

2014. okt. 20. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!