Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban ilyen Magyarországon...

Zenon kérdése:

Valóban ilyen Magyarországon a társadalmi morál?

Figyelt kérdés

Csak én látom így?Ti mit gondoltok erről?

Kérek mindenkit,bunkó válaszok mellőzzenek!Köszönöm.


Ma Magyarországon,bár az emberek jó része eladósodott,

azért van egy középosztály,ami jól él.Az emberek igényei az utóbbi évtizedekben a nyugat-európai mintát követve az egekbe szöktek.Ma már a huszonévesek is minél hamarabb saját kocsit,jól fizető állást és saját lakást akarnak,de hogy gyereket vállaljanak,azt már nem!Majd harmincévesen,akkor is csak 1-2-őt.Rivalizálnak egymással az emberek,mindenki azt lesi,mennyi van a másiknak,és irigykedik,hajt mint a barom,csak hogy neki is több legyen.A nyugdíjasok önzőek és beszűkültek,csak nosztalgiáznak a szocializmusról,nekik csak az számít,hogy minél több legyen a nyugdíj,sz@rnak a fiatalokra.Míg a családalapításhoz lakásigényléssel,hitelekkel vesződnek a fiatal párok,addig az özvegyen maradt idősek komplett házakban élnek egyedül.Amíg ilyen lesz a társadalmi morál,amíg ilyenek lesznek az emberek,IGEN, MI MAGYAROK,addig nem fog senki sem összefogni,és tenni a problémák ellen.Bár sokaknak jár a szája,senki sem tesz semmit,sem a politikai életben történő gazságok miatt,sem a romákat érintő kérdésekben.Vajon miért?Mert önzőek és pénz orientáltak vagyunk,sokszor még családon belül is.Nem csak a romákkal szemben,egymással szemben is ellenségesek és érdektelenek vagyunk.Ha valaki elesik az utcán,hiába magyar,az emberek ugyanúgy kinevetik és nem segítenek rajta,mintha roma lenne.Ahogy az iskolában tanultam,a rendszerváltás óta a közerkölcs a béka segge alá süllyedt.


2010. jan. 22. 15:19
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

ma 20:49


Nem vagyok sem irigy,sem cigány,úgyhogy melléfogtál.És ha figyelmesen olvastál volna,odaírtam a szöveg fölé,hogy ,,bunkó válaszok kíméljenek".Nem értek egyet azzal,hogy minden nyugdíjas 40-50 évet dolgozott.Sok ember katonaként és rendőrként elintézi,hogy 40 évesen,(vagy hamarabb)nyugdíjba megy.Ezeknek lesz 200.000 Ft a nyugdíja,míg egy gyári munkás 70 évesen megy nyugdíjba,de kap 30.000 Ft-ot.Nem a gyári munkásoktól és a beteg rászorulóktól kellene elvenni,hanem az indokolatlanul magas nyugdíjjal rendelkezőknél csökkenteni.És még nem is beszéltem a végkielégítésekről.A szövegben arra céloztam,hogy rossz az ingatlanstruktúra,azaz nehéz a fiataloknak ingatlanhoz jutni,pedig nekik családot kell alapítani,ez társadalmi érdek lenne elméletileg.Ezzel szemben a koros,de már nem aktív tagjai a társadalomnak nagyobb biztonságban vannak.Ez egy társadalmi egyenlőtlenség.Egyetemen hallottam előadáson.

2010. jan. 22. 21:03
 12/24 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező:


"Ma már a huszonévesek is minél hamarabb saját kocsit,jól fizető állást és saját lakást akarnak,de hogy gyereket vállaljanak,azt már nem!"


Minden fejlett országban így van, Tokiótól New Yorkig.


Meg lehet nézni a nyugati országok demográfiai adatait, az ő szaporodási kedvük sem jobb a magyarokénál.


"Rivalizálnak egymással az emberek,mindenki azt lesi,mennyi van a másiknak,és irigykedik"


Üdvözöllek a valóságban, az emberek között. Az elmúlt néhány ezer évben az emberek irigykedtek és rivalizáltak a Tűzföldtől Kamcsatkáig, Alaszkától Indokínáig.


"Míg a családalapításhoz lakásigényléssel,hitelekkel vesződnek a fiatal párok,addig az özvegyen maradt idősek komplett házakban élnek egyedül"


Tessék jóban lenni a nagymamával és segíteni őt, és akkor talán majd öröklöd a lakását. Mármint normális családokban ez a dolgok rendje.


"a rendszerváltás óta a közerkölcs a béka segge alá süllyedt"


Bezzeg a rendszerváltás előtt, akkor volt aztán közmorál, ugye?


De unom a sok Kádár-nosztalgiázó komcsit.


16:49


"Egy átlag nyugat európainak teljesen reális, hogy 30-35 éves korára van jó háza,fizetése,autója, szemben egy magyarral akinek jó esetben van egy 2 szobás lakása, meg esetleg egy 10-15 éves autója, 100 éves futamidejű hitellel megtoldva."


Nyugaton a saját tulajdonú lakás még ritkább, mint itt, ugyanis ott a lakásárak rendkívül magasak. Az átlag nyugateurópai nyugdíjig nyögi a lakáshitelét, az átlag amerikai ezenfelül még a tandíjhitelét is. Az eladósodottság arrafelé gyakoribb, mint itt, mert magasabb az emberek anyagi teherbíróképessége és alacsonyabbak a kamatok. Az amcsi egyetemista a diploma pillanatában már többnyire 50-100 ezer dollár tandíjhitellel el van adósodva, így indul neki az életnek. Következő lépése rendszerint egy 20-40(!) éves lakáshitel felvétele. Az amerikaiak hitelrabszolgák, persze aki az USA-t a hollywoodi filmekből ismeri, az az ottani életnek erről az oldaláról nem tud, csak azt tudja, hogy dejónekik. Jó nekik, ez nem kérdés, de közben kicsit idegroncsok és kicsit rabszolgák is :)

2010. jan. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
A középosztály sem olyan gazdag, mint ahogy képzeled. Csak éppen nem nyomorog.
2010. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

ma 01:15


,,De unom a sok Kádár-nosztalgiázó komcsit."


Nem vagyok kommunista,azért mert leírtam,ami igaz.

Nem én találtam ki,ez tény.A közmorál iszonyatosan leromlott a rendszerváltás óta.Már semmi sem szent,semmi sem számít,csak a pénz.Ilyen a kapitalizmus,nem?

2010. jan. 23. 14:58
 15/24 A kérdező kommentje:

,,A középosztály sem olyan gazdag, mint ahogy képzeled. Csak éppen nem nyomorog."


Nem azt írtam,hogy gazdag a középosztály,hanem hogy jól él.Nagy a különbség a kettő között.A mélyszegénység jellemzője,ha valaki(k) nyomorog(nak).Sajnos van ilyen réteg,de a középosztály alapvetően jó életszínvonalon él,nincs szegénység.A szegénység ott kezdődik,amikor nincs mit enni,három gyerek egy ruhát hord,és nehézkes még a rezsit is fizetni.És ki kell ábrándítsalak,nem csak cigányok tartoznak ide,magyarok is.Ha annyira rossz a középosztály helyzete,akkor miért hallani arról,hogy Mo.-n minden 5. ember túlsúlyos?

2010. jan. 23. 15:09
 16/24 anonim ***** válasza:
Ember!Nincs kozeposztaly.En dolgozom sokat megsem tudom fizetni a rezsi egy reszet.Csak a krva nagy szakadek van a gazdag meg a szegeny kozott.
2010. márc. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek a nyelvi elszigetelődés az oka, a magyarok nem világpolgárok..


Legalábbis az a réteg amelyikről beszélsz az biztosan nem az, bár ezek szerintem nem középosztálybeliek mivel az nincs, max alsó osztály azaz egy fokkal feljebb a mélyszegénységben élőknél..


Innentől meg képtelen továbbfejlődni önmagán és csak belterjesen képes létfentartani ergo marad a mindent elsőprő önzőség..


Amúgy én ugyanebben a cipőben járok, az özvegy anyám az egész örökségemre rárakta a kezét, és egyedül huhog a házban míg én egy 20 nm es szobában nyomorgok..

A párommal meg távkapcsolat már 10 éve, de őt is majdnem elmarta a szemét azóta még a kapcsolatomat is titkolni kell...

2010. márc. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha nem lennék már így is képben a zsaruknál, el tenném láb alól a dögöt...
2010. márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Mellesleg mielőtt még valaki védeni kezdené, egy hajszálon múlt, hogy nem kerültem az utcára a hagyatékolásnál, és ezt az egy szobát tudom használni..


(jogilag a fél ház az enyém lenne)

2010. márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Lehet ujjal mutogatni a masikra de elgondolkodtato,hogy mennyire primitiv aljas emberek elnek itt.Tisztelet a kivetelnek.Mostanaban tobbszor jar itt a baratom Barcelonabol.A 4 nap alatt ketszer ciganyoztak le ezt a tiszta,csendes,szereny fiut!!!A masodik latogatas vegen rakerdezett,hogy mit jelent a cigany szo,mert tobbszor mondtak ra.Mondom,tisztelet a keves kivetelnek!
2010. márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!