Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban ilyen Magyarországon...

Zenon kérdése:

Valóban ilyen Magyarországon a társadalmi morál?

Figyelt kérdés

Csak én látom így?Ti mit gondoltok erről?

Kérek mindenkit,bunkó válaszok mellőzzenek!Köszönöm.


Ma Magyarországon,bár az emberek jó része eladósodott,

azért van egy középosztály,ami jól él.Az emberek igényei az utóbbi évtizedekben a nyugat-európai mintát követve az egekbe szöktek.Ma már a huszonévesek is minél hamarabb saját kocsit,jól fizető állást és saját lakást akarnak,de hogy gyereket vállaljanak,azt már nem!Majd harmincévesen,akkor is csak 1-2-őt.Rivalizálnak egymással az emberek,mindenki azt lesi,mennyi van a másiknak,és irigykedik,hajt mint a barom,csak hogy neki is több legyen.A nyugdíjasok önzőek és beszűkültek,csak nosztalgiáznak a szocializmusról,nekik csak az számít,hogy minél több legyen a nyugdíj,sz@rnak a fiatalokra.Míg a családalapításhoz lakásigényléssel,hitelekkel vesződnek a fiatal párok,addig az özvegyen maradt idősek komplett házakban élnek egyedül.Amíg ilyen lesz a társadalmi morál,amíg ilyenek lesznek az emberek,IGEN, MI MAGYAROK,addig nem fog senki sem összefogni,és tenni a problémák ellen.Bár sokaknak jár a szája,senki sem tesz semmit,sem a politikai életben történő gazságok miatt,sem a romákat érintő kérdésekben.Vajon miért?Mert önzőek és pénz orientáltak vagyunk,sokszor még családon belül is.Nem csak a romákkal szemben,egymással szemben is ellenségesek és érdektelenek vagyunk.Ha valaki elesik az utcán,hiába magyar,az emberek ugyanúgy kinevetik és nem segítenek rajta,mintha roma lenne.Ahogy az iskolában tanultam,a rendszerváltás óta a közerkölcs a béka segge alá süllyedt.


2010. jan. 22. 15:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Meg érdekes azért az is hogy egy átlagmagyar nem tud megkülönböztetni egy kóreait a kazahsztánitól vagy a kínaitól :D


Hiába elszigetelt agymosott nép lett ez, vagy talán mindig is az volt...

2010. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Nekem am hofeher borom,szoke hajam,kek szemem van de mar en is megkaptam a kepembe,hogy budos cigany meg cigany krva vagyok amikor a baratommal varost neztunk.Hiaba noh,mi meg a nyereg alatt puhitjuk a hust.
2010. márc. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

De szetrintem ez az egész leginkább az állam hibája..


Az embereknek nincs pénzük kultúrára, sem idejük hogy pihenjenek, megállás nélkül kell hajtani ha el akarnak érni valamit, utánna meg félteni azta kicsit is nehogy a rohadt állam elvegye vagy agyonadósztassa..



A legaljasabb a karhatalom!!!


Amiatt lett ennyi nyomorult ebben a térségben, nameg mert hagytuk hogy így legyen.. 22 es csapdája..


Polgárháború kellene ide + autonómia..

2010. márc. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Meg tarsadalmi osszetartas es nemzeti ontudat.De kinek van erre ideje ha egy kulfoldi bankot vagy egy multit kell eltartani napi egy marek rizsert?
2010. márc. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!