Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A revizionizmusról álmodozók...

A revizionizmusról álmodozók miért nem költöznek Erdélybe, kárpátaljára, délvidékre?

Figyelt kérdés
Ha sokan odaköltöznének, ott javulna a magyarság aránya, és mi is jobban járnánk, mert megszabadulnánk tőlük....

2014. okt. 5. 11:25
1 2 3 4
 11/31 progizo ***** válasza:
100%

Kérdező! Azért, mert az Románia, Ukrajna és Szerbia része, én pedig magyarként Magyarországon szeretnék élni, úgyhogy majd odaköltözöm, ha ismét hazánk részei lesznek. És már alig várom, mert én nem letűnt kornak látom ezeket, hanem a szebb jövőnek. Nem eltaszítom, hanem hazavárom ezen területeket.


"mi is jobban járnánk, mert megszabadulnánk tőlük...."


Ez pedig a másik ok, hogy nem szeretném megadni nektek ezt az örömet.

2014. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

# 11


Nekem elég amit a hazám adni tud. Nem vágyom többre, nem vágyom nagyobb országra és nem vágyom ukránok, románok, szerbek százezreire, mint nemzeti kisebbség.


Márpedig a ti víziótokban ezek vannak.


Eközben semmi kézzelfogható haszna nincs az életünkre.


Ezzel valahogy még senki nem szállt vitába. Szóval továbbra sem értem, miért jó ez nekünk?

2014. okt. 5. 17:25
 13/31 anonim ***** válasza:
79%

Miért jó a föld? hmmm nem tudom nézel e híradót. Abban ilyenekért szoktak harcolni tudod... Izrael, Ukrajnak, Oroszország, Usa,...

Mi haszna elvégre csak egy csomó bánya nép... ami több pénzt nagyobb befolyást hoz. Amúgy semmi.

2014. okt. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Vajon ha annyira értéktelen miért nem mondanak le önként a földeikről?
2014. okt. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

# 13


Nincs semmi, amit ezek a területek adhatnak és ne lehetne a tied.

Odamész, veszel földet, gazdálkodsz rajta.

Csinálhatsz ott vállalkozást, vehetsz ott házat.


Nincs ott semmi amit csak akkor szerezhetsz meg, ha magyarországhoz kerül az a terület.


Vagy van? Mi?

2014. okt. 5. 17:35
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Alapjában más a felfogásunk, valszeg a neveltetésünk is, én nem akarlak megváltoztatni téged, te se akarj már engem deportálni a hazaszeretetem miatt).


Ég és föld. Az álláspontok úgysem fognak közeledni és ezt te is tudod jól.

Ezért tartom provokációnak a kérdést.

2014. okt. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

# 16


Dehogy akarlak deportálni. Hova gondolsz?


Csak abból indultam ki, h akik ezeket az elcsatolt részeket akarják vissza, nyilván ott szeretnének élni, ezért akarják.


De ehhez nem kell ezeket a részeket visszacsatolni. Lehet ott lenni. Nem tiltja semmi.



A nemzetállamok kora lejárt. Már csak olyan nagy tömbök lesznek mint az EU, az USA, vagy a mindent bekebelezni vágyó Oroszország, vagy Kína.

Senkit nem érdekel a magyar határ, mert az EU-ban ez már alig számít.

Mint ahogy alig számított a nagy háború előtt. Akkor sem kellett útlevél, az emberek jöhettek, mehettek ahová akartak. Most is ez van.


Mi értelme a határoknak?


Tényleg, komolyan, minden kötekedés nélkül érdekel, mit és miért gondoltok. Valaki elmondhatná, ahelyett, h mindig csak belém rúg, h én nem szeretem a hazámat, meg idegenszívű vagyok...

2014. okt. 5. 19:13
 18/31 anonim ***** válasza:
Kérdező, kár kínlódni. Ember úgysem lesz belőled...
2014. okt. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Na kérdező, te most ráfaragtál, mert én vissza szeretném kapni, és Erdélyben még élnék is, mert nagyon szép vidék. Csodálkozol mi, hogy ilyen is van...
2014. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

..A nemzetállamok kora lejárt. Már csak olyan nagy tömbök lesznek mint az EU, az USA, vagy a mindent bekebelezni vágyó Oroszország, vagy Kína.

Senkit nem érdekel a magyar határ, mert az EU-ban ez már alig számít.

Mint ahogy alig számított a nagy háború előtt. Akkor sem kellett útlevél, az emberek jöhettek, mehettek ahová akartak. Most is ez van.


Mi értelme a határoknak? ''



Tudod milyenek az életkörülmények itt Erdélyben? Kezdjük a tanüggyel ami úgy ahogy van SZAR, tönkre tették azzal a gyerekkoromat hogy anyanyelvi szinten kérik tőlünk a románt, nem az alapokat tanuljuk mi elsőtől, hanem már akkor elvileg mi folyékonyan kell beszéljünk románul, és ehhez mérve a tananyag is ilyen, és ti Magyarországon csak az angolt tanuljátok (már ha olyan iskolába mész), és ez csak úgy naponta másfél óra + tanulást jelent, holott napi félórából 7 év alatt le lehetne rakni azt a nyelv vizsgát, ha nem a Moldovából kirottyant verseket kellene tanuljuk, ja s a másfél óra az csak iskolán kívül, az iskolába még +1 óra naponta, gondolom megérted hogy mennyivel rosszabb itt iskolásnak lenni, de a kiváló Romániának köszönhetjük azt is hogy 9.esen a város egyik legerősebb matek/infó osztályában több a biblia ismeret óra mint az infó, 1, csak egyetlen egy infót határozott meg a tanügy az infósoknak, bibliaismeretből nyilván 2 kell, és 2 német óránk van, de nem hogy a románt tudnánk amit 9 éve tanulunk, abból tudjuk a moldvából kirottyantott vers elemzését zsigerből tudjuk, ugye az a lényeg? Angol az van 5.-től heti 2-ő, nem is kell ugye mondanom hogy CSAK + órákkal lehet lerakni a vizsgát, és nem a tanáraink rosszak, a kötelező tananyag a szar, és ha azt nem adják le akkor elvesztenék az állásukat. Gondolom nem kell részleteznem tovább hogy milyen szar itt az egész tanrendszer. SEMMIT, szinte semmit nem tanulunk ami egyetemre kellene vagy ami általános műveltség lenne, azt itthon kell megtanulni az internetről. Még sorolhatnám az itteni kiváló tanmódszereket de így is sokat írtam.


Aztán TILOS Magyar zászlót kirakni, holott mindenki Magyarnak vallja magát a térségemben, lehet hogy ez neked nem jelent sokat, de ez a kultúránknak a földbe tiprása.



A befizetett adónk kevesebb mint a felét kapjuk vissza, a többiből épülnek havasalföldön a templomok. Aztán ebből gondolhatod hogy mennyi pénz jut a közösségi életre, és a közjavak karbantartására, építésére.



S mivel Erdély magyar volt ugye, tele van magyar kulturális kincsekkel, na nézzük mi van a híres Kolozsvári temetőben, a magyar halottakat hányják ki és ültetik helyében a szőrös talpú románokat a helyükben. Szóval aztán ha valamikor is lesz kedved turistáskodni, és a történelmet megismerni ne csodálkozz ha Erdélybe egytől-egyig lerombolják és tönkre teszik, ez is a kultúránk földbe tiprása.



Aztán ha megver két román akkor a rendőrök félre néznek, mert te Magyar vagy, a rendőrségen nem kapnak büntetést, persze ha egy Magyar vétkezik valamit az MINIMUM dupla büntetésre számíthat a román bíróktól.

Az utcán NEM LEHET MAGYARUL beszélni szinte mert megvernek, főleg ha éjjel van.



A politika szítja a feszültséget a két nemzet között.


Mi van ha lázadunk a rendszer ellen, és azt mondjuk hogy nekünk igenis kell az autonómia? Akkor az van hogy felvonulunk 100.000-en, a médiába bemondják hogy kb. 1000 székely ott járkált aztán ennyi.


A kórházban úgy néznek rád mint valami állatra, és nem kezelnek normálisan mert MAGYAR vagy.



És még sorolhatnám, ezt jelenti a határok nélkül?????

2014. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!