Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rá lehet még húzni Budapestre,...

Rá lehet még húzni Budapestre, hogy balliberális város?

Figyelt kérdés

Az 1990-es években és a 2000-es évek elején még úgy tartották, hogy Budapest a jobboldal számára bevehetetlen balliberális város (1998-ban például a közös SZDSZ-MSZP-jelölt Demszky a szavazatok mintegy 58%-ával győzött), 2006-ban azonban már mindössze egy százalék volt Demszky és Tarlós között, ám akkor már többen szavaztak a jobboldalra, mint a balra (külön a fideszes Tarlós és az MDF-es Katona Kálmán). 2010-ben már 53%-kal győzött Tarlós, míg a baloldali jelöltek (MSZP és LMP) körülbelül 39%-ot kaptak, mindemellett szinte az összes kerület jobboldali vezetésű lett. Úgy tűnik, hogy 2014-ben is hasonló eredmények fognak születni, mint 4 évvel ezelőtt: Tarlós magabiztosan megnyerni a főpolgármester-választást, s baloldali jelölt maximum 4-5 helyen (Angyalföld, Zugló, Kispest, Pesterzsébet) viheti el a polgármesteri széket.


Mi történt Budapesten? Az egykori baloldali szavazók jobboldalivá váltak? Az új szavazók körében elsöprő a jobboldaliak aránya? A baloldaliak már nem mennek el szavazni? Szerintetek ez már egy trend vagy egyszerűen a balliberálisok "gyengélkednek"? Budapest még balliberálisnak nevezhető?


2014. okt. 5. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

De, eléggé balliberális.

A "vidékhez" képest különösen.

Én tulajdonképpen vidéki meg budapesti is vagyok, érezhető a mentalitásbeli különbség.


A budapestiek egy kicsit burokban élnek, persze nem mind, de elég nagy részük.


Például Budapesten az edzőm is 1x leba@szott, hogy micsoda egy rasszista vagyok.Ugyebár késtem az edzésről, a késés okai a rejtett erőforrások voltak.Tulajdonképpen én csak segítettem valakinek, akit az utcán piszkáltak ezek az állatok.


Aztán mondtam az edzőmnek, hogy ez és az történt.Erre azt mondja, miért kell provokálnom a cigányokat, miért vagyok ilyen rasszista, miért kellett közbeavatkoznom.


Inkább nem is szóltam semmit, mert vita lett volna belőle.

2014. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Tarlós előtt a jobboldal nem tudott épkézláb várospolitikus jelöltet állítani, minden 4 évben más és más volt Demszky kihívója. Most pedig a baloldal van hasonló helyzetben, lásd Bokros Lajos főpolgármesteri jelöltsége.
2014. okt. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Attól,hogy Tarlós afőpolgármester,attól még eléggé baloldali város Budapest. Hiába lenne Staudt a főpolgármester,vagy bármely más jobboldali,a budapestiek mindig is baloldaliak maradnak legfőképp. Nézz szét Budapesten. A melegek mekkája gyakorlatilag.
2014. okt. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

"Nézz szét Budapesten. A melegek mekkája gyakorlatilag."


Minden nagyváros ilyen, Moszkvában is sok a melegbár, meg az ilyen helyek.Pedig Oroszország konzervatív.

2014. okt. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

A melegek mekkája mi?

Nekem leszbikusként annyira jó volt budapesten, hogy egy évig bírtam. Kb. minden nap beszólt valaki, mert a párom kezét fogtam.

Arról nem is beszélve, hogy milyen lepusztult, szutykos az egész.

Egyáltalán nem liberális, nem fejlődő. Ellenkezőleg.

2014. okt. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

De ha Budapest balliberális, akkor a baloldal miért egy konzervatívot indít főpolgármesternek? :O


Amúgy egyrészt a Fidesz átállt egy merőben baloldali retorikára, másrészt ma már csak az ideológiailag elkötelett emberek járnak szavazni, ilyen szavazója meg több van a Fidesznek. Régen a baloldal sikereit országosan is annak köszönhette, hogy meg tudta szólítani a semleges szavazókat, akik manapság otthon maradnak.

2014. okt. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

A metropoliszok azért jók, mert szabad a gondolat. Budapest is egy olyan hely, amelyik baloldali, és alapvetően liberális.

És ez Jó!

2014. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
6-os, Bokros soha nem volt konzervatív,csak a korabeli MDF miatt lett az fiktíve,effektíve pedig egy sehonnan-sehová tartó bukott bunkó.
2014. okt. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Rá igen.
2014. okt. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, valóban tudni szeretnéd, vagy csak provokálsz?

Az emberek nem balliberálisok/jobbliberálisok/antiliberálisok/bármik, hanem élni szeretnének, lehetőleg jól. Van egy véleményük, korábbi események és a propaganda hatására. Egy részüknek módja sincs ellenőrizni, helyes-e a meglátásuk, egy részük nem is akarja ellenőrizni, vannak, akik másokra hagyatkoznak, és kevesen, akik módszeresen felmérik a helyzetet, a korábbi cselekvő lépéseit. a 9-es években az "ellenálló" Demszky volt a favorit, mert ellenállt a korábbi rendszernek. Kell idő, míg kiderül, hogy a feltevés helytelen. Ezt a fokozatokból tudod kiolvasni. Demszkyt a zöm ma hazug tolvajnak tarja, nem megalapozatlanul. Ellenfele, Tarlós a favorit. Kell idő, míg a többség rájön: tehetségtelen hatalommániással van dolga, aki hasonlóan hazudik és lop. Akkor majd találnak új favoritot, aki jobban el tudja hitetni, hogy Tarlós valóban az, ami. Azt még nem tudhatjuk, hogy ezen túl, még a városért is akar-e tenni valamit. Ez mindig utólag derül ki. Vannak kevesen, akik megsejtik elég alappal, de bizonyossággá utólag lesz.

2014. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!