Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar egy zárt társadalom?

A magyar egy zárt társadalom?

Figyelt kérdés

...Mert végül is igazak a következők:

- az emberek bizalmatlanok egymással

- sok állás kihalásos alapon működik

- zárt a gondolkodásmód, inkább befordulnak az emberek


Általában a diktatúrákra igazak ezek...



2014. okt. 6. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Igen, zárt.

De, nem csak a magyarok ilyenek.

Nekem vannak japán barátaim, ők is ilyesmik.Viszont a mindennapi életben egy kicsit összetartóbbak.


De a túlzottan "nyitott" sem jó.

Mert az ember elveszíti az ítélőképességét, nem fog tudni különbséget tenni jó és rossz, hasznos és káros között.

2014. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Igen, nagyon is. Egy magyar mindenkit utál, aki kicsit is más, mint ő. Ezért (is) nincsen Magyarországon jelentősebb számú külföldi, hosszútávon. Aki külföldiként Magyarországra jön, lehet bármilyen képzett, tapasztalt, hasznos, akkor sem fogják elismerni a magyarok. Ezeket mind személyes tapasztalatból tudom, nekem a feleségem nem magyar, éltünk egy darabig Magyarországon, de ki volt közösítve, sajnos, pedig megtanult magyarul is.
2014. okt. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem ezt tekinteném zárt társadalomnak. De az utolsó mondatodban leírt következtetés sok igazságot tartalmaz. Persze, hogy minden nép más, de a tulajdonságaik képesek erősen változni a helyzetüktől függően. Így van ez nemcsak a népekkel, de az egyes emberrel is.
2014. okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem zárt meg több ezer fiatal elmegy évente. Amúgy meg mindenféle bevándorlóval találkozhatsz.


A gondolkodásmód nem zárt, hanem konzisztens és szélesebb ismeretanyagra támaszkodik. Az amerikaiaknak meg a nyugat-európainak viszont zavart és szűk, ami nem nyitott. Ők meg sem értik a világot nemhogy nyitottan állnának hozzá. A liberális kását eszi mindenki, akár szereti - akár nem.

2014. okt. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, basszus nézzed már meg történelmi távlatokat.


Itt 40 évig kommunista diktatúra volt.

Rengeteg besúgóval. Állandóan rettegni kellett, mit mondhat az ember. Rendszert szidni nem lehetett, volt, akit az ún. "puha diktatúra" (utálom ezt a kifejezést, mert egy rendszer vagy diktatúra, vagy nem) idején azért is lecsuktak, mert elmondott a munkahelyén egy Kádár-viccet.


Dédszüleim, nagyszüleim a rendszerváltás után tíz évvel is még csak suttogva mertek beszélni a diktatúráról.

Én ezt akkoriban furcsállottam, de azok után, amin keresztülmentek, nem csodálom.


Ahol még a falnak is füle van, ahol bárki (még a legjobb barátod is) lehet besúgó, ahol nem bízhatsz meg senkiben


- nos, ott mi a búbánatos rossebért vársz te nyitott társadalmat.


A diktatúra mocska, a bizalmatlanság beleivódott a bőrünkbe, és generációknak kell kihalnia, hogy valami változzon.


DE!


Most vajon sokkal különb a helyzet?


A közszférában megnézheted magad, ha bírálod az épp aktuális kormányzópártot. Csak a csókosok, pártkáderek jutnak zsíros állásokhoz.


Virágzik a korrupció.

Ugyanúgy BORÍTÉK kell orvosnak, rendőrnek, hivatalnoknak, mint harminc, negyven, ötven éve.



Szinte semmi sem változott.

2014. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez a zárt társadalmas izé minden egyes posztkommunista országra jellemző.


Sőt!

Az ún "terrortámadások" óta az USA-ban mindenki potenciális terroristát lát egymásban, gyanakszanak az emberek a másikra, hátha a szomszéd atombombát gyárt a sufniban.

A kormányszervek mindenkit megfigyelhet bírósági felhatalmazás nélkül, a civil szervezeteket adminisztratív úton terrorizálják, ellehetetlenítik.

Bárkire ráfoghatják, hogy terroristagyanús egyén, és ezért deportálhatják a Guantanamora. Lehetne sorolni a rémisztő példákat.


Azt kell mondjam, szabadság tekintetében mára már Magyarország jelen pillanatban azonos (ha nem jobb) szinten van az USA-val.


Éltem Nyugat-Európában többfelé és tudnék más országokról is "szépeket" mondani.

Sajnos egyre diktatórikusabbá válik Európa.

2014. okt. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezen ne is csodálkozz! Ez természetes következménye,hogy:


70 év besúgó rendszerek után (gy.k. a '44-es nyilas rendszer, '45-től a komcsi rendszer óta és azóta is) több generáció megfélemlítésben élt és él.

2014. okt. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Zárt társadalom, főleg a pestiek. Sajnos szombatonként van hozzájuk szerencsém. A felsoroltak még nem is a legnagyobb problémák. Sokkal gusztustalanabb, amikor simán elsétálnak vagy elfordulnak, ha valaki rosszul lesz. Még véletlenül sem segítenének vagy legalább hívnák a mentőt. Az ilyen számomra nem is ember.
2014. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én meg szoktam járni Csehországban! Ég és föld, pedig ott is 40 év kommunizmus volt, ráadásul durvábban mint itt.


Közszférában? Na igen egy barátom ott dolgozik, és megrovást kapott, amiért HVG-t merészelt ott bent olvasni.

2014. okt. 6. 14:41
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Ja zárt, és nem fogad be senkit. Ennek tükrében sajátos, hogy alig akad akinek a felmenői között ne lennének tótok, rácok, svábok, zsidók stb. Az egész magyar történelem a bizonyítéka a - sajnos gyakran túlságosan is - befogadó mivoltunknak. Épp az a baj, hogy nem vagyunk elég összetartók, nacionalisták, csak tátott szájjal bámuljuk a Nyugatot és feladjuk az értékeinket.


A diktatúrára utalás meg igazi hülyeség.

2014. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!