Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért zavarja a liberálisokat,...

Miért zavarja a liberálisokat, hogy a Jobbiknak van egy cigány jelöltje?

Figyelt kérdés
SENKI nem mondta, hogy a Jobbik gyűlöli a cigányokat, ezt a liberók állítják. Éppen ezért náluk van a legnagyobb meglepődés emiatt a jelölt miatt. Ebből is látszik, hogy ők keltik a feszültséget.

2014. okt. 7. 10:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Nahát 62% "Tömjék csak ki cigókkal a pártot" Ez a kifejezés: "cigókkal" becsmérlő és lekicsinylő úgy látom elég rasszista hajlamú vagy ejnye ejnye"


De csak az egészséges mértékig! :)

(Amúgy a cigó mióta becsmérlő? Az simán a cigány szó becézése.)

2014. okt. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudod, miért utálják a liberálisokat? Mert azt hiszik, az a liberalizmus, ami a #9 válaszban áll. Ronda világ lenne az ilyen tele ellentmondással és felszínességgel. Bár kétségtelen, mindez jóindulatból. Csakhogy ez nem jóindulat, hanem szakértelem kérdése.

A bűnöző jogát összekeverni a hamis védésével, semmivel sem más, mint a cigányt összekeverni a cigány bűnözéssel. De még ez a kisebb baj. A nagyobb az, hogy nézzük a felszínt, nem törődünk az okokkal. Pedig valódi megoldás nem a bűnöző jogának megvonásával, sem a bűnöző "ajnározásával" nem lesz. De nem olvastam arról, vajon miért követte el tettét a bűnöző, miért lopott, vagy volt randalírozó a cigány. No ezt a miértet kell felszámolni. Ezt lehet, a bűnözést nem. Az vagy megszűnik, mert nincs érdek a bekövetkezésre, vagy van, ha üldözik is, mert valakiknek ez mindent meghatározó érdekük.

Mondok egy elvi példát. Mindenki szeretne jól élni. Ha valaki lát egy szép nyakéket az úton, felveszi, hazaviszi, hordja. Vegyünk egy olyan embert, aki régóta áhítozik ilyen után. Ha nem viszi haza, hülyének nézik. Vegyünk egy olyant, akinek 100 különb is van otthon. Az elmegy mellette. Nem nézik hülyének, tudják miért tesz így. Vegyünk egy olyan embert, akit arra neveltek mindig, hogy tisztességes legyen, másét elvenni bűn. Mit tesz ez? Felemeli, jól látható védett helyre teszi, majd továbbmegy (mielőtt röhögésbe fúlna, ez ma is skandináv gyakorlat, ha nem is ilyen túlzón).

Tehát nem a nyakék teszi. Hanem az ember, aki elmegy mellette. Ezt kell megérteni, belátom, nem könnyű.

2014. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
De nem válaszoltam a kérdésre. Nem a liberálisokat, engem zavar. Nagyjából olyan szaga van, mint a sokat bejátszott lefizetős videónak. Csak ügyesebb. Elhiszem, hogy van olyan ok, ami egy cigányt a Jobbikhoz visz. Elhiszem, hogy ma a Jobbiknak ez jól jön, és ezt - legalábbis a józanabbja - felismeri és örül neki. Csak nem hiszem el, hogy ez a gyakorlat összeegyeztethető a masírozós gyakorlattal, a megfélemlítéssel, a ma is vadul cigányozó jobbikosok elviselésével és elhallgatásával, a kemény "rendcsináló" erőszak hirdetésével és sok hasonló gyakorlattal.
2014. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%
Engem zavar és Jobbikos vagyok
2014. okt. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"És igen, hol láttál olyat hogy a liberálisokat zavarja a Jobbik cigány jelöltje? Melyik hiteles sajtóban láttál ilyet? Ez a lépés, mármint egy cigány jelölt indítása, mindössze szavazatszerzést szolgál, semmi mást, mert így meggyőzhetőek esetleg azon szavazók, akik nem annyira radikálisok mint a nagy többség."


Te meg linkelnél nekem hiteles forrást olyan legendákról, hogy a Jobbik gázkamrákat üzemel be újra, összegyűjti a zsidókat, cigányokat, egy afféle második népírtásra? Vagy ahol egyértelműen kijelentik, hogy aki nem magyar nemzetiségű, az nem is ember? Fog menni?

A kérdésre válaszolva: szerintem egy liberálisnak édes mindegy, hogy ki indul a Jobbikban képviselőjelöltként. Max csendben maradnak, mert kaptak egy övön aluli választ a szócsépléseikre. Ők a vádjaikat egyébként sem tényekre építik, hanem hazugságokra és mesékre. Ezek ők.

2014. okt. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!