Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP-nek vagy a DK-nak van...

Az MSZP-nek vagy a DK-nak van nagyobb esélye a "baloldal vezető pártjává" válni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 13. 01:11
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Pillanatnyilag még az MSZP az, de most jön 2-3 nyugis év, mikor nem kell kampányolni meg nincsenek választások. Meglátjuk, hogy alakul a baloldal népszerűsége.

Célszerűbb lenne a Gyurcsány által javasolt Baloldali Unió Pártot létrehozni az egykori "kormányváltókból". Így felaprózva még a Jobbik is elveri őket.

Persze a kérdés, ha létrejön a "BUP" akkor az valóban egy új baloldali párt lesz vagy csak a DK átcímkézve Gyurcsány irányítása alatt.

2014. okt. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én MSZP szavazó vagyok,de ha Gyurcsány létrehozna egy ilyen baloldali-egyesült pártot,na akkor többet a környékükre sem néznék. Az MSZP-t Gyurcsány küldte a padlóra.
2014. okt. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
DE miért az MSZP vagy DK-nak kéne lenni a baloldal vezető pártjának mikor nem is baloldaliak? Miért nem lehetne vmi új párt vagy a Balpárt nevű párt.
2014. okt. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én továbbra is csak azt tudom mondani, amit már tavasszal is írtam. Sem az MSZP-nek, sem a DK-nak köze nincs a baloldali értékrendhez. Ezt ékesen bizonyították, amikor kormányon voltak.

Nincs üzenetük. (Kivéve, hogy "váltsukleaZorbánt".) Nincs valódi, karizmatikus vezetôjük. (Hacsak az ôrjöngô Opni-szökevényt nem tekintjük annak, bár szerintem Gyurcsány a legnagyobb Fidesz-aktivista az országban, neki köszönhetô a kétharmad. :)) Ráadásul mindegyikük a saját szekerét akarja tolni, így sem összefogni, sem egyetérteni nem képesek semmiben. Csinálják a show-t, mint a celebek Afrikában, de az egész csak egy rossz vicc.

Arra azonban elég, hogy a mûsorukkal elnyomják az olyan kis pártokat, mint Szily Katalin pártja, akik esetleg valóban képesek lennének rá, hogy a baloldali értékeket képviseljék.


Ha a dolgok nem változnak hamarosan (és nem fognak, mert az önös érdekek megakadályozzák a megújulás lehetôségét), akkor még jó pár ciklus lesz a Fideszé. Amit én személy szerint nem bánok, de nyugodtabb lennék, ha létezne a Parlamentben egy valódi ellenzéki kontroll, de úgy tûnik, hogy ez a kontroll nem balról, hanem a jobbszélrôl fog megvalósulni...

2014. okt. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok baloldali szavazó, erre a kérdésre az mszp lenne a válasz. A 3 választás összességében még mindig őket igazolta, egyszerűen ők építettek fel a ballibek közül a hosszú évek alatt akármilyen bázist. Bár durván lebőgtek, az ő nevüket még ismerik a kisebb településeken is. Gyurcsány maga nyilatkozta év elején talán az atv-ben, hogy sok helyen még mindig azt hiszik, hogy ő az mszp vezetője, ezért indított anno egy kisebb plakátkampányt, ami arról szólt, hogy van ez a dk és ő már ott fejes.

Tegnap felvetette ugyan, hogy kéne már egy teljesen közös baloldali önálló párt, de ennek az esélyei elenyészőek 2014-et figyelembevéve.

2014. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Remelem egyik sem.
2014. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha megjelenik a baloldalon egy valóban Szociáldemokrata Párt, akkor mindkettőt elsöpri a föld színéről. De attól még a Fidesz fog nyerni a választásokon, viszont nem biztos, hogy 2/3-al.
2017. febr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó látni a baloldali belháborút. Én már csak egy kávlt kérek!


UI: a sok kis balliberális törpepárt egymást gyengíti.

A éegerősebb balliberális pártok (5%-os listás küszöböt átlépők): MSZP, DK, LMP, Momentum Mozgalom (talán/esetleg). Együtt, Liberális Párt, Modern Magyarország (MoMa) nem jut be egyedül.

2017. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!