Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te jó ég, valóban ilyen volt...

Te jó ég, valóban ilyen volt még a '80-as évek vége is Magyarországon?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=7xHkuRsFDsk

Még 1987-ben is luxuscikkeknek számítottak a déligyümölcsök, amikért fél órákat kellett sorban állni?


2014. okt. 16. 22:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Mit vártál? Kommunizmus volt, a Nyugatról származó termékek importjáért valutával kellett fizetni az államnak, hogy ne kelljen érte a vásárlónak valutával fizetni.


Voltak külföldiek és a nomenklatúra számára fenntartott "dollár boltok" na ezekben sosem volt hiány, de ott dollárral kellett fizetni, azt meg nem szereztél se könnyen, se legálisan.


Karácsonykor küldött Fidel Castro Kubából banánt, akkor lehetett könnyebben szerezni egy pár napig, mert azért nem kellett az államnak valutát kiadni.

2014. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
Én 90-ben születtem és a videón ahogy látom a szerencsétlen embereket, meg azt a gyereket nehéz elhinni, hogy ez Magyarország. Olyan, mint amikor most látok riportokat romániai vagy szlovákiai magyarokról. Én egy olyan Magyarországon nőttem már fel, ami gazdag és prosperáló, és a legtöbb dologban nyugati országnak tekinthető. De jó, hogy nem akkoriban kellett élnem.
2014. okt. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen volt, de én mindig nosztalgiával gondolok a 80as évekre, megvolt a feelingje annak is.
2014. okt. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%
Majd mindjárt jön néhány vér kommunista, aki megmondja hogy "ez nem is így vót" meg "minek mocskos nyugati gyümölcs, mikor van magyar alma". És sajnos ma is ezek vannak sokan.
2014. okt. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%
A 90-es években az ország olyan messze volt a nyugati és gazdag országoktól mint Makó Jeruzsálemtől.
2014. okt. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
69%
Én a 90-es években gyerek fejjel azt láttam, hogy nézhetek Amerikai rajzfilmeket és ehetek hamburgert, nekem elég nyugati és gazdag volt :)
2014. okt. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Rajzfilmek és hamburger a 80as évekbn is volt.
2014. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Shai-Hulud ***** válasza:
92%

Sőt, a 70-es és a 60-as években is. :-)


Pedro

2014. okt. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én erdélyi vagyok.Itt csak az evett déli gyümölcsöt, akinek volt "ismeretsége", vagy "bonyolított" valahonnan.Meg cigit.Meg minőségi piát, mindent bonyolítani kellett.
2014. okt. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Azért a mai világ sem jobb, mikor a paprika meg az alma is "made in china" feliratos.
2014. okt. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!