Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Moszkva teret miért nem...

A Moszkva teret miért nem 1990-ben nevezték vissza Széll Kálmán térre? Akkortájt nevezeték vissza nagy számban a kommunista eredetű közterület-neveket (például Lenin körút, November 7. tér, stb)

Figyelt kérdés
2014. okt. 17. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az lenne a kérdésem, hogy most akkor vissza fogják nevezni? Csak elég hülyén jött ki, hogy mindent eltöröltünk, ami rohadkommunistaorosz volt, most meg ők lettek a legeslegjobb bariaink.
2014. okt. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor senkit nem zavart, volt jobb dolguk is, mint paranoiásan bármit is képzelni városok egyszerű neve mögé.
2014. okt. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy egy közterületet olyan személyről neveztek el, akiről menet közben kiderült, hogy erre nem méltó, vagy pedig egy fontos fővárosról.

Továbbá nem mindegy, hogy megfontolt átnevezésről, vagy más értelmes ténykedésre nem képes hatalommániások által történő átnevezésről van-e szó.

Azt mellékesen jegyzem meg, hogy több nyugati kultúrnemzetnél a mai napon létezik Lenin út és közterületen álló Lenin szobor is. Annyira nem tekintik méltatlannak. Talán követni nem akarják, de ettől még nem méltatlan.

2014. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy miért kellett egyáltalán átnevezni. A Moszkva térben nincs semmi rossz, Mexikói út is van meg Varsó utca.. Nyilván a Lenin körút nem hiányzik senkinek, de szerintem a Moszkva térrel nem volt semmi baj.
2014. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy pont a Moszkva tér a leggyakoribb vitatéma a közterület átnevezésben. A Köztársaság teret János Pál pápa térre nevezték át. Én azt mindig Köztársaság térnek hívom.
2015. júl. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!