Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek van a menetrend a...

Minek van a menetrend a Máv-nál ha úgyse tartják be?

Figyelt kérdés
Ma nézem, hogy a vonat amivel járni szoktam, eddig az összes egy 5-10 percet késett. És óránként jár, tehát elég sok van. De eddig alig utaztam úgy bárhol hogy ne késett volna. EZ 5 perc és 1 óra között változik.
2014. okt. 19. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én meg nagyon sokszor utaztam már úgy hogy nem késett a vonat. A vonatok nagy része pontos szokott lenni, csak budapest elővárosban szokott kialakulni olyan hogy minden késik egy kicsit, főleg ha sok vonat közlekedik egyszerre, és oda-vissza adogatják egymásnak a késéseket. De még mindig jobb hogyha óránként van vonat és 5 percet késik mintha 2-3 óránként járna.


Ezekkel az 5-10 perc késésekkel semmi baj sincsen, mert még nem verik szét a menetrendet, azaz a szerelvényforduló nem borul, a csatlakozások működnek.


30 perces késéssel már bajok vannak.

2014. okt. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 jonyka01 ***** válasza:

AZ 5-10 perc bőven belefér. Ha nem lenne menetrend, jobban örülnél? Kimész, aztán majd jön valamikor, nem? Még jó, hogy a tied óránként jár, hisz így legfeljebb egy órát késnél. Más meg ötöt.

Menetrend azért van, mert kell. Ha nem érted, bajok vannak a tetőtérben.

Bocs a lekezelő hangnemért, de baromság amivel töltöd a világhálót.

2014. okt. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Ezekkel az 5-10 perc késésekkel semmi baj sincsen, mert még nem verik szét a menetrendet, azaz a szerelvényforduló nem borul, a csatlakozások működnek.

"


Hát az utolsó késésnél a másik vonat simán elmehetett volna aminek van csatlakozása mert kb mikor elindult utána ment 20 perccel a következő oda. Úgy hogy ez is óránként jár csabára. Amúgy meg a 10 perces késés sok. Mert mire beérek a vonat és késik akkor lekésem a buszt amivel szoktam a városban menni. Fél óránként jár, így várni kellene.

2014. okt. 21. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!