Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Semmilyen közterületi nyilváno...

Semmilyen közterületi nyilvános ellenzéki megmozdulás nem lesz október 23-án?

Figyelt kérdés
Úgy emlékszem, az előző években mindig volt, de most nem hallottam semmiről. Már ennyit se lehet összehozni? És miért?
2014. okt. 20. 21:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kérdező! Az utcára vonulás (tüntetés) egy fajsúlyos dolog fajsúlyos céllal, és a célok közé az eredményesség is beletartozik. Ezt nem érdemes lejáratni nevetséges látszatcselekménnyel.

Ezért nem lesz tüntetés. Ha lesz valami, az a randalírozás témakörébe tartozik.

2014. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

1.nincs már fiatal/tehetős/erős ember az országban

2.az ellenzék többsége nem az a csőcselék, aki végiggyújtogatja a körutat, max a jobbikosok, ők meg nincsenek sokan.

2014. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A Jobbik a Fidesz "tartalékállománya"? Ember, te nagyon hülye vagy, már bocs :D Sok volt a baloldali butítás, látom.
2014. okt. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A 10-12. válasz nagyon elgondolkodtató. A 13-mas hiába hülyézett le, ha egy kicsit elgondolkodna, ő is láthatná, hogy a FIDESZ és a Jobbik egy blokk. Maga Vona Gábor panaszolja fel folyton, hogy a FIDESZ lenyúlja az ötleteiket. Most legutóbb talán a parlamentben mondta, hogy a 10 pontos programjukból 10-et valósított meg a FIDESZ (bankadó, kettős állampolgárság stb.) Tény, hogy a FIDESZ-nek saját ideológiája, eszmerendszere nincs, hanem a tőle Jobbra állókét veszi át (korábban MIÉP, most Jobbik). A két alakulat között csak taktikai különbség van: a FIDESZ taktikából, bizonyos nemzetközi elfogadottság fenntartása miatt kevésbé mond ki nyíltan bizonyos dolgokat.


De megvan a személyi összefüggés is. A fideszesek nagy része lélekben jobbikos, ugyanazokat a szövegeket mondja egy sör mellett mint a Jobbik, csak nyíltan nem, mert taktikázik. Lásd most éppen Haszilló Ferenc keceli polgármestert, aki agresszivitásban, rasszizmusban a Jobbikon is túltesz, és ő maga mondta, hogy a Jobbikot szereti. Miért is nem hisszük el neki? Csak azért van a FIDESZ-ben, mert ott most jobb eséllyel lehet pozícióhoz, pénzhez jutni.

2014. okt. 22. 08:49
 15/19 anonim ***** válasza:

a jobbik valójában egy fidesz ifi klub. ha jól tudom vona gábor is volt fidesz ifi tag, és leragadt abban a mentalitásban hogy "nem elég radikális a fidesz". így lett a jobbik.

az öreg fideszesek meg tudják hogyan kell polkorrektül viselkedni, de lelkileg valóban ugyanazok.


mivel az értlemiség enm akar egy szélsőjobb országban élni, folyamatosan kiáramlanak a valamire való emberek, ezért nincs ellenzék, és ezért egyre több a populista politikára vevő együgyű ember, akinek nincs más otthon csak mtv1, dunatv, meg hasonló fideszmédia, ebéd közben cigányoznak, zsidóznak, az adót meg elcsalják, mutyiznak, lefizetnek, zsarolnak.

még 1-2 év és ott fogunk tartani mint oroszország. az is lehet a fidesz szándékosan feszíti a húrt hogy ne nekünk kelljen kilépni az euból hanem kirúgjanak minket mondván nem tisztelik a mygarokat, nem mi akartunk kilépni.


ha fiatal vagy neked csak annyi a dolgod hogy tanulj nyelvet és költözz ki, itt nincs jövő.

2014. okt. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem vagyok fiatal... És igen, arról el is feledkeztem, hogy Vona nem csak hogy fideszes volt, de benne volt Orbán Viktor polgári körében is. Magát az egész Jobbikot a FIDESZ és Orbán hozta létre, és egy radikális rohamosztag szerepét szánták nekik a pártban. Csak Vona ennél valamivel többre vágyott, és önálló formációt alkotott. De a kezdeti lépéseiknél a FIDESZ bábáskodott, csak Orbán részben eltaktikázta magát. De attól ez még alapvetően egy csapat. Nézzük csak meg például, hogy a parlamentben Orbán és fideszesek milyen szeretettel és tisztelettel beszélnek a Jobbik képviselőivel. Elismerik, hogy jók a javaslataik, csak egyelőre nem megvalósíthatók stb. Ezzel szemben a baloldalt útszéli hangnemben pocskondiázzák, kommunistázzák.
2014. okt. 23. 16:39
 17/19 anonim ***** válasza:

Most éppen zajlik egy a Blahánál:

444.hu/2014/10/23/tuntetnek-a-blahan/

(Nyugi, én is most hallok róla először.)

2014. okt. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

# 17

Ja, bocs, ez független megmozdulás. Meg is lepődtem volna, ha "Őfelsége ellenzékétől" számíthattunk volna ilyesmire.

2014. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Én is csak most hallottam erről. Ha nem is ellenzéki, mert az már szerintem se ér semmit, de valami civil megmozdulás is átveheti talán a szerepüket.
2014. okt. 23. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!