Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem szégyen, ha egy magyartaná...

Nem szégyen, ha egy magyartanár nem tud magyarul olvasni?

Figyelt kérdés
[link]

2014. okt. 21. 08:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 hollófernyiges ***** válasza:
86%

Nem magyarul, hanem rovásírással. Miért kellene tudnia? Nem a tananyag része, nincsenek jelentős nyelvemlékeink rovással írva, egyáltalán még az sem biztos hogy a székelyeken kívül más is használta az írást.

Egyébként matekversenyen nem fair rovásos rejtvényfeladatokat feladni, mert akik megtanulták az olvasását előnyben vannak a többiekkel szemben.

2014. okt. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
9%
De. Én az ilyennek azonnal vissza is vonnám a diplomáját és menjen kapálni.
2014. okt. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
68%
Nem szégyen, mivel ez nem magyarul van, hanem rovásírással.
2014. okt. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:

"akik megtanulták az olvasását előnyben vannak a többiekkel szemben"


Nem az lenne a normális, hogy minden magyar ember ismerje a saját írását? Ez már olyan mintha az oroszok sipákolnának, hogy miért cirill betűs a kérdés.

2014. okt. 21. 09:08
 5/79 anonim ***** válasza:
52%
De igen, én azonnal börtönben zárnám azokat akik nem tudnak rovásul beszélni
2014. okt. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 A kérdező kommentje:
Ötöske ez az ember nem Jobbikos, a kérdésnek pedig köze nem volt a Jobbikhoz. Újra el kellene olvasnod. :)
2014. okt. 21. 09:15
 7/79 anonim ***** válasza:
82%

"Nem az lenne a normális, hogy minden magyar ember ismerje a saját írását?"

Már megbocsáss, de a magyartanár nyilván ismeri a "saját írását" és feltételezhető, hogy a mai használatos magyar írást is. Amivel te jössz az egy holt írásmód, annak is torzított formája, ugyanis annak használatakor nem jegyezték írásban a magánhangzókat.

2014. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
23%
Űbergáz a csóka. A magyar társadalom pedig pontosan azért olyan amilyen, mert ilyen embereket még engednek is tanítani.
2014. okt. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
17%
Szégyen a köbön.
2014. okt. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
83%

A rovásírás NEM magyar írás! Én még a Horthy-rendszerben jártam iskolába, és csak annyit tanutunk a rovásírásról, hogy a pásztorok használták, főleg Erdélyben. De ott sem azzal írt mindenki. Nem is kellett megtanulni, főleg nem használta senki.

A legrégebbi írásos emlékeink, Halotti beszéd, Mária siralom stb. is latin betűkkel íródott.

Nevetséges, ha egy falu nevét rovásírással írják ki, amit nem tud senki elolvasni.

Az orosz cirill betűkkel pedig nem lehet összehasonlítani. Náluk CSAK azzal írt mindenki, a gazdagoktól a szegényekig. A latin betűket nem is ismerték.

Ahogyan én még a németek gót betűkkel tanultam. De Bajorországban még ma is sok helyen használják a gót betűket, de ez inkább csak nosztalgia.

Egyáltalán nem szégyen, ha egy magyar tanár nem olvas rovásírásos szöveget. Felesleges időtöltés lenne csak.

Matekversenyen pedig főleg ciki.

2014. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!