Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem szégyen, ha egy magyartaná...

Nem szégyen, ha egy magyartanár nem tud magyarul olvasni?

Figyelt kérdés
[link]

2014. okt. 21. 08:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:

"Nem olvastad jól. A honfoglalás korában a magyarok több mint 90%-a írástudó volt a vezérektől a legszegényebbekig mindenki ezt az írásmódot használta, és egyben ez volt a többi íjfeszítő népek írása is."


Tényleg nem olvastam utána, csak a hozzászólásokat lestem meg. Viszont, ha így is volt, azóta eltelt 1000 év, ami alatt gyakorlatilag nem használta senki. Akkor most miért térjünk vissza rá? Számomra ez még mindig logikátlan.


"Nem jobban mint én azokat akiknek nincs, de azért fel jönnek vergődni."

Azért veled ellentétben, nem csak offoltam ;-)

2014. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 A kérdező kommentje:
Szerintem olyat senki nem írt, hogy térj rá vissza, bár én nem lennék ellene. De oktatni mindenképp kellene, hogy mindenki ismerje. Én igenis szégyennek tartom, hogy léteznek olyan magyar emberek akik nem is ismerik. Pontosan olyan szégyennek, mint te ha valaki a latin betűket nem ismeri.
2014. okt. 21. 14:36
 63/79 anonim ***** válasza:

Én nem tartom szégyennek a latin betűk nem ismeretét abban az esetben, ha valaki olyan élő nyelvet használ, ami nem latin betűkön alapul pl az ázsiai nyelvek jelentős része.


Viszont mi itt egy "kihalt" írásmódról diskurálunk.

2014. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés és a válaszok ilyen világpanoráma szinten vannak...
2014. okt. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
Én igenis azt mondom kötelezően oktatni kellene, mondjuk a magyar óra keretein belül 10 órában. Ha valaki ennyiben nem tudja megtanulni, annak úgyis problémái vannak a latinnal is. Aztán mindenkire rá lenne bízva használja e. De legalább ne nézzen mint a birka magyar ember létére ha véletlenül épp magyar írást lát.
2014. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
Ne beszéljetek már úgy, mintha a latin betűkkel történő írás nem magyar írás lenne.
2014. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:

Nem baj gyerekek, japánban tanítják. Ők nem érzik, hogy ettől kisebbek lesznek:D Vagy mernek kicsik lenni:D

http://www.youtube.com/watch?v=_bBoi3zZpxg

2014. okt. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:

"Szerintem olyat senki nem írt, hogy térj rá vissza, bár én nem lennék ellene. De oktatni mindenképp kellene, hogy mindenki ismerje. Én igenis szégyennek tartom, hogy léteznek olyan magyar emberek akik nem is ismerik. Pontosan olyan szégyennek, mint te ha valaki a latin betűket nem ismeri."


Tudod kérdező, ez így még rendben is lenne.

De elsőnek felhoztad az oroszok ciril betűs írását, ami rossz példa, mert míg mi nem használtuk a rovást az elmúlt X évtizedben, ők aktívan használják X-nél sokkal régebb óta.

Aztán vagdalkoztál egy sort, hogy megmutasd te mekkora űbermagyar vagy, pedig a Halotti beszéd teljes megértésétől nem leszel az, megsúgom.

Aztán jöttél, hogy aki nem tud rovásul olvasni/írni az analfabéta. Ami azért enyhén erős vád, és <káromkodásszűrő>.

Aztán jöttél ugye a legszuperebb érvvel, miszerint a latint csak is kizárólag a gonosz imperialista nyugat hozta létre, hogy a mi szent és sérthetetlen zseniális és mindenekfelettálló magyar népünket és írásunkat akarja elpusztítani. (megsúgom: unalmas)

Aztán ugye megint jött, hogy a latin betű nem magyar írás, amivel gyakorlatilag az egész magyar irodalmi történelmünket dobtad a kukába (de amint látom ezt az analógiát se értették sokan), mivel ők sem rovással írtak. Nomeg jött mellé, hogy biztos megint csak azért nem akarunk rovással írni mert a gonosz imperialista nyugat hipnotizált, meg ki akarjuk irtani a magyarok csíráját is!

Utána jött egy tévedés meg egy csúsztatás, meg mindenféle sátánnak beállítod a latin írásmódot. Mikor legrosszabb esetben is ha - üsse kavics - tekintsük a rovást 100%-os hatékonyságúnak, a latin úgy kábé 90-95%... de gondolom úgyis most bebizonyítod hogy nem, azzal, hogy leírod, hogy nem.

Ezek között természetesen továbbra is vagdalkozol, hogy lenáciztuk a rovásírás használókat, meg mittomén, ez már át se megy a szűrőmön...


Aztán végül csak benyögsz egy olyat, amivel még egyet is lehetne érteni, ha nem lenne előtte ez a sokminden.


# 68/68 Időpont ma 14:55:

Egy japán TV műsorban szerepelt. Ez hol tanítás?

2014. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:

Ezt az összerovás meg az összes ilyen komplexitást el kéne felejteni. Évek óta nem tudják megcsinálni a Unicode karakterkészletben a rovásírás betűit.


Először meg kéne csinálni a karakterkészletben, hogy mi hogy legyen és akkor nem képekként kéne használni. A jövöben szerinted nem szöveges lesz a kommunikáció? Vagy mire számítunk?


Ha szövegben nem lehet normálisan használni akkor semmit sem ér. Egy szót nem lehet így leírni a jelenlegi felállás szerint, majd rajzolgatni fogunk állandóan?

2014. okt. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:

"Először meg kéne csinálni a karakterkészletben" 68as linkben látod, Dr Hosszú Gábor megcsinálta.

Választagtó tárgy- nekem elég ennyi. Nem nélkülözhetetlen nekem. A bajok forrása valahol máshol van, szerintem. Ha leírom: "szeretem a hazámat" akkor minuszba lezuhannak a pontjaim azonnal. Ez mindig nagyon fáj. Miért baj a hazaszeretet?

2014. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!