Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok Karácsony...

Tepee kérdése:

Mit gondoltok Karácsony Gergelyről? Egyetértesz a városligeti múzeumnegyed építésével?

Figyelt kérdés

Tudjátok, ő az új zuglói polgármester.

A baloldaliaktól az a kérdésem, hogy szerintük ő jobb irányzatot képvisel-e, mint az régiek? (pl MSZP)

A jobboldaliaktól pedig, hogy miben lett volna jobb egy másik polgármester Zuglónak? (pl Papcsák Ferenc)

Kulturált beszélgetést kezdeményezek, nem szeretném, ha eldurvulna a dolog. :)



2014. okt. 24. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szeretnéd, nem szeretnéd - eldurvul. Ez egy ilyen téma.

Karácsony sokszínű, összetett ember. Nem lehet két mondatban jellemezni. A múzeumnegyed legalább három szempont szerint (múzeumszakmai, városképi, emberlélektani) ostobaság. Múzeumépítés alapvető célja értékek bemutatása szép környezetben úgy, hogy az emberek akarják azt megtekinteni.

A polgármester személye e tekintetben egy szintén bonyolult kérdés, és az eredményt nem annyira a pártorientáció, ideológiai személet, mint inkább az adott ember habitusa határozza meg. Mivel Karácsonyét még nem ismerjük, nincs mit megvitatni e tekintetben.

2014. okt. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi köze van Karácsony Gergelynek a baloldalhoz? Színtiszta jobboldali neoliberalizmus.
2014. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Karácsony egyébként saját bevallása szerint a szociáldemokrácia, a zöldpolitika és a liberalizmus elveit képviseli.
2014. okt. 24. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Zuglói vagyok (Városligettől 10 perc sétára lakom) és egyetértek a múzeumnegyed építésével. Itt az ideje, hogy végre rendezett legyen a liget, és lebontsák a Pecsát.
2014. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4-es a másik kérdésről mit gondolsz?

Egyébként szerintem felesleges beruházás a múzemnegyed, mint az, hogy Orbán átköltözik a Parlamentből a várba. Az is 8 milliárdba kerül, ez legalább 100-ba fog. Egyébként szerintem a múzeumok a helyükön vannak. Ezzel nem Zuglónak akarok rosszat, természetesen ez a beruházás megnövelné a kerület forgalmát.

2014. okt. 25. 00:01
 6/8 anonim ***** válasza:

"Múzeumépítés alapvető célja értékek bemutatása szép környezetben úgy, hogy az emberek akarják azt megtekinteni." ? Melyik feltétel nem teljesül (vagy fog teljesülni, ha felújítják a Ligetet)?


Történelmi távlatban helye van a Múzeumnegyednek a Ligetben. Eleve oda épültek, a II. vh.-s pusztítás és újjá-nem-építés után maradt meg torzónak a Városliget (Felvonulási tér-lebetonozás, Sztálin-szobor építése - utóbbi persze nincs meg már) stb. Eredetileg - legkésőbb a millenniumi építkezések óta - pl. a Szépművészeti minden oldalról zöld volt. Szerintem nincs ezzel gond.

2014. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is zuglói vagyok, 10 percre a Ligettől, és nagyon nem értek egyet a beruházással. Remélem nem valósul meg. Alig van Pesten egy -két nagyobb összefüggő park, azt is tönkre kell tenni beépítéssel. Anno azért jöttünk Zuglóba mert Pesten belül zöld kerület, 20 év alatt ez sokat változott negative irányba. Nincs mindenkinek családi háza kerttel, akik lakásban élnek azoknak is járna némi zöld, levegő oxigén. És nem véletlenül választották Karácsonyt a kerületben, mert a többség nem szeretné a beépítést..
2015. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a Városliget torzó, a Central park micsoda? Minek látod az erdőket, a falut, bármit, amin nem beton van? Az ilyeneknek a Hold volna megfelelő hely, esetleg egy még távolabbi bolygó. Hahó! Fogy az élethez szükséges oxigén és nem véletlenül emelkedik a hőmérséklet évről évre, legalább a gyerekeitekre (unokáitokra) gondoljatok...
2015. szept. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!