Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miket kellene...

Szerintetek miket kellene fejleszteni Budapesten ahhoz, hogy felzárkózzon a nyugat-európai nagyvárosokhoz?

Figyelt kérdés
2014. okt. 25. 23:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért 20 perc az még mindig nem egy nagy idő, átlag vidéki városban 1 óránként jó ha megy egy. Azt meg felesleges hasonlítgatni hogy "2 falu távolság vs pest belváros" az egyik 70-el megy a pusztában, a másik meg 40-el a forgalomban, ráadásul 300m-ként megáll.


Minden attól is függ, hogy mennyire van kihasználva. Felénk is sír mindenki hogy jajj óránként jár a busz...de akkor is max 10-en ülnek rajta. Persze mindenki azt szeretné, hogy kívánságra jöjjön épp egy busz, de ez értelemszerűen nem kivitelezhető. Ahogy az sem hogy mindenkinek az ajtaja előtt nyíljon a metrófeljáró.

2014. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Budapest szerintem igy is eléggé fejlet. Inkább az ország többi részét kéne fejleszteni.

A menetrendek: Egyik ismerösöm 3-3,5 órát várt, hogy haza tudjon utazni a szüleihez.

2014. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
51%

igen, 20 perc miatt panaszkodom, mert Pesten lakom és nem vidéken :)

a kérdés Budapestről szólt, ezért merészeltem leírni a tapasztalataimat, az viszont gáz, hogy a főváros egyes kerületeiben ilyen ritkán járnak a buszok

2014. okt. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mindenki annyira nagyra van ezzel a főváros egyes kerületei dologgal. Közben egyes kerületek pont olyanok mint egy vidéki kisváros, csak Budapest táblán belül vannak.


És miben jobb egy Pesti mint egy vidéki? "Csakazértmertpestivagyok" alapon nem szoktak buszjáratokat indítani, mint mondtam, legtöbb helyen az utasforgalomhoz igazítják. Ha úgy találják hogy nincs erre nagyobb igény, akkor nem fognak 5 percenként buszt indítani, csak azért hogy ugyanúgy mindegyik bunkó felgyűrje magát az elsőre a többi meg tök üresen kövesse.

2014. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

jó érzés kötekedni :)

Budapestről szól a kérdés, nem másról

igen, lenne rá igény, főképp reggelente, csak politikai döntés miatt nincs változás, de ezt biztosan jobban tudod, mint az, aki itt lakik

2014. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Na, én 19 évig "vidéken" éltem, 2-3 éve Pesten. Valóban egy rohadt nagy vízfej az országon belül a fővárosunk. Metrók meg buszok miatt sírnak a pestiek. De miéééért? Tényleg nagyon sűrűn jár minden, amíg Kőbányán laktam, addig is óránként 4 busz jött, pedig az már kb inkább volt egy falu mint a főváros szíve. Ami probléma és aláírom az a Bp környéki települések közlekedése. De egyszerűen az nem igaz, hogy az infrastruktúra állja útját a gazdasági fejlődésnek. Az USA-ban megkockáztatom egy városnak sincs ennyire kiépített tömegközlekedése mint itt (persze ezt arányaiban értem, nehogy valaki azzal jöjjön nekem, hogy New Yorkban több a metróvonal, mert gigáncsapom :D). Ez már totál olyan mint az autópálya hiszti. Lassan már minden falut autópálya köt össze.
2014. okt. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!