Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mi alapján lesz...

Szerintetek mi alapján lesz valaki Bal vagy Jobb oldali?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit elvetemült egy kérdés, de szerintem mindkét "embertípusnak" vannak hasonló problémái és véleménye is. Nem lehet,hogy az egész ,csak a társadalom egymásra haragítására megy ki,miközben mindkét nagy párt sz*rik az emberekre?

Én azt hallottam,hogy év végén mindig kisorsolnak egy autót a képviselők(temészetesen az adófizetők pénzén) és a valójában semmi bajuk nincs egymással. Még Gyurcsán-Orbánnak sem! Hallottatok erről,mi a véleményetek?


2010. jan. 25. 19:58
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Kérdező: szerinted miért írja valaki a mellékneveket nagy kezdőbetűvel?


A politikai szemléletet jelentősen befolyásolja a származás, a neveltetés, az egyéni élmények, tapasztalatok, és életkörülmények. Egy nagyparaszt, vagy klerikális család sarja (akinek a nagyapját megverte az AVO, vagy internálták Szibériába) valószínűleg nem szavaz a baloldalra, de egy kétkezi munkás, vagy kispolgár sem igen lesz tudatos, következetes keresztény-nemzeti-konzervatív pártszimpatizáns. Nem is kellene elvárni senkitől, hogy egy adott párttal rokonszenvezzen, hiszen bőven lehet oka tartózkodni akármelyiktől. Ha csupán ennyit megértene a társadalom, fele annyi kígyót és békát kiabálnának egymásra.


Az autónyeremény szerintem baromság, viszont abban egyetértek, hogy a politikusoknak valójában sokkal kevésbé van bajuk egymással, mint amennyire az emberek életébe bele tudnak tenyerelni a politikai különbségek.

2010. jan. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
ez egyszerü akinek esze van az náci lesz vagy fasiszta aki meg segghülye az kommunista.aki annál is hülyébb abbol meg kapitalista.meglátszik hogy kevés van okosokbol sajna.
2010. jan. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Szerintetek mi alapján lesz valaki Bal vagy Jobb oldali?"


Ez nem egy "szerintem" kérdés, ugyanis bizonyított tény (értékrendfelmérés mutatja meg), hogy a bal- és jobboldaliak között a különbség a Kádár-rendszer megítélése. A családi és ismerősi kör határozza meg. Az baloldali, aki baloldali családban született. Pl. szegényparaszt gyereke, aki 1950-től középiskolába, majd egyetemre járhatott, baloldali lesz, és az ő gyereke is nagy eséllyel örökli a baloldaliságot. Viszont egy nagybirtokos, aki 1945-ben elvesztette a földjét, ellenséges volt a szocializmussal szemben, és az ő gyereke, majd unokája is inkább jobboldali lesz.


Akinek a nagyszüleit Auschwitzba vitték, az baloldali, mert '45 neki felszabadulás. Akinek a nagyszüleit a Gulágra vitték, az jobboldali, mert '45 neki megszállás.


Egyébként még szép, hogy a zsidók többsége baloldali (messze nem mind azok különben), hiszen a zsidóknak az oroszok bejövetele a túlélést jelentette. Eléggé empátia nélkül van, aki nem érti ezt az összefüggést.


Ez nem öröklődik 100%-ig, ezért van az, hogy a fiatal generációkban 80% körül van a jobboldal, miközben a 70 évesek körében még most is 50% körül van az MSZP támogatottsága, amikor országosan csak 20%. De érdekes, hogy amikor a 90-es évek elején készültek az első közvéleménykutatások, akkor az akkori 70-80 évesek még sokkal jobboldalibbak voltak, mint az 50-60 évesek, és ennek valószínűleg az az oka, hogy ők a szocializmusból nemcsak Kádárra, hanem Rákosira is emlékeztek, vagy pedig ők nem Kádárra, hanem Horthyra nosztalgiáztak.


20-30 év múlva már nem nagyon lesz jelentősége ennek a mostani bal/jobb játéknak, mert akkor már a Kádár-rendszer a távoli múlt lesz.


"Én azt hallottam,hogy év végén mindig kisorsolnak egy autót a képviselők"


Erről még nem hallottam, és nehéz is elhinni, hiszen autójuk szerintem van elég.


"semmi bajuk nincs egymással. Még Gyurcsán-Orbánnak sem!"


Ez változó. Nagyon gyakori, hogy fideszes és szoci képviselők, közéleti akárkik normális hangnemben beszélgetnek a folyosón stb. Sőt, még össze is járogathatnak, ld. Kéri-vitaest.


Itt is igaz, és nem győzöm hangsúlyozni: a szurkolók utálják az ellenfél szurkolóit, a csapattagok ritkán utálják az ellenfél csapatot a sportban és a politikában is!


Ld. pl. Torgyánt és Hornt. Torgyán sokszor követelte, hogy a "bolsevista Horn-kormány" mondjon le. Amikor Torgyán kórházba került, Horn rögtön meglátogatta. Egyszer Horn részeg volt a parlamentben, ekkor nevezte Torgyánt "pubi"-nak, aztán magyarázkodott, hogy ez részéről barátságos gesztus volt. Nekem az az érzésem, hogy Horn szimpatizált Torgyánnal, noha politikai ellenfelek voltak (amiről persze meg kell jegyezni, hogy a politikai szövetség kérdése is felmerült 1996 táján). sokakat megdöbbenthetett a Kéri-beszéd ügye kapcsán az a tény, hogy Orbán beszélő viszonyban van Kérivel, aki (és főleg a felesége, PMZ) abszolút más világ, mint Orbán, és durván támadni szokta Orbánt.


Ugyanakkor politikusok közt előfordul személyes ellenszenv, gyűlölet. Nem mindenki utál mindenkit a másik oldalról, de van igazi utálat. Valószínű, hogy Orbán és Gyurcsány pl. utálják egymást (Gyurcsány egész élete arról szól, hogy le akarja körözni Orbánt. Mindent ennek a célnak rendelt alá, az őszödi beszédben is ezt domborítja ki). Ugyanakkor pártokon belüli személyi ellentétek is vannak.


A hozzánemértők hibásan feltételezik, hogy a személyi ellentét egyben politikai ellentét is és viszont.

2010. jan. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nos

Én se voltam mindig liberális, átlag gyűlölködő magyar voltam. Aztán egyszer egy haverról kiderült, hogy nem éppen a lányokat kedveli. Na, gondoltam, ha nem erőszakolt meg x év alatt, talán nem mindent úgy látok, ahogy kéne. Plusz, egyszer volt szerencsém fél órát beszélgetni egy miépessel. Az is komoly lökés volt afelé, hogy liberális legyek.

2010. jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!