Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért haragszotok az internet...

Miért haragszotok az internet adó miatt?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom a könyökötök jön ki! De most felhozom a mai napon tapasztalt dolgaimat felhozom. Vodafonnál vagyok már lassan 2 éve. egy sim kártya csere 6000 ft. ( egyetlen egyszer fordult elő ,hogy elfelejtettem befizetni a számlám ) és mikor küldték a fizetési értesitőt ( 600 ft ért, amit nem is kértem ) jutott eszembe,hogy hopp tényleg. no nem baj gondoltam egyszer belefér, majd jön az sms ,hogy kifogják kapcsolni a simem és majd 4000 ért visszakapcsolják, de akár 3000 ft ért ki tolják a határidőt. Nos. Nem a nyavalyáimat szeretném nektek elnyivákolni, de gondolom nem csak én jártam igy. Ha a havi 700 ft ot sokalljuk, ( amit elvileg a szolgáltatóknak kéne majd fizetni ) akkor miért védjük ennyire a szolgáltatókat? és ha havi 700 ft ennyire sokat jelent a magyar népnek, akkor miért hagyunk itt mindenféle szolgáltatót kartellezni? szinte fel van osztva az ország ,hogy melyik szolgáltató melyik településnek biztositja az internetet és nincs versenygés, diktálják az árakat az adott településen. ( lehet ,hogy marha nagy butaságot kérdeztem, de nézzétek el )Tehát, elviekben a 700 ft a szolgáltató adója lenne, ha tényleg igy volna, és nem tudnák kiterhelni a fogyasztókra mert ne adj isten 1% esély van arra,hogy igy lesz, akkor is zavarna az internetadó?

2014. okt. 28. 19:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
17%
Amikór szerveződött az egész tüntetés a facebokon, akkor még arról vólt szó Gigabíteonként lesz 150Ft, közben annyira belejöttek a tüntetők, hogy már nem nyugszanak, csak ha eltőrlik
2014. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
szerintem a módositásokkal, ellehetne fogadni. ha nem az emberre terhelik, akkor hagy szülessen csak meg :D
2014. okt. 28. 19:43
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy ki fogjál terhelni. Már csak azért is, mert pl. egy vállalkozás internetelőfizetése kb. 5000-7000 ft körülvan. Na most vagy kinyomja a vállalkozásra az 5000 Ft adót, vagy a szolgáltató kifizeti. Csakhogy annak a 7000 Ft-os havi számlának 27%-a már amúgy is ÁFA, vagyis a szolgáltatóhoz csak 5110 Ft jut. Ebből tejeli az internetadót, azaz a szolgáltató zsebében marad 110 Ft. És ha a vállalkozásokét terheli, akkor a magánszemélyekét is fogja, legfeljebb majd más néven.
2014. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha jól értelek akkor te úgy akarsz árakat csökkenteni, hogy új adót vetnél ki a szolgáltatókra?

Magyarázd már el kérlek, hogyan csökkentené ez az árakat?

mellesleg azért nincs nagy verseny mert gyakorlatilag csak a T tud internetet szolgáltatni az összes településen..mert pl a diginél egy 50(25)/30(20)csomag - zárójelben a garantált sávszélesség- 2700, míg T-nél 50(15)/5(1) 6000 forint, de a digi az kb csak nagyvárosokban érhető el így esély sincs arra, hogy bármiféle verseny alakuljon ki.

2014. okt. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Hogy is szól a törvényjavaslat?

-a szolgáltató EZT az ADÓT nem terhelheti rá a fogyasztóra-

Akkor mégis hogyan fog pénzt szerezni a megemelkedett költségek kifizetésére?

Hát felemeli a szolgáltatások díjait.


ENNYI.

2014. okt. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
19:45 ös , ne idegesitsél,hogy a T- tud internetet adni :) Budapestre a 14 kerületben, ahol lakom, nem tudott... Azt mondták kijönnek és a tetőre raknak nekem 1 tányért ,de ezt beszéljem meg a zuglói önkormányzattal előtte és fizessem ki az egészet :)... Műholdat ne vegyek ?:)...
2014. okt. 28. 19:47
 7/33 anonim ***** válasza:
19%
Belepusztulnak abba a +5000 ft-ba a cégek, akiknek havi 40 gigánál több a fogyasztásuk...
2014. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
szerintem úgy lenne korrekt, hogy cég esetén a cég állná, magányszemély esetén a szolgáltató.
2014. okt. 28. 19:50
 9/33 A kérdező kommentje:
magán *
2014. okt. 28. 19:50
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akkor mit gondolsz a kisebb szolgáltatók(mert nem csak digi,upc és T van) tud versenyképesen internetet szolgáltatni? ha a legnagyobb sem képes rá...
2014. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!