Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagyobb falvakban 4-5...

A nagyobb falvakban 4-5 kisbolt helyett miért nem 1 szupermarket van?

Figyelt kérdés

Ausztriában láttam ilyet, szerintem sokkal jobb megoldás, mint a sok kicsi bolt.


Magyarországon is, sok kisbolt helyett a falu központjába lehetne építeni egy szupermarketet.


Az 1000 fő feletti falvakban biztos, hogy megérné nekik.


Nem gigaméretű, mint a nagy Tescok amik hipermarketek igazából.


A Szupermarket kisebb.

KB ez egy szupermarket:

[link]

[link]

[link]



Sok falusinak el kell menni a legközelebbi városba, hogy normálisan betudjon vásárolni.


A kisboltokkal az a baj, hogy kevés az árujuk, kevés a választék, gyakran az árakkal is elvannak szállva.

Meg, egyszerűen hiányosak.


Szerintem sokat lendítene egy falu élhetőségén egy ilyen szupermarket.



2014. okt. 31. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Részben igazad van, de nyugaton sehol sem szokás a falu közepére szupermarketet beépíteni. Mindenhol szigorúan a falun kívül van és ezek mellett megélnek a központban működő kis boltok is.


Egyébként azért nem éri meg, mert az embereknek nincs pénze, egy ilyent megépíteni és fenntartani meg nem két fillér.

2014. okt. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván egy szupermarketláncnak nem éri meg egy faluba menni. Még a kisvárosokat is meggondolják, hiszen konkurencia már mindenhol van.
2014. okt. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert a polgármester jó kis pénz kap érte.
2014. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BlackSword ***** válasza:
Hogy neked legyen mit kérdezni...
2014. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
monopol helyzet alakulna ki, annyiért árulnának mindent amennyiért nem szégyenlik. szerintem nem jó ötlet.
2014. okt. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gh05t válasza:
Lehet hogy így nagyobb a bevétele az árusoknak és a nagy cégek nem látják értelmét a kisfalvakba boltokat építeni.
2014. nov. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért,hogy az embereket jobban lehúzzák pénzzel.
2014. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SimkoL ***** válasza:
Itt nálunk kb. 3.000 fős falu van egy Reál, egy Coop és egy nagyobb pékség által üzemeltetett élelmiszer bolt, plusz egy kisebb pékség. Nem érdemes lemenni a közeli városba élelmiszert vásárolni, Tesco, Lidl, Spar.... mivel sok dolog nálunk olcsóbb. Apróbb háztartási dolgokra is van két üzlet, hozzánk falusi viszonylatra berendezkedve és van piacunk is ahol mindig friss, olcsó árú kapható valamint az önkormányzatnak saját standja ahol a közmunkások által megtermelt zöldségeket adják úgymond jelképes áron - van amikor ingyen minden családnak amiből sok termett. Az üzletek beleolvadnak az 'utcasorba' nem hatalmas 'monstrumok'. Nem hiányzik a szupermarket, főleg a falu központjából.
2014. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És akkor egy fideszes bérkommentelőt hallottak:D


A coop olcsóbb,mint a tesco?:)

Ne nevettess már:)


Én 6 ezer fős városban lakom,és nálunk is van coop,és jóval drágább,mintha az Auchanban vagy a Tescoban venném megy ugyanazt.


Még a romák is taxival mennek az Auchanba vásárolni,mert még a taxipénz is megéri nekik.

2014. dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!