Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A barátom (haverom) lopott...

A barátom (haverom) lopott egy boltból kb 500 ft értékben, és én is vele voltam. Ha a boltban nem vették észre (max miután eljöttünk, mert kisbolt volt) akkor most ő kaphat ezért valamit? És én?

Figyelt kérdés

2014. júl. 30. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Mivel nem vettek észre, ezért eddig semmit. Most viszont közölted, hogy a barátod bűncselekményt követett el. Ma már a kis értékű lopások is bűncselekménynek számítanak. Amúgy semmit nem fogtok kapni érte.
2014. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szántóvető ***** válasza:
41%
és most hogy érzed magad?nem bántad meg?legközelebb is lopni fogtok?sajnos nem kaptok érte semmit,mindenki éli az életét tovább.
2014. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem én loptam,a boltban meg nem kezdek el kiabálni vele hogy tegye vissza a helyére...
2014. júl. 30. 22:59
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Akkor mégis mi a szaron gondolkodsz, nem vették észre, kisbolt, kész, helló.
2014. júl. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
És minek írod ki ezt a kérdést? Bizonyíték...
2014. júl. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Jaj istenem, hogy lenne már bűncselekmény, 50eFt-ig szabálysértés, járhat érte 72 óra szabálysértési őrizet, a bíró kiszabhat 30 nap elzárást, kaphat 5-50eFt-ig helyszíni bírságot, és 5-150eFt pénzbírságot is.

Te is ugyan úgy felelős vagy érte kérdező, mert tudtál róla, nem akadályoztad meg, az akaratszándék ugyan az.

Nekem ha a barátomnak, ismerősömnek ilyen eszébe jutna, az a minimum, hogy leordítom a fejét. Én másnap is szeretnék ott vásárolni, és nyugodt szívvel a szemébe nézni az eladónak.

2014. júl. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kovpet ***** válasza:
38%

"Te is ugyan úgy felelős vagy érte kérdező, mert tudtál róla, nem akadályoztad meg"


Nem értek hozzá, de azért szomorú lenne, ha így lenne. Hogy akadályozhatnék meg egy másik embert abban, hogy akármit is csináljon vagy ne csináljon? Miért lenne amúgy ez kötelességem? De lehetőségem sem lenne feltétlenül rá.

2014. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

'Hogy akadályozhatnék meg egy másik embert abban, hogy akármit is csináljon vagy ne csináljon? Miért lenne amúgy ez kötelességem? De lehetőségem sem lenne feltétlenül rá.'


A bolti szarkák legtöbbje úgy dolgozik, hogy van egy figyelemelterelő, aki kérdezi az eladót, addig a másik meg rakja el a cuccot. A kérdező esetében mondjuk ez gyerekcsíny inkább, mint tudatos lopás. Ha én egy (haverommal) bemennék boltba vásárolni, ő pedig elrak egy 500Ft-os csokit, és ha erről tudomásom van, akkor vagy kifizetem neki, vagy ott hagyatom vele, és utána kettesben leordítom a fejét, hogy mit képzel magáról, szégyenbe akar hozni mindkettőnket. Nyilván, ha nem tudok róla, akkor nincs meg a szándékazonosság.

Ez a baj manapság, hogy mindenki közönnyel végignézi a lopásokat, a földön fekvő embert mint a napokban történt a bejelentésben.

2014. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kovpet ***** válasza:

Elméleti a kérdés, én sem lopok és tolvajokkal nem haverkodok és nem is hagynám, hogy mellettem lopjon valaki.


De ha az, akivel vagyok bármilyen szabálysértést követ el, azért engem miért büntetnének meg? Ha mellettem ülsz és gyorsan hajtok, akkor téged azért nem büntethetnek, nem? Miért lenne ez máshogy bolti lopásnál?

2014. júl. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mondok még egy példát, a tulajdon elleni szabálysértések elkövetőit bárki visszatarthatja, a gyorshajtókat csak a rendőrség ellenőrizheti.

Nem jó a példád.

2014. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!