Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik EU-s ország a legélhető...

Melyik EU-s ország a legélhetőbb szerinted?

Figyelt kérdés
Kivándorlás szempontjából, tehát nem mint ott született, saját nemzetiségű állampolgári szempontból. Melyik országban kezdenél új életet, ha tehetnéd? Igazából én nem szeretnék külföldre menni semmiképp, csak valahogy az elmúlt 2-3 hónapban annyi ismerősöm távozott külföldre "végleg", hogy elgondolkodtam rajta, hol élnék még szívesen a hazámon kívül.
2014. nov. 2. 23:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%

"Bár Svédország egyes részei elég kockázatosak a közel-keleti és afrikai bevándorlók miatt, főleg a nőknek."


Bevándorlók ide, afrikaiak oda, Svédország még így is biztonságosabb a nőknek, mint Magyarország.

2014. nov. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
44%

Na nyugi kedves libernyákok, az életszínvonal nem egy állandó dolog, hanem folyamatosan változik.

Az eddigiek alapján pedig ahogy Franciaországban is láthatjuk, a baloldal meg a nagy bevándorlás szép lassan meghozza az eredményét.

Németországra, Angliára ugyan ez a szép jövő vár és a svédekről, norvégekről se szabad megfeledkezni, jót fog tenni nekik is a vérfrissítés:)

2014. nov. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Németország, Svédország. Erről a kettőröl van tapasztalatom.
2014. nov. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
44%

"Na nyugi kedves libernyákok, az életszínvonal nem egy állandó dolog, hanem folyamatosan változik.

Az eddigiek alapján pedig ahogy Franciaországban is láthatjuk, a baloldal meg a nagy bevándorlás szép lassan meghozza az eredményét.

Németországra, Angliára ugyan ez a szép jövő vár és a svédekről, norvégekről se szabad megfeledkezni, jót fog tenni nekik is a vérfrissítés:)"


Jártál te már bármelyik általad felsorolt országban? erősen kétlem az írásod alapján. Én most voltam 1 teljes hetet Németországban. A két kezemen meg tudom számolni hány ( szem alapján) megkülönböztethető bevándorlót láttam (muszlimok) kb 8 darabot egy teljes hét alatt. Nyilván a sok magyart nem tudtam megkülönböztetni,habár hangoskodás és szemétdobálás tekintetében mindig is az élbolyban voltunk, sejthető,ki volt magyar és török. Mikor elmentem mellettük inkább német nyelvre váltottam,nincs szükségem a sok bugyutára még ottkinnt is. :) Szóval ennyit a te nagy elméletedről. :)

2014. nov. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

Ausztria, Finnország.

Svájc is jó.


Svédország, Németország , Hollandia túl liberális.

2014. nov. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
75%
Kissé statikus a szemlélet. Minden országban vannak nagyon élhető és kevéssé élhető helyek, és ez függ az illető személyiségétől, igényeitől is. Ezért azon vitatkozni, hogy mondjuk Németország vagy Svédország élhetőbb, meglehetősen értelmetlen.
2014. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
23%
Pedig nagyon egyszerű: NO-ban például minimálbérrel is kényelmesen megélnek az emberek, nem úgy van megszabva, hogy kenyér és víz és akkor poont kitart következő hónapig. :D Az egyéb dolgokat mint közbiztonság, emberek hozzáállása még nem is vettem bele.
2014. nov. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"Én most voltam 1 teljes hetet

Németországban."


Hűha!



"Nyilván a sok magyart nem tudtam

megkülönböztetni,habár hangoskodás és

szemétdobálás tekintetében mindig is az

élbolyban voltunk, sejthető,ki volt

magyar és török. Mikor elmentem

mellettük inkább német nyelvre

váltottam,nincs szükségem a sok

bugyutára még ottkinnt is."


Gondolom cigányt akartál írni, csak eltévesztetted, végülis mindegy, nem tudom h jön ez az általam leírtakhoz.

Na jó, van egy olyan érzésem, h nem tudtad megállni, h egy jót magyarozzál, mert ezzel aztán most úgy megmutattad.

Hangoskodás meg szemetelés, bár ez lenne a legnagyobb probléma egy kisebbséggel.

Elég a cigányokra vagy az arabokra gondolni....

2014. nov. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem mindegy, hogy Németország melyik részében jár az ember.


A déli részekben (Baden-Wüttemberg ,Bayern ), meg a volt NDK tartományokban nincs sok bevándorló.

Viszont Észak-Rajna-Vesztfália az tele van.Nem beszélve Hamburgról, az a város már majdnem iszlám város.


Magyarországon is, Miskolc tele van cigánnyal.De, Sopronban nem látni sokat.


Szóval, nincs mindenütt sok bevándorló.

2014. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Én egyértelműen Németországba vagy Ausztriába mennék, ha igazán jól beszélnék németül. Tetszik az ottani nyugi, illetve az, hogy ezek az országok is multikulturálisak, rengeteg a bevándorló, de közel sincs velük annyi probléma, mint mondjuk Nagy-Britanniában vagy Franciaországban.

Berlin és Bécs eleve nagy szerelmeim, nagyon kellemes, élhető városok, kitűnő tömegközlekedéssel, megannyi parkkal, erdővel, temérdek kikapcsolódási lehetőséggel. Bécsben talán még honvágyam se lenne annyira, hiszen nagyon hasonlít Budapestre, ráadásul közel is van. :)


Szerintem Svédország is csodálatos hely, sok tekintetben hasonló, mint a német nyelvű országok, de az számomra már túlságosan is északi... :)


Ami egészen biztos, hogy Európában a germán nyelvű országok a leggazdagabbak, az újlatin országok már régóta hátrányban vannak velük szemben (főként Olaszország, Spanyolország és Portugália), de a válság miatt még inkább megnőtt a szakadék. Közülük egyedül talán Franciaország volt, ami tartotta a szintet, de az is egyre inkább lecsúszófélben van, ráadásul azért sem tetszik nekem, mert Párizson kívül nincs más igazán nagy város (a két következő Marseille és Lyon, de mindkettő bőven 1 millió alatti), ugyanakkor a főváros mérhetetlenül drága.

2014. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!