Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Abból nem lesz tüntetés, hogy...

Abból nem lesz tüntetés, hogy OV megint lejjebb akar faragni a munkanélküliek jövedelméből, szoc. Juttatásokból? Vagy az kevésbé fontos, mint az internet?

Figyelt kérdés
2014. nov. 4. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%

faragjon csak, inkább faragjon, a ti béretekből, mintsem a gyermekem nevére vegyen fel államadósságot.


amúgy nem kell munkanélkülinek lenni és akkor nem érint

2014. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem kell munkanélkülinek lenni, hisz olyan sok munkahely van, meg a fidesz is annyit teremtett, hogy minden ujjunkra jutna egy!Igaz?
2014. nov. 4. 17:16
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Így is túlságosan bőkezű a szociális rendszer, ez így nem mehet. Nyugat-Európa vesztét is ez fogja majd okozni. Rengetegen használják ki a rendszert, egyszerűen nem fenntartható. Tessék elmenni dolgozni, vagy közmunkára, és ne az államon akarjunk élősködni. Amióta az eszemet tudom, mindig dolgoztam, soha nem folyamodtam segélyért, pedig olyan vidéken élek, ahol elvileg kevés a munka, érdekes, én mindig találtam néhány nap, max 2 hét elteltével.
2014. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mit olvastál/hallottál, kérdező? Én nem tudok ilyesmiről.
2014. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tegnap mondták a híradóban, hogy a szoc,juttatásokat akarja csökkenteni,a munkanélküliek segélyezését, viszont többet szánna közmunkára.

Normális munkahelyeket mikor óhajtanak teremteni?Az kellene, azt is igérték!Ja, persze igérni azt tudnak....

A közmunkának semmi értelme nincs, ráadásul csak pár hónap, a fizetés gyakorlatilag nem több a segélynél, aztán újra munkanélküli lesz az ember.Ez nem kiút az állástalanságból.Attól, hogy egyeseknek még van munkahelyük, a munkanélküliség még létezik és igen sok embert/korosztályt érint.A fiatalok sem kalandvágyból menekülnek külföldre!

De ha már minden áron el akar venni orbán, akkor miért nem a gazdagoktól vesz el? Jellemző, hogy csak a legszegényebb réteget nyomorgatja.

2014. nov. 4. 17:37
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem jövőre lesznek komolyabb problémákat is okozó megszorítások, mint a segély megnyirbálása. Ilyen például a béren kívüli juttatások elég durva megadóztatása.


Alapjaiban nézve a közmunka program nem rossz ötlet, de a megvalósítással már komoly problémák vannak.

2014. nov. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem! Majd azok is megértik egyszer a helyzeted, akik most csak kioktatnak. Megy a gépesítés, mert az éri meg, az emberekre egyre kevesebb a szükség. Törvényszerű, hogy egyre inkább nincs munka, csak fölösleges közmunka. Én is voltam már közmunkás, talán még leszek is, szóval tudom, mennyi az értelme...
2014. nov. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A gépesítés még hagyján volna, sajnos az utóbbi időben rohadt nagy divat lett korábban minimálbéres, tehát nettó 66 ezres munkákat kiszervezni közmunkába, amiért ugye jóval kevesebbet kell fizetni nettó 50600-at, -ráadásul ezt nagyvonalúan az állam állja- ez tehát egy ordas nagy átverés, mert nem új embereket vesznek fel közmunkára, hanem egy korábban minimálbéres álláshelyet közmunkással töltenek be!

Vegyünk egy példát amit ismerek, nem messze innen ahol lakom, van egy kisebb cég nyolcvan alkalmazottal, korábban évekig dolgozott itt egy portás-udvaros bácsi, aki nettó 79-et kapott, beszélgettem vele onnan tudom. Nem egy combos fizu, de több mint a minimálbér meg a közmunkásbér. Ő kapott egy infarktust, ezért leszázalékolták (amúgy is csak két éve volt nyugdíjig), na most nem kerestek egy új portást, hanem felvettek a munkára egy közmunkás srácot 50600-ért.

Tehát papíron eggyel több munkaképes dolgozik, hiszen az öreg mostantól nem keresőképes, és eggyel több közmunkás dolgozik, ugye milyen "hepi" sztori? Tehát egy versenyszférában dolgozó cég pofátlanul kihasználja a közmunka adta lehetőségeket, nem hibáztatom őket, de a közmunkát nem arra kéne használni, hogy a versenyszférában (mert hiába egy udvarosról beszélünk ez egy profitorientált cég) lenyomjuk a minimálbért!

A GDP-nk, úgy 55%-át a belső fogyasztás adja, ha egyre több embert "foglalkoztatunk közmunkásként", akkor az egy nettó bértömegcsökkentést és deflációt jelent a gazdaságnak, ami egyáltalán nem jó hosszabb távon, a gazdaságunk felpörgetni legalábbis nem fogja.

2014. nov. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
8: Azt ugye tudod, hogy a közmunkának egy jogállamban nem így kéne működnie? Ez amiről te beszélsz színtiszta csalás kategória, ami csak egy ilyen korrupt szemétdombon képzelhető el.
2014. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

és azt hiszed, hogy nem vesz fel hitelt az állam innentől fogva? hát akkor elég hülye vagy


Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában:

Hiszek egy isteni örök igazságban,

Hiszek Magyarország feltámadásában!

2014. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!