Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is egyre viccesebb...

Szerintetek is egyre viccesebb ez (remélem komoly, mert viccnek durva lenne)?

Figyelt kérdés

"– Amikor a levelet elolvasta, az abban foglaltakat jelezte a kormánynak?

– Igen, egy illetékesnek jeleztem.


– Kinek?

– Mindegy a név, a lényeg, hogy a kormány tudott az ügyről.


– Ha mindegy a név, akkor el is mondhatná.

– Nem szeretném ebbe az irányba elvinni az ügyet, mondom, a kormány tudott arról, hogy mi történt."


[link]


Tehát állítása szerint jelezte már régen és azóta a kormány folyamatosan mondogatta, hogy nem tudják kiről, miről van szó. Ezek után pedig jönnek a már tényleg komédiába illő közlemények.


"Csak az interjú előtt szólt Vida a kitiltásáról"


[link]



"L. Simon László küzdelme a logikával: Se Vida, se a kormány nem hazudott, hiába mondtak ellent egymásnak"


[link]



"Újra a Nem Tudom a kormány fő üzenete"


[link]


"Nyugalom, maga Vida Ildikó fogja vezetni a Vida Ildikó esetleges korrupciójával összefüggő vizsgálatot a NAV-nál"


[link]


"A kormány sincs most könnyű helyzetben. Ha ugyanis Vida ezek után lemond vagy leváltják, akkor azzal a kormány voltaképpen elismeri, hogy jogosak az amerikai bírálatok. Ekkor viszont a kitiltási botrány után összevissza beszélő kormánypárti politikusok kerülnek kínos helyzetbe. Köztük maga a miniszterelnök. Ha pedig Vida Ildikó hazudik és nem igaz, hogy a kormányt tájékoztatta a kitiltásáról, akkor az adóhatóság elnökének szavahihetősége kérdőjeleződik meg, ami az egész amerikai-magyar vitában az amerikai fél állítását hitelesíti, míg a magyar álláspontot gyengíti. Ha pedig egy olyan ember vezeti az adóhatóságot, aki a kormány szerint hazudik, az is a kormányra vett rosszt fényt."


[link]



Komolyan mondom. Kezdem sajnálni a kormány szóvivőit. De csak kezdem.



#Benny hill show #rendezte: Fidesz-KDNP
2014. nov. 5. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Illiberális demokráciában élünk.

Majd Vida Ildikó eldönti, hogy Vida Ildikó korrupt-e.

2014. nov. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy következmények nélküli ország; nem igazán van jelentősége annak, hogy éppen meg tudnak valamit magyarázni, vagy sem. A lényeg, hogy a pénz a megfelelő zsebekbe került.
2014. nov. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Varga többször is hangoztatta, hogy neki megállapodása van Vidával arról, hogy minden, a munkavégzését befolyásoló információt megoszt vele.

Ezért én úgy gondolom, ha jelentette, akkor neki. De nagyon kíváncsi vagyok, kiderül-e valaha, hogy mi is volt/van?

2014. nov. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindeközben Japánban a közlekedésügyi miniszter egy nagyobb vonatkésésért egyből lemond a tisztségéről.


Én is ezen akadtam fenn egyébként, hogy saját maga ellen vezeti a vizsgálatot. Pont mint egy banánköztársaságban. Le kéne mondania a francba legalább addig, amíg nem derül ki az ártatlansága.

2014. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

"Mindeközben Japánban a közlekedésügyi miniszter egy nagyobb vonatkésésért egyből lemond a tisztségéről."


Japánban van, aki már akkor öngyilkos lesz, ha a korrupció egyáltalán felmerül nála.

Még akkor is simán megcsinálják, amikor tudják magukról, hogy nem is bűnösök, mert a szégyenérzet már a gyanúsítás miatt megvan náluk.

2014. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Engem csak az döbbent le, hogy olyan milliárdos sikkasztási ügyek jönnek-mennek, amikben bűnös - természetesen - soha nincs és - természetesen - a pénz sincs meg soha. A fenét nem érdekelné, hogy ki próbálta meg lenyúlni, ha a napvilágra került "próbálkozást" követően a pénz visszakerülne a kasszába. De nem; erről szó sincs. Mintha kérkednének vele... ha te ennyit mersz, akkor én még többet! :(


Amerikában szóba se nagyon jön az abszurdisztáni sikkasztási ramazuri (pl. a Yahoo-n talán egyetlen rövid cikkecskét olvastam az ügyről), így nem gondolom, hogy az amerikaiaknál top priority ügy vagyunk. Ellenben M.o. nagyon sokszor szóba jön (negatív példaként Európában) akkor, ha pl. a befektetési ügymenetről van szó. Akár Afrikában is lehetnénk; mivel először itt is az "illetékest" kell "megkeresni"...

... mindeközben naponta látok komplett családokat kukázni. Lehet, hogy még nem veszítettem el teljesen a szociális érzékenységemet, de nekem még mindig szívfacsaró látni, amikor a kislány rohan a kezében egy félig teli gyorsfagyasztott húsos zacskóval azt kiabálva, hogy "Papa, ebben még van! Ez még jó!" :( . De - gondolom én - ha a papa el merne lopni egy szelet kenyeret a kislányának, akkor lecsuknák! Mert az a főbenjáró bűn...

2014. nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A mindenkori magyarországi kormányzat alaptaktikája botrány esetén: hazudni és kivárni, amíg elül az ügy. Az utóbbi 24 évben csak ezt nyújtották. A hazai politikusbűnözésben ez eddig be is vált, csak most nem az XY rt-től várták a kenést, hanem a jenkiktől.
2014. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!