Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek érdemesebb emigrál...

Szerintetek érdemesebb emigrálni mint itthon maradni?

Figyelt kérdés
Hazaáruló és hasonló kommenteket nem kérek,köszönöm.Fáj a szívem, mert nagyon szeretem a kultúránkat és magyar szót hallgatni, de ha a gyerekeimre gondolok elszorul a szívem. Én nem értek egyet a jelenlegi kormánnyal, nem látok sok lehetőséget a fiamnak és a lányomnak. Beszélgettem már velük erről, mindketten éretten fogadták és még örülnének is neki. Adódott most egy lehetőség az óceán másik oldalán... ti hogy látjátok, belevágnátok egy új életbe az én helyzetemben?

2014. nov. 11. 12:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%

Ez szerintem egyéni helyzettől függ.

Ha jó lehetőség adódik, érdemes megpróbálni.

Azonban nem érdemes a hidat felégetni mögöttünk, ha nem tetszik legyen hova visszatérni (bár a te helyzeted gondolom teljesen más, mint azoké akik például eladták a házukat és menekültként, a kanadai szociális juttatásokban bízva képzelték el a jövőjüket).

2014. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%

Úgy hallottam, hogy Kanada jobb hely, én azzal megpróbálkoznék a helyetekben.

Aztán, ha már kint lesztek, légyszíves gyere vissza ehhez a kérdéshez és írd le a tapasztalataidat. :)

Kanadában már én is gondolkodtam. Szeretem a hűvösebb helyeket és Magyarország nekem már túl sok nyáron.

Nem mellesleg gyönyörű vidékek is vannak arra. :)


[link]


Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz veletek. :)

2014. nov. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
96%

Én a helyetekben mennék, szinte élhetetlen Magyarország.:( Az én családom is szó szerint kikényszerült külföldre. Vagy a nyomor, az adósság és hitelek vagy ez. Anyám már haza sem akar menni innen soha. Otthon egyáltalán nem becsülik meg a munkáját (nővérke), így érthető.

A gyerekek pedig valószínűleg megtanulnak anyanyelvi szinten angolul, ami nem hátrány. Ha hazajönnek pár év múlva, akkor is hasznos lesz.

Honvágy persze van, nem is kicsi, de családdal azért elviselhető. Szóval hajrá, én csak ezt tudom mondani.

2014. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%
Simán megéri kimenni, tedd, ha valóban kapsz Kanadában állást! Ha van aztán pénz, mindegy is, hol élsz, oda mész nyaralni, szabizni, ahová csak akarsz! Nem éri meg szegényként Magyarországon élni és melózni.
2014. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
36%
Csak egy kérdés.Mi lesz ha a Kanadai aktuális kormánnyal nem értesz egyet?Tudod ott is 4évente változhat a helyzet.Akkor feladod az elveid mert mégis csak a pénzről szól a sztori vagy családostul mész tovább?Mi történik ha a világ egyik kormányával se értesz egyet.Kilövöd magad az űrbe?
2014. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 15-ös, a kanadai társadalom elég érett ahhoz, hogy értelmes pártokat termeljen ki magából, így ha valami kis stikliért (nem hogy az itteni ezermilliárdos lopásokért) leváltják a jelenlegi kormányt, akkor egy másikat tesznek a helyére, ami ugyanúgy sokkal értelmesebb és tisztességesebb, mint a mi akármelyik kormányunk volt eddig.


Szóval elég lehetetlen helyzet, hogy a kérdező olyan szinten ne legyen elégedett akármelyik kanadai kormánnyal, mint akármelyik magyarral.

2014. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
27%
16. Lehet igazad van és a következő Kanadai kormány még jobban bevándorló ellenes lesz.Az ország lakosainak jó lesz de a kérdező lehet nem fog egyetérteni a kormánnyal.
2014. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha konkrét ajánlatod van, akkor szerintem mindenképpen érdemes megpróbálni. Ahogy más is írta, később visszajöhettek, miért kellene örökre szóló döntést hoznod? A gyerekeidnek is jó lehet, nyelvet tanulnak, megismernek egy másik kultúrát.

Legalábbis én mennék, ha ilyen helyzetben lennék. Több családos ismerősöm úgy is ment, hogy nem volt konkrétum, mire, gyűjtöttek némi pénzt, és nekivágtak. Van, akinek bejött, van, akinek nem – én így nem mernék nekivágni, „öregnek” érzem magam ahhoz, hogy „mosogassak”, meg szeretem is az itteni munkámat.

2014. nov. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
A kormány és a rendszer inkább csak rátesz egy lapáttal az indokok hegyére. Változhat bizony, hallottam a szigorításról, de elég biztos lábakon vágunk neki. Persze (remélem) nem leszünk kitiltva Magyarországról, nem örökre hagyjuk itt kis hazánkat.:)
2014. nov. 11. 15:08
 20/25 anonim ***** válasza:
54%
Én 6 év külföld után azt mondom, hogy baromi rossz külföldön és minden porcikám haza vágyik. A gyerekek miatt pláne. Az a bizonyos gyökértelen érzés nagyon tud fájni. Külföldön soha nem leszel otthon és csak kapkodsz hogyan tudod átadni a gyerekeidnek az általad ismert kultúrát. Pedig itt jobban élünk anyagilag, de mondjuk nekünk otthon sem volt rossz. Semmi fényűzés de nem kellett garasoakodnunk. Én a helyedben valószínű két évre kimennék, hogy s gyerekek is megtanulják a nyelvet, aztán mennek haza. ne égess föl magad mögött mindent, legyen hova visszajönni
2014. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!