Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek érdemesebb emigrál...

Szerintetek érdemesebb emigrálni mint itthon maradni?

Figyelt kérdés
Hazaáruló és hasonló kommenteket nem kérek,köszönöm.Fáj a szívem, mert nagyon szeretem a kultúránkat és magyar szót hallgatni, de ha a gyerekeimre gondolok elszorul a szívem. Én nem értek egyet a jelenlegi kormánnyal, nem látok sok lehetőséget a fiamnak és a lányomnak. Beszélgettem már velük erről, mindketten éretten fogadták és még örülnének is neki. Adódott most egy lehetőség az óceán másik oldalán... ti hogy látjátok, belevágnátok egy új életbe az én helyzetemben?

2014. nov. 11. 12:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Én először lediplomázok, és ha sikerül elhelyezkedni jó fizetéssel, akkor maradok, de ha nem sikerül inkább megyek ki Angliába gyári munkásnak.
2014. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Én éltem már külföldön 4 évig, ismerem azt a bizonyos gyökértelenséget. Igaz, akkor hol egyedül voltam, hol nem így még rosszabb volt. A család most egyhangúlag úgy döntött, hogy lássuk mi sül ki belőle... aztán ki tudja.
2014. nov. 11. 15:27
 23/25 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem lenne semmi konkrét, akkor azt mondanám, hogy gondoljátok meg, de ha biztos a munka, akkor induljatok neki. Ha nem próbálod meg, akkor egész hátralévő életedben azon jár az agyad, hogy mi lett volna ha... Míg visszamenni még mindig lehet ha mégsem jön be és a gyerekek is kapnak egy jó nyelvi alapot.


Én nem bántam meg a külföldre költözést és ezt a gyökértelen dolgot sem értem. A gyerekeknek még könnyebb, hiszen alkalmazkodóbbak, az iskolában barátaik lesznek, ebben a közegben nőnek fel, az itteni anyanyelvi tudással és végzettséggel könnyebben munkát találnak és nem lesznek olyan nehézségeik, mint a kivándorló felnőtteknek.

Otthon a család: ja, már szanaszét a fiatalabbak a világban, addig amíg élnek a nagyszülők addig van kihez hazamenni, de utána mire ők felnőnek már senki.

2014. nov. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csládilag próbáljátok meg.Én mennék,ha lenne kivel,mert már 1.5 éve nincs melóm,és amikor volt akkor is vicc kategória volt a fiztésem biológusként állami szférában(de a férjem nem akar jönni,neki egész jól fizető állása van és nem akarja itthagyni).Én meg egyrészt őt nem akarom itthagyni,másrészt meg betoji is lennék ahhoz,hogy csak úgy egyedül elmenjek.
2014. nov. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
88%

Én is ezen dilemmázom. Nagyon szeretem a Hazámat, de van egy kislányom és a jövőjét nagyon bizonytalannak látom a mindenkori kormányok okán...

Nagy a kérdés, hogy a túlélés a fontosabb, vagy hogy mindenáron itthon gebedjen meg az ember?

2014. nov. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!