Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem fonákság, hogy 30 milliárd...

Nem fonákság, hogy 30 milliárdot kap egy külföldi cég, hogy idetelepítse a legkörnyezetszennyezőbb ágazatú gyárát, és még előírásoktól, hatósági engedélyektől is mentesül?

Figyelt kérdés

Mi, magyarok miért nam kapunk a kormánytól valódi támogatást, hogy normális munkahelyeket teremtsünk?


Gumit gyártatni jönnek ide, és még mi fizetünk nekik ezért, nem kell elbírálni jogzserűen a kivitelezést, stb., mert multi?

Nektek nincs elegetek ebből? Hogy kinyalják a külföldi s.gét, mi meg vegetálunk, nevetséges pályázatokkal szúrják ki a szemünket, amik le vannak osztva?


Nekem meg előírja a törvény egy olyan végzettség megszerzését a tervezett tevékenységemhez, amire nincs is tanfolyam jelenleg, ha majd egyszer mégis indítanak, akkor is 2-3 év az időtartam.

Tőkét meg úgy kell fillérekből összeraknom.

Mi ez, ha nem népirtó rezsim, a magyarok letuszkolása? Nálam ennél a húzásnál telt be végleg a pohár.

Vagy nem hagyom annyiban, vagy megyek én is, hagyom az országot a levesbe...


Annyi pénzből, amennyit a gyár kap, a beígért létszámú munkásai 25 évig meg tudnának élni a gyár nélkül is...



2014. nov. 12. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mi, magyarok miért nam kapunk a kormánytól valódi támogatást, hogy normális munkahelyeket teremtsünk? "


Itt a probléma. Szerintem te túlságosan elhitted, a "fidesz egy jobb oldali, nemzeti párt" dumát.

Abból pedig csak a "fidesz" szó igaz.

2014. nov. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt soha nem hittem el. :) Nekem mind egykutya. Ez viszont annyira megalázó húzás a magyar ember felé, hogy nem is értem, hogy merik meglépni, és még visszhangot sem ver, legalábbis eddig mindenki bámult, ha említettem a gyár-ügyet...
2014. nov. 12. 11:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit vársz a Fidesztől?

Fidesz-MSZP egy kutya.


Szerintem is szánalmas, amikor Orbán vagy Gyurcsány mosolyogva elvágja a szalagot, az új összeszerelő gyárak kapujában."Nesztek biorobotok"

2014. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azt várnám, hogy valami csontot, valami reménysugarat ide is behajítanak, a népnek. Csak a látszat kedvéért... De hogy ilyen nyíltan taposnak le minket, az nem tudom, mire utal.

Hogy érzik a véget, és addig még annyi bőrt húznak le, amennyit lehet? Aztán a sz.rt, amit kavartak, átnyújtják az utánuk jövőnek? Polgárháborúra pályáznak, vagy mi?

2014. nov. 12. 11:36
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Adnal arra forrast, hogy az idetelepulo gyar mentesul a kornyezetvedelmi eloirasok alol?


Mert ez amugy komplett hulyeseg, termeszetesen nem mentesul.


Azert kapja a 30 milliardot, hogy idejojjon. Ez az osszeg nehany ev alatt a befolyo adokbol es jarulekokbol megterul, onnantol kezdve az allam szamara tiszta nyereseg az egesz. Minden ilyen termelo gyarral igy van.


Tehat akkor lennenk vegtelenul ostobak, ha nem tamogatnank egy ilyen gyar betelepuleset.

2014. nov. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Magyar cég is hozhat nagy hasznot az államnak, ha hagynák.


Másrészt, a nemzetközi szerződések felülírják a magyar törvényeket. Ha egy küldölfi cég bejön, általában külön, titkosított szerződéssel teszi, ami a megfelelő kormányembereknek és a multinak kölcsönös haszonnal jár.

Egy multi teljesen máshogy adózik, mint egy magyar cég. Hogy hogyan: hát előnyösebben. Azaz nem a népnek hozza a nagy hasznot, hanem a szerződő feleknek.


Szóval ez nem érv. Legalább látszat szintjén nem kéne ellehetleníteni a magyar vállalkozást.


Van nekem jól bebiztosított üzleti tervem, ez alapján az óvatos számítás alapján, ha lenne kezdőtőke, pár év alatt én is leadóznék pár milliárd után, mint kisvállalkozó, később még annál is jobb lenne a helyzet, és nyugati bérekkel számoltam a legalja beosztottnak is.

Ezt nem támogatja senki.

2014. nov. 12. 13:57
 7/14 anonim ***** válasza:

"Magyar cég is hozhat nagy hasznot az államnak, ha hagynák"


Lehetseges, de ehhez a nemzetkozi multik becsabitasanak semmi koze.


"Másrészt, a nemzetközi szerződések felülírják a magyar törvényeket. "


Dehogy irjak felul. Minden egyes magyarorszagi gyarra ugyanazok a kornyezetvedelmi, munkavedelmi eloirasok vonatkoznak mint a magyarokra. Raadasul ezek a cegek ezekbe a temakba sokkal tobbet invesztalnak mint a magyarok.


"Egy multi teljesen máshogy adózik, mint egy magyar cég. Hogy hogyan: hát előnyösebben. Azaz nem a népnek hozza a nagy hasznot, hanem a szerződő feleknek. "


Mashogy adozik, mivel neha kap kedvezmenyeket a beruhazasert cserebe. De ezekkel a kedvezmenyekkel egyutt is meg boven pozitiv a merleg, tehat a "nepnek" is boven hasznot hoz. Hogy hasznot hoz a multinak is, az teljesen termeszetes, errol szol a piacgazdasag.


"Van nekem jól bebiztosított üzleti tervem, ez alapján az óvatos számítás alapján, ha lenne kezdőtőke, pár év alatt én is leadóznék pár milliárd után, mint kisvállalkozó, később még annál is jobb lenne a helyzet, és nyugati bérekkel számoltam a legalja beosztottnak is.

Ezt nem támogatja senki."


Menj el a bankba, mutasd meg az uzelti tervedet, es ha valoban annyira atombiztos a dolog, 100% hogy kapsz majd hitelt. Esetleg gondolkodj kockazatitoke-befektetok bevonasaban.


A multik beruhazasai tamogatasanak a te esetedhez semmi koze nincs, neked nem azert nincs toked, mert az allam a multinak adja.

2014. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem akarok kölcsönt felvenni, sem vállalkozáshoz, sem a magánéletben, akkor sem, ha 1000%, hogy hamar megtérül.


Adjanak a magyar vállalkozóknak is vissza nem térítendő támogatást a munkahelyteremtésért, és pont!

Addig maradok a gyűjtögetésnél.


Nem feltétlenül a környezetvédelmi előírásokra gondoltam.


"A rendelet szerint a beruházással összefüggésben építésügyi hatósági ügyekben nem kell építészeti-műszaki tervtanácsi véleményt beszerezni, építésügyi hatósági ügyekben nem kell településképi véleményezési eljárást lefolytatni és településképi bejelentési eljárásnak nincs helye."

[link]


Magyar vállalkozásnál mikor fognak eltikenteni pár ilyen nehezítő és extra költséget, időt jelentő szabályozástól?


Magyar, nem kormányközeli vállalkozásnál hol van olyan, hogy nekem csak a gyárat kell felhúznom könnyített, gyorsított eljárással, és az állam leperkálja nekem az alkalmazottaim bérének jó időre megfelelő összegét?

2014. nov. 12. 14:17
 9/14 anonim ***** válasza:

"Nem akarok kölcsönt felvenni, sem vállalkozáshoz, sem a magánéletben, akkor sem, ha 1000%, hogy hamar megtérül. "


Hja hogy te nem akarsz. Akkor baxhatod a vallalkozasodat, kerlek alasan.


"djanak a magyar vállalkozóknak is vissza nem térítendő támogatást a munkahelyteremtésért, és pont! "


Nyugodj meg, adnak is, ha ok is behoznak az orszagba egy tobb ezer embert foglalkoztato zoldmezos beruhazast.


"nekem csak a gyárat kell felhúznom könnyített, gyorsított eljárással,"


CSAK? Ember, te nem tudod mirol beszelsz:)

2014. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mivel elolvastam az összes EU-os előírást az anyagválasztástól és szerkezettől a mindenféle minőségbiztosítási elveken át a legutolsó flakon tisztítószerig egy gyár telepítéséről, tudom, miről van szó. :)

Ráadásul volt szerencsém hasonló helyen dolgozni, nincsenek illúzióim.

Hitel nélkül is megy, de nem valószínű, hogy magyar cég leszünk.


A lényegen nem változtat, hatalmas előnyöket kap a multi, a magyar meg fizeti a hatalmas adóterheket, ha a nevetséges pályázatokon nem nyer, mindent nulláról kezd, önerőből, vagy lepaktál a bankokkal, akiknek max. részvényért érdekük, hogy jól álljon a szénád.

Ennyit már leszűrtem az egészből.


Na mindegy, ezt a szálat lezárom, mert parttalan a vita.

2014. nov. 12. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!