Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány újabb bankot...

Ha a kormány újabb bankot vesz (mint amit a hírekben terjesztenek), akkor valószínűsíthető hogy összevonja a bankokat?

Figyelt kérdés

Több célja is van a kormánynak:


1. Korábban legyen legalább 50%-ban magyar bank, amit már 70%-ban emlegetnek.

2. Ne legyen ennyi bank, legalábbis nagybank.


Ha jól gondolkozunk, és alapul vesszük a Budapest Bankos pletykákat (hogy az állam megvenné, és hétfőn be is jelenthetik), akkor reális logika lenne, hogy összevonnák az MKB-val nem?



2014. nov. 14. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

A nép pénzén tudnak csak vásárolni! És a népet a saját tulajdonával zsákmányolják tovább ki!!! Persze minden más területen ez a helyzet. Sajnos nagy még a tudatlanság...

Csákányt és lapátot adnék én ezeknek a szemeteknek!!!

Nem öltönyt, meg számítógépet és drága autót!!!

Legjobb esetben is egy egyedi kötésű nyakkendőt kapnának...

2014. nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt majd akkor mondd, ha az állami tulajdonság idejét követően fél-1 évvel romlik a kondíció..


Aztán ki tudja, lehet lesznek nagyon kedvező számlacsomagok.


Egyébként a Budapest Bank, és a Magyar Kereskedelmi Bank is nagy szégyen, mert csak a nevük az. Én inkább törvénybe hoznám, hogy magyar városról, és magyar célzószavakkal ne lehessen semmiféle vállalkozást elnevezni külföldi kézben.

2014. nov. 14. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Államosított bank? Az államosított nyugdíjszámlákat juttatja eszembe. Fizet a cég utánad 27% nyugdíjjárulékot adót te + 10%-ot. Ebből visszakapsz több mint 30%-ot, amennyiben az átlagéletkort éled? Jön majd a felosztó kirovó bankrendszer. Betétesek kifizetése kizárólag az új befizetéséből? Lehet esetleg mad a nyugdíjasok után szidni a megtakarítókat is? Megy majd a köpködés: Hogy képzelik egyesek, hogy milliókat akarnak felvenni ( nyugdíjból / bankbetétből ) mikor közben milliók nyomorognak és nincs pénz az egészségügyre oktatásra? Azt kellene tudatosítani, hogy amennyiben nem lenne állami nyugdíjrendszer, a dolgozók 3* annyi nyugdíjat kapnának, mint most. Persze csak a dolgozók, a több milliónyi korkedvezményesnek, közmunkásnak, okosban leszázalékoltna, minimálbérre bejelentett vállalkozó, világoskék segélyes munkaerőtartalék nyomoroghatna.
2014. nov. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Venezuella példáján okulva tartalékoljatok WC papírt.
2014. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És igen igazak voltak a pletykák, már csak formalitás hiányzik a BB-nél!
2014. dec. 4. 16:59
 6/8 anonim ***** válasza:
A bankokba van pénz a betéteseké. Azt is ellehet lopni mint a nyugdíjkasszákat. Azután majd jön a kiosztó-felrovó bankrendszer. Majd az új betétekből fizetik ki a régieket. Gondolom hasonló hatékonysággal. Jelen szabályok szerint a nyugdíjba vonuló befizetett járulékai 25%-át kapja vissza, amennyiben az átlagéletkort éli. Át is nevezték a munkaadó által fizetett 27%-ot adóvá, mivel abból egy fillér nyugdíj nem lesz. Kb. a munkavállalótól levont 10%-ot adják vissza. Gondolod, ha rászagolak a betétekre abból marad 1 perc múlva egy fillér is?
2014. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ahhhh..


értelmezhető kommenteket vártam, nem kormánypropagandát...


az új 2/3 óta nem hallok semmi ésszerű alátámasztást csak kormánytámadást.


a nyugdíj más ügy. a magánnyugdíjnak kezdetek óta ellene vagyok, és örülök hogy végre megint csökken, csak sajnos nem teljesen. nem értem minek kell 70%-hoz kötni, még ha tényleg csak úgy működne, miért nem lehet az afölöttieket is. (bár ha jól halottam egy olyan magánnyugdíj pénztár sincs, ahol 70%-os lenne.)


De ne keverjük azt ide. Most a bankrendszerről van szó, pénzt nem lehet lopni, ha a tiéd.

2014. dec. 4. 23:01
 8/8 anonim ***** válasza:

a politikusoké a pénz


megvette sz állam a bb-t igen

és majd eladják valami havernak vagy megkapja Boldizsár a szőlő mellé


de hát ugye egy politikus annyit ér amennyi közvagyont ellop

2014. dec. 5. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!