Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó az, hogy a közmunkáso...

Miért jó az, hogy a közmunkások rabszolgák?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy havi 50 ezer forintért dolgoztatnak 8-9 órában embereket, akik alapjáraton sokszor olyan munkát végeznek, amit régebben teljes értékű munkások.


Mégis, hogy fogja ez pörgetni a gazdaságot, jóhogy éppen nem hal éhen, olyan, hogy szórakozás stb, internet, művelődés ki se jön.


Maximum egy nagyon régi TV-n talán pár hónap alatt összespórol egy set-top boxot és nézheti az ingyenes rtl klubbot stb.


Nem lenne jobb, ha a nyugati stílust vennénk át, és rendesen, sokat fizetnénk az embereknek, hogy sokat is költsenek, ergo pörgetnék a gazdaságot?



2014. nov. 15. 14:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
53%

"Jó lenne, ha nálunk is havi 800 eurót tudna fizetni az állam a rászorulóknak, de a magyar gazdaság nem olyan fejlett, nem termeli meg ennek a fedezetét. "


Legalább ne hazudozz már!

2014. nov. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

10: Direkt nem is írtam semmi konkrétumot, lásd "aktuális kormánypárt". Nem kell nekem az, hogy itt valaki elkezdjen engem ballibsizni, vagy akármi.


Én azt mondtam egyébként, hogy Hitler is a szétvert gazdaságot elsősorban a közmunkaprogrammal indította újra. Mindenki tudott dolgozni és kaptak is érte normális fizetést, amit elköltöttek és így felpörgött a gazdaság.


Ráadásul akkoriban a közmunkások nem csak füvet nyírtak és szemetet szedtek, hanem például autópályákat építettek.

2014. nov. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%

A német és az amerikai közmunkaprogramok, állami beruházások a nagy válság után valóban sikeresek voltak, megoldódott a munkanélküliség, gyorsan nőtt a gazdaság, de eközben az államadósság is nagyon megnőtt.

Magyarország (és hasonlóan Görögország, Spanyolország) számára is az EU szigorú költségvetési politikát ír elő csökkentendő a GDP arányos államadósságot, így ezen politika lehetősége korlátozott, nem tudják leküzdeni a munkanélküliséget és beindítani a gazdaságot.

2014. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A rabszolga annak tartójának mindig is jó dolog volt. Ez esetben az állam a rabszolgatartó.
2014. nov. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13%
Nem 50 ezer forint a fizetésük, hanem 77 ezer, de ez attól még nagyon alacsony.
2014. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy ha ugyanazt a munkát végezzük, mint a nem közmunkás kollégáink, akkor mi miért nem ugyanazokkal a feltételekkel dolgozhatunk (szabadnap, fizetés). Mikor ugyanannyit és ugyanazt dolgozzuk...miért ér a mi munkánk kevesebbet? Legalább a minimálbért megkaphatnánk!
2014. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Sándor G ***** válasza:

kérdezőnek"majd feltudod fogni, mert jövő év.ápr.májustól, már 6órás munkaidőben foglalkoztatják a mostani közmunkásokat, ill. akkori álláskeresőket, a nettó bér is ennek megfelelően alakul, 46-48ez.ft, akinek van 3gyereke, az kicsivel jobban jár.

Egyébként pártunk és kormányunk jól jár az olcsóbb munkaerővel, iskoláknál, önőnál, az ökinél takarítónők, karbantartók is közmunkásokból vannak, beállítva.

Nagyon is megfelel ez az elnyomó kényszermunkarendszer a hatalomnak, mert az amúgyis felesleges, kiszolgáltatott embereket vissza tudja tartani, aki nyomorog, éhezik, létminimum alatt tengődik, azt könnyen lehet irányítani vezetni, nem fog követelözni tüntetgetni, emberek tizezreivel, százezereivel bánnak így el, de a többit, aki jól keres, azokat nem érdekli, mi lesz velük.

Szóval ezeket a politikusok döntéshozó vezetőink, pontosan tudják a vezír többször kijelentette már, a királyi rádióban, nem jóléti államot akarunk, hanem munkaalapú társadalmat, ahol mindenki dolgozni fog.

Ez a cél, ész nem eszköz.

Tölük akár éhen halhatunk, ők lenyúlják évesz szinten az 1000mlrd.ot, ami marad a kasszában azt odaadják a gazdag családoknak, adójóváirás, meg Széchényi kártya formájában, 500mlrdt/év.

Lesz itt pénz amúgy, a tanároknak fizetésemelés, megvolt, a katonáknak, misszióban tevékenykedőknek, KFOR, Ifor, 50%os béremelés jár, 2015-ben

2014. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mert tekintélyuralom van. Akinek semmije nincsen az annyit is ér! Nem tudtad. Azon csodálkozom, hogy még nem indítottak "autóból hogyan köpjem le egészen biztosan az utcasepregetőt" OKJ-s tanfolyamot!

Hogy r0hadna meg az egész narancs meg akármilyen színű rohadt söpredék!

2014. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!